Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

handm
8. srp 2011

Ahoj, já tedy vůbec dneska nevím, nemám inspiraci ani nápad...😝
V sobotu jsme měli rybu na másle s bramborem a v neděli obrácené řízky se salátem, ale co dneska?!😲 Ani nemám vyndané žádné maso z mrazáku.. pro prcka jo, ale pros ebe asi tedy uklohním něco rychlého bez masa...😝

janicka1984
8. srp 2011

zapečené těstoviny s houbami,tatínek vlastnoručně nasbíral 🙂
o víkendu nádivka a pečené kuřecí čtvrtky,pečené brambory, plátek z krkovičky a studená omáčka ze zakysané smetany a majonézy a zeleninový salát

zuzi82
8. srp 2011

My dnes máme Znojemskou hovězí pečení a rýži

vrana
8. srp 2011

Pórková smetanová polévka, kuřecí prsa zapečená s mozarellou, bazalkou a rajčaty, rýže

krakorka
8. srp 2011

tak my jsme měli bramborový guláš

petule246
8. srp 2011

králík se smetanovou omáčkou s hříbky + těstoviny

pelenka
8. srp 2011

Palačinky se skořicí a máslovým sirupem, k večeři asi pečené bramborové plátky.

brusinka.pusinka
8. srp 2011

dneska jsme dělali mrkvový krém a brambůrkem, a špenátovou patu s penne a opečenou slaninkou. V pátek pouze kyselicu, a v sobotu jsme dělali krůtí stehno s fašírkou a bramborovými dukátky s česnekovým dipem, a v neděli nudovou polévku a bramboráky s kysaným zelím a salát ze zbytku masa z krůty 😉 😀 😀 a 2x borůvkový koláč s drobenkou 😝

zuhur
8. srp 2011

Mě se dnes tak nechtělo jít nakupovat 😅 tak jsem si udělala rajčata plněná jáhlami a zapekla se sýrem a není to teda špatný, jen musím vymyslet pro příště jak to ještě líp okořenit a bude to mňamina 😀

donika
8. srp 2011

Prosím holky, sháním nějaký dobrý receptík na oslavu narozenin našeho prcka.. Pro děti mám namyšleno, ale potřebuju taky něčím "zacpat" pusu dospělákům. Poradíte? Utopence mám naložený.. ale to jen na chuť... teď by to chtělo něco "hlavního". Budu ráda za každý tip... a pokud se to bude dát připravit dopředu a třeba jen "ohřát" tím líp!! 🙂

brusinka.pusinka
8. srp 2011

@donika
Nalož hermelíny, udělej špízy ze sýra naši to milovali koupila jsem 10 druhů sýra a tvrdého a na kostičky nakrájela a každej druh jinak ochutila , třeba paprikou červenou , chilly, provensálským kořením, bazalkou nebo i česnekem a pak dávala jeden kousek sýra čistý a druhý na špejlí ochucený a udělala několik špízu, pak třeba šneky z listového těsta , mini párečky v listovém těstě zapečené,cibulový koláč, talíře obložené a třeba i vařený bček a naložený dopředu v paprikovém závoji, velice ocení chlapy a chlebem na tenko nakrájené 😀 😀 😀 a k jídlu i různé omáčky dipy 😉 jak k sýrů tak i k masům

Dětem špízy z ovoce a ty chutnaly i dospělím zvlášť když byla k dispozici tekutá čokoládka 😉

brusinka.pusinka
8. srp 2011

@donika a hlavní jídlobych udělal tak aby nebyla omáčka klidně i vepřo knedlo zelo , dva druhy knedlíku 2 druhy maska a 2 druhy zelí dá se uvařit i den doředu i masíčko 😀

reruna
8. srp 2011

@ava to se divím, že jsi tu nenašla žádnou inspiraci, tolik receptů, to snad není ani možné, že by si tu někdo nevybral? seznam receptů, abys nemusela procházet celou diskusi vytváří @zuhur a je na to i samostatné téma https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/seznam-r...
a že se tu chlubíme, co kdo navařil, no a co? člověku to udělá dobře, děti ho většinou nepochválí za nic, mm teda chválí, ale jídlo moc nerozebírá... natož aby třeba poradil, co mám uvařit
mě je jedno, že @terioza1 nevaří, jen mě zarazila její odpověď, tak jsem se prostě zeptala, dokud jsem neměla děti a chodila do práce, tak jsem přes týden taky nevařila, jen o víkendu a te´d vařím, protože to vyjde levnější, ale když nestíhám, tak mm klidně jde do školní jídelny
Dnes jsme měli šunkofleky

alenv
8. srp 2011

@donika u nás je vděčnej tatarák 🙂

zuhur
8. srp 2011

@ava - nemyslím si, že by se tu někdo chlubil, spíš si navzájem pomáháme, protože když člověk vaří každý den tak už opravdu dochází inspirace a pak je za pomoc vděčný. Já jsem tu objevila už pár dobrých receptů co u nás zdomácněly. Určitě tu všechny oceníme, když přidáš něco i ty.

