Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

lampion
27. dub 2012

@brusinka.pusinka
Ta vypadá dobře 🙂 . Snad vydrží transport - kluci jedou s baťohy do přírody pod stan....Myslela jsem původně na nějaký perník nebo mrkvovou buchtu, ale tento recept mě láká 🙂

brusinka.pusinka
27. dub 2012

@lampion Určitě vydrží udělej na plech a uvidíš jak se budou olizovat.-) je to jak bábovka takže to musí vydržet ale přitom je to vláčné není suché nedusí🙂 v krku🙂

brusinka.pusinka
27. dub 2012

dnešní obídek dušená cuketa s brokolicí lilkem a fazolkami a mleté maso zapečené se sýrem v listovém těstě🙂

zako
27. dub 2012

dnes máme pečeného kapříka na zelenině,vař.brambory....a v ledničce se nám chladí dortíky🙂

heaven_angel
27. dub 2012

u nás těstoviny zapečené se zeleninou, mozzarellou a parmazánem (manža stále na dietě 🙂 ) a na večeři udělám lososa s novými brambůrky a nějakým salátkem..

eyael
27. dub 2012

frankfurstká polévka, rýžový nákyp se švestkama

ladida.l
27. dub 2012

@reruna sice už téma několik dnů staré, ale já dělám něco jako buřtguláš i Markovi, říkáme tomu brambory na paprice - no je to zkrátka buřtguláš, ale bez uzeniny. Osmahnu cibulku, na ní dám brambory a mrkev, krátce orestuju a pak zapráším sladkou paprikou. Zaleju vodou a dochutím solí a pepřem a vařím do změknutí. Marek se po tom může utlouct a myslím, že nutričně to není žádná tragédie.

allye1
27. dub 2012

@lampion tu bábovku rozhnodně zkus, je vynikající !

ladida.l
27. dub 2012

Nemáte prosím někdo tip na nějaký desert bez mléka a jeho odvozenin (myslím tim bez bílkoviny KM) a bez kakaa? Díky za tipy

jika10
27. dub 2012

Dneska k veceri byly domaci hamburgery .... Mnamina

radka_h
27. dub 2012

Ahoj holky, potřebovala bych nějakou dobrou marinádu na maso (gril),ale aby to nebylo pikantní a mohli to jíst děti (3-4 roky) 😉 Díky moc

allye1
27. dub 2012

@radka_h já často dělám z jogurtu, nebo ze zakysanky 🙂 koření, nebo česnek přidávám podle chuti a příležitosti 😉

allye1
27. dub 2012

@brusinka.pusinka je výborná ! Jen to pěkně šiř dál ;-D

lenam
27. dub 2012

@brusinka.pusinka
@lampion Dneska ráno jsem ji zrovna pekla. Také na plech. Formu na bábovku nemám 🙂 A manžel ji chválil 😀 Opravdu je dobrá.

falca1
28. dub 2012

dneska kapr na másle s bramborama a zeleninkou 😀

heaven_angel
28. dub 2012

dnes jdem na piknik ven, takže jen ovocný salát, sendviče s tuňákem a dresinkem z pečené papriky, tousty s pestem ze sušených rajčat a mozzarellou..

kammka
28. dub 2012

my dnes lehký oběd, taky jsem ještě nezačala: špenát, volské očko, brambor... polévka asi z mraženého hrášku s opraženými rohlíkovými kostičkami..
odpoledne upěču asi kokosovou bábovku..

babulinkab
28. dub 2012

kuřecí vývar
kuře pečené s brambory, hráškem, mrkví v římském hrnci, zeleninový salát

a odpo grilovačka 😉 😉

reruna
28. dub 2012

@ladida.l díky, vyzkouším! Buchta bez mléka - 4 žloutky utřeme s 250 g mletého cukru, pak přidáme 250 g polohrubé mouky, 100 ml oleje, 200 ml vody (zhruba - těsto by mělo být tekuté, ale ne zase moc řídké), přidáme 1 vanilkový cukr a 1/2 prdopeče a nakonec tuhý sníh ze 4 bílků. Já ji dělám mramorovou s kakaem, ale lze i bez kakaa, jen tak, nebo přidat ovoce, výborná je s červeným rybízem, na to se těším v létě🙂

U nás dneska špagety, rajčatová omáčka, sojové kostky. Tvarohové šátečky ke svačině a večer grilování, naložená kuřecí prsa a cibulový chlebík s majoránkou🙂
Na zítra ke snídani mám ještě kakaovou buchtu s tvarohem.

xuxie
28. dub 2012

Pórkovo-cuketový krém s brambory, sypaný mátou. Lasagne s cuketou, lilkem a mletým hovězím - místo bešamelu dáváme rajčata povařená a rozmixovaná s česnekem a jednotlivé vrstvy prosypáváme nadrobno nasekanou mozarelou a bazalkou - chutnalo všem, zbylo i na zítra 🙂

alamo
28. dub 2012

@brusinka.pusinka Muzu poprosit o recept na to mlete maso v listovem teste? 🙂

radka_h
28. dub 2012

@allye1 díky 🙂

allye1
28. dub 2012

@radka_h ;-D u nás tak naložené maso vždy boduje 🙂

wendulili
29. dub 2012

@yesu kuřecí prso obalené v bramboráku 🙂

nikiii
29. dub 2012

My dneska dojídáme zbytky - svíčková, a někdo ještě pečený kuřecí stehýnka, a v troubě se pečou kynutý honzíkovy povidlový buchty na odpolední sváču venku.

kammka
29. dub 2012

my máme taky zbytkovej den: segedín s knedlikem, bude už super uleželejj..a ze včerejška brambory,špenát a k tomu udělám čerstvé volské oko, kdo bude chtít..polévka z mraženého hrášku, taky večerjší, super se povedla, do ní plátky rohlíků rozpečené se sýrem...super...
nerada bych to zakřiřkla, ale malá začíná docela hezky jíst...

marecek4
29. dub 2012

dnes máme sýrovo salámové karbanátky s br kaší a salátkem 🙂,zkouším nový receptík,tak jsem zvědavá

mates22
29. dub 2012

králíka v hořčicové omáčce, ještě jsem nedělala, tak jsem zvědavá 🙂

kammka
29. dub 2012

@mates22 pak dej vědět, jak se povedlo, postup a jakou hořčici jsi použila 😀

renatuss
29. dub 2012

@lampion bábovka ze zakysaný smetany,je luxusní 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