Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

zuhur
20. čer 2011

@miriska no tak to běžte. Mě právě usnula siréna 😀 😀 😀 tak jdu chvíli něco dělat.

eriska
20. čer 2011

@kammka u nás by možná i ocenili, ale já miluju klasiku, co dělala moje babička, že se brambory uvaří a rozšťouchají s mlékem, máslem a solí🙂, aby v tom nebyly kousky, ale ty "omáčky" co někdo dělá, to mi vůbec nechutná - omáčkou myslím rozmixované brambory s dostatkem mlíka..to na mě není
@baca já je dělám tak, že dám na pekáček ty tvrdé plány lasagní, pak bešamel, maso, lasagne, bešamel maso, lasagne, bešamel a sýr🙂 a chutí a nejsou tvrdé..já žádno červenou omáčku nedávám, jen do maska trošku kečupu

my dneska taky improvizace, kuskus se zeleninkou a kuřecím maskem a musím říct, že jsem si moc pochutnala..marně teda přemýšlím, co zítra, asi čočkovou polívku, to nám bude stačit, když není taťka doma

hpaja
21. čer 2011

Ahoj, já dneska vařím kuře na paprice a k tomu těstoviny, poléku musím ještě vymyslet 🙂

andreasek82
21. čer 2011

@eriska muzu te poprosit o receptik na dobry besamel? 😉

eriska
21. čer 2011

@andreasek82 ahojky, určo tady někde na stránkách bude, já ho dělám podle oka🙂 rozpustím máslo, tak cca čtvrt kostky, do toho sypu hl. mouku, aby vznikla tuhá hmota, jíška, prohřeju ji, pak odstavím a přimíchávám plnotučné mléko, dokud to není tak akorát, ani hustý, ani řidký..moc jsem ti nepomohla, co?

my dneska jdeme s tetou na obídek, k večeři se uděláme těstovinový salátek

brusinka.pusinka
21. čer 2011

@andreasek82
Bešamel

Hladká mouka 50 g
Máslo 50 g
Mléko 500 ml
Muškátový oříšek 1 špetka
Sůl

Máslo rozehřejeme a za stálého míchání přidáváme mouku. Umícháme světlou jíšku, zředíme ji mlékem a za občasného míchání povaříme do zhoustnutí. Ochutíme solí, muškátovým oříškem a ještě 2 minuty povaříme.
dneska jen gulášovka a honzovi buchty 😉

aaadus
21. čer 2011

Česneková krémová polévka (podle 'Brusinky) a chilli con carne (bez chilli kvůli malému) s rýží

simonceli
21. čer 2011

frankfurtská polévka, hovězí na rajčatech a rýže

petule33
21. čer 2011

@brusinka.pusinka je nemohla by jsi dát recept na buchty??prosím🙂

brusinka.pusinka
21. čer 2011

@petule33
Honzovy buchty
náplň 1
mléko
piškoty
cukr moučka
mák

náplň 2
žloutek
cukr moučka
1 ks vanilkový cukr
250 g tvaroh v kostce
rozinky dle chuti nebo plním i povidly
těsto
100 g cukr moučka
1 dl olej
2 ks žloutek
250 ml mléko
42 g droždí
sůl
500 g hladká mouka

Do mouky vyhloubíme důlek, ve kterém necháme vykynout kvásek. Okraje mouky osolíme. Po vykynutí kvásku postupně přidáváme ostatní suroviny na buchty a vypracujeme hladké těsto. Necháme asi hodinu kynout, přičemž v průběhu kynutí těsto asi 2x prohněteme. Pekáč vymažeme olejem.