kammka
9. srp 2011

@donika já bych jako hlavní udělala klíďo bramborový salát a k němu upekla kuřecí paličky, ty můžou být klidně i studené, vše se dá nachystat den dopředu.. a jako zobání jak psala brusinka: sýry, mňamky z listového těsta, třeba minipárečky zabalené do těsta jsou super, to chlapi můžou a je to taky rychle udělané

moudivlacek
9. srp 2011

dneska vinna klobasa s bram a odpo jedeme na cuketove hody 😵

lucinky
9. srp 2011

My máme květákovou polívku a jako hlavní jídlo kuskus s kuřecíma špalíčkama a k tomu zeleninku 🙂

kammka
9. srp 2011

včera nakonec bylo lečo s brambůrkem, dnes ho dojím já k pozdnějšímu obědu, dorazím dom po třetí hodině, malá s tatínkem budou pryč, takže klídek.. a cuketu jsem do toho leča nakrouhala škrabkou na brambory, bylo to dobrý.další jídlo chystám cuketobramborák, tj. půl cukety, půl brambor... no, bude to asi téměř bezmasý týden. už jsem to pokazila špekáčkem v leču nám ten kousek kvalitní uzeniny v leču chutná. a koupila jsem taky květák, tak uvidím..

beatta
9. srp 2011

U nás dnes budou na oběd cukeťáky s mlíkem 🙂

alenv
9. srp 2011

dneska obalované žampiony s bramborem, bebe řezy s pudinkem a asi nějakej vývar kuřecí se zeleninkou 🙂

boobinka
9. srp 2011

Bramborová polévka a krkovička na plechu s bramborovou kaší.

brusinka.pusinka
9. srp 2011

Zabijačková polívka a jelitko s jitrnicí a brambor a zelíčko 😉

kammka
9. srp 2011

a pak že tu není inspirace!!!
že bych dnes po leču zašla do lesa pro pár houbiček a rodince udělala bramboračku???
vyvařila bych v ní kost ze zabíjačky
@brusinka.pusinka jinak ovšem na zabíjačku v prostřed léta, i když je deštivé, chuť teda nemám... ale škoda, mám v mrazáku i polívku i prejt. musím počkat, až se ještě víc ochladí..jinak nevim, kdo by to u nás jedl.
a květák jim obalím na zítra a cuketa počká...

brusinka.pusinka
9. srp 2011

@kammka záleží na lidech u nás se může jelitko i jitrnice pořád ne jen v zimě 😉 moje děti i manža miluje 😉i zastudena 😉 a musí se zásoby vyčerpat bude nová zabíjačka 😉

kammka
9. srp 2011

@brusinka.pusinka já ti závidím, že máš doma takový jedlíky.. moje dcera se v jídle vesměs rejpe, i když poslední dobou i celkem jí.. a chlap včera z čerstvého leča s bramborem sněd jen to lečo a asi jeden kousek brambory a nazdar.. on si není schopen k jídlu sednout v normální dobu, napřed lítá venku jak pošuk kolem zvířat a pak je utahanej.. jídlo nepochválí, na to mám návštěvy, to jsem pak schopná vyvařovat českou kuchyni, včetně domácích nudlí a knedlíků, makových buchet..já bych ty zvířata nejradši zrušila....vaření miluju,ale pro koho??? asi jsem si špatně vybrala... ☹ 😢

brusinka.pusinka
9. srp 2011

@kammka nezoufej ono se to může jednou změnit 😉 a nebo si nechej předplatit jídlo a můžou chodit sousedi 😉 😀 😀 😀 N0éé to byl fór zlatko nezoufej a nedělej si velkou hlavu, prostě se naučíš vařit miniporce

petule246
9. srp 2011

ahoj, u nás je dneska zapečená cukete se směsí rajčat, slaninky a uzeného sýra (vlastní improvizace, ale vypadá to, že to bude dobré 😉 + brambory

jitafol
9. srp 2011

Dneska bude obyč. řízek s bramborovou kaší a nějaká zeleninka k tomu. Ale musím se pochlubit, VAŘÍ MANŽA!!!

petule33
9. srp 2011

u nás dneska vepřová směe a bramboráčky a zitra bramborový salát a kapr čerstvý chycený🙂