Z těsta tvoříme kuličky na tác. Až máme všechno těsto spotřebované, začneme od první kuličky roztahovat kuličky na placky, které plníme náplní. Buchty uzavřeme a skládáme do olejem vymazaného pekáčku těsně vedle sebe. Necháme ještě asi 10 minut kynout. Vršky buchtiček potřeme olejem a dáme do trouby. Pečeme na 175 °C asi 22 minut. Buchty s tvarohovou náplní pečeme o něco déle. Ještě horké buchty opět z vrchu potřeme olejem a kdo chce, může pocukrovat.
Honzovy buchty podáváme podle chuti.
Náplně. Maková: Mák spaříme v mléku s cukrem. Dosladíme moučkovým cukrem a zahustíme drcenými piškoty.
Tvarohová: Jeden tvaroh smícháme s vanilkovým cukrem a žloutkem. Podle potřeby dosladíme moučkovým cukrem a přidáme rozinky.

zuzi82
21. čer 2011

Tak my jsme si včera dali na oběd ještě řízek se salátem a na večeři byl slaný listový koláč se zeleninou a kuřecím masem.

ivanavorlickova
21. čer 2011

Dnes třešňové knedlíky z tvarohového těsta 🙂 Pro mě a Páju s tvrdým strouhaným tvarohem, pro mm se skořicí 🙂

petule33
21. čer 2011

holky nevíte jestli jdou udelat gnochi na sladko?

brusinka.pusinka
21. čer 2011

@petule33 dají a jsou užasné třeba tyto
Gnocchi s karamelovým maslom a makom
Cesto:
1,4 kg zemiaky
trocha soľ
0,4 kg múka polohrubá
2 ks vajcia
0,05 l olej
0,2 kg mak
0,1 kg cukor práškový
Karamelové maslo:
0,15 kg cukor kryštál
0,1 kg maslo
0,2 l voda

Postup receptu

Uvaríme zemiaky v šupke v mierne osolenej vode. Scedíme, ošúpeme a prelisujeme, prípadne postrúhame na strúhadle. Pridáme 2 – 3 vajcia, trochu oleja a polohrubú múku. Zamiesime polotuhé cesto.

Z cesta odkrajujeme menšie kusy, ktoré vyšúľame na pomúčenej doske na šúľok hrubý cca 1 cm a krájame na kúsky dlhé cca 2 cm. Kúsky hádžeme do mierne osolenej vriacej vody a varíme ich, kým nevyplávajú na povrch. Cedidlom ich vyberieme a mierne omastíme trochou oleja.

Karamelové maslo: do rajnice nasypeme kryštálový cukor a na horúcej platni ho miešame, kým sa nerozpustí, zalejeme studenou vodou a za občasného miešania varíme, kým sa karamel celkom nerozpustí. Potom doň pridáme maslo. Gnocchi polejeme karamelom, posypeme mletým makom a práškovým cukrom. Môžeme podávať aj s trochou džemu.

a nebojednoduše se sladkou strouhankou a máslíčkem nebo s jahodovým dipem a kysanou smetanou 😉 meze se nekladou však to je bramborové těsto 😉

petule33
21. čer 2011

@brusinka.pusinka děkuji ty nikdy nezklameš🙂)))prosim tě ty musiš mit doma nejakou supr velkou kuchařku vid?? 😉

brusinka.pusinka
21. čer 2011

@petule33 mám několik sešitů asi 20 a knihy asi 4 a hodně mám uložené a vyzkoušené z internetu mám vlastní složku s recepty tam se jich vleze mnoho 😉 😉 vymoženost , hold ale když nemám na internetu a ani přepsané mám v sešitě 😉 😝

moudivlacek
21. čer 2011

dneska jen studena polevka Gaspacho,ted se jdu vrhnout na nekolik pomazanek ,cekam zitra navstevu a manzelovi na rozlucku do prace 😵

petule33
21. čer 2011

@brusinka.pusinka jé a nejde to nejak přeposlat ??? 😀 😀 😀 😀 😀

andreasek82
21. čer 2011

@eriska
@brusinka.pusinka holky diky moc obema 😉

babulinkab
22. čer 2011

drožďová polívka
rajská omáčka, těstoviny

ivanavorlickova
22. čer 2011

Dneska budou roštěnky s rýží 🙂

brusinka.pusinka
22. čer 2011

my máe dneska hrachovou kaši s vajíčkem a párkem a chlebíkem a smaženou cibulkou 😀 😀 dneska bez polévky , neboť vařím jídlo synovi a zavařuji mu ho 😉v Pátek mu končí škola a jěště týž den vyráží jako mladší 😀instruktor na tábor, tak mu maminka dělá zásoby sebou 😀 o to míň se bude vařit 😉 😀 😀 😀

kammka
22. čer 2011

@brusinka.pusinka šmankote to bude tábor bez stravy?? a děláš toho dost pro celý oddíl?? nebo si to bude muset ohřívat za bu 😀 kem na liháči, aby mu to zobani nesežrali???

brusinka.pusinka
22. čer 2011

@kammka neboj Kammka dělám dost a buchty průběžně dovezeme jak přijedeme pro špinavé prádlo s čistým 😉 bude tam celé 2 měsíce a jak ho znám musel by tam denně chodit do obchodu opravdu je žravý 😉 😀 😀 😀 😀 a do kuchyně jak znám kuchařky ho pustí jen když bude špajzka a lednice zavřená 😉 😀 😀 😀 tak mu povezeme zavařené jídlo a on si jen ohřeje 😉 a starší instruktoři to znaj jezdí tam supr banda od jeho 5 let 😉pořád ti stejní 😉

dana3262
22. čer 2011

Vcera prvne lasagne. Dobry. Jen jsem neverila, ze to spolkne litr mlika. No neni to levny jidlo 😉

kammka
22. čer 2011

@brusinka.pusinka a co zavařuješ do skla?? třeba by se to dalo použít i doma, když by bouchnul mrazák nebo tak..teda snad jsem to nepřivolala...

brusinka.pusinka
22. čer 2011

@kammka jj do skla a v pohodě máme pár na chalupě zavařených 😉 třeba gulášek, znojemskou ,svíčkovou,okurkovou a rajskou, koprovku a fazolky omáčky a také je zavařené pečené maso a paštiky a polévky 😉😉 😀 😀 😀 😀 😀 hold člověk nikdy neví a konzervy těm nevěřím domácí jsou domácí 😉

jajik25
22. čer 2011

ahoj holky,potřebuju radu,mám doma kuřecí stehna,poradíte mi nějaký jednoduchý a dobrý jídlo?Díky

brusinka.pusinka
22. čer 2011

@jajik25
Kuřecí stehna na bramborách

Kuřecí maso
stehna 8 ks
Brambory 1 kg
Máslo 50 g
Žampiony 250 g
Sůl 1 špetka
Pepř 1 špetka
Smetana 200 ml
Petrželka 1 svazek

Brambory omyjeme, oloupeme a nakrájíme nebo nastrouháme na tenké plátky. Pekáček vymastíme lžící másla a vložíme do něj brambory. Žampiony očistíme, nakrájíme na plátky a přidáme na brambory. Osolíme, opepříme a zalijeme smetanou. Troubu předehřejeme na 200 °C. Stehna očistíme, omyjeme, osušíme a narovnáme do pekáčku na žampiony. Opepříme, osolíme a omastíme máslem. Pečeme asi 50 minut. Upečená stehna posypeme nasekanou petrželkou.

Kuřecí stehna po toskánsku
4 kuřecí stehna
2 stroužky česneku
sůl
špetka pepře
špetka mletého fenyklu
1 citron
2 vejce
mouka a strouhanka na obalení

olej na smažení

Kuřecí stehna potřeme česnekem utřeným se solí a pepřem. Obalíme v mouce, rozšlehaných vejcích a ve strouhance smíchané s drceným fenyklem. Smažíme v dostatečném množství oleje v hlubší pánvi zprvu pokryté pokličkou. Když zrůžovějí po jedné straně, obrátíme a dosmažíme je bez pokličky.

Jsou k sehnání též steaky z kuřecích stehen. Jedná se vlastně o vykostěná stehýnka. Pokud použijeme tato, nemusíme smažit pod pokličkou, ale stejně jako normální řízek.

moudivlacek
22. čer 2011

dneska brokolicovy krem a lasagne s lilkem

na odpo chlebicky,prijde navsteva