Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

zuzi82
3. pro 2012

@zizala79 Rozpustit máslo, na to mouku, zalít vývarem a mlékem a nakonec jsem tam dala docela dost sekaného mraženého špenátu a dva stroužky česneku a osolila. Do zapékací misky jsem vrstvila bešamel, plátky syrového lososa, sýr a lasagně výsledný efekt byl perfektní. Moc jsme si pochutnali. 😉

zizala79
3. pro 2012

@zuzi82 to je zajímavý, to by mě fakt nenapadlo dávat do bešamelu špenát, musím vyzkoušet! díky

ia.
3. pro 2012

zítra hustá čočková polévka s párkem a staršího syna ještě fr.brambory ode dneška,mě bude stačit polévka, mladší syn má zítra ze dneška svíčkovou s rýží a rozmrazím mu kousek králíka

aaadus
3. pro 2012

@rozarka65 tady je dobrá. Jen tam malinko více mouky http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=10092

nellygray
3. pro 2012

Dnes k obědu rajská s masem a těstovinami, k večeři krémová květáková polévka s mrkví a hráškem. Zítra bude pečené kuře s rýží.
Na trhu jsem koupila kadeřávek a teď nevím co s ním, máte s ním někdo zkušenost?

rozarka65
3. pro 2012

@aaadus díky, zkusím..🙂 ....když se mi nepovede,tak budu zítra shánět v krámě..😀 A nejlepší je,že ji potřebuji vcelku,tak se bude ochutnávat až před rodiči...tak uvidíme... 😀 🙂

kitinka76
4. pro 2012

@petrufa86 a nebyl by recept na tu držkovku z hlívy?? prosím 😉

kristi
4. pro 2012

Dneska rizoto - jeste nevim zda cesky nebo italsky 🙂

marhulinka
4. pro 2012

Dnes kuřecí plátek na pórku s bramborem

maudn
4. pro 2012

pečené kuře s rýží- udělala jsem ho včera před spaním🙂

eyael
4. pro 2012

krůtí na lesních houbách s houskovým knedlíkem, zelňačka.

petrufa86
4. pro 2012

@kitinka76 na sádle (nebo na čem ses zvyklá) se osmaží cibulka, když je lehce hnědá tak se na ní hodí na kousky nakrájená hlíva a orestuje. Po orestování se přisype paprika, malinko opět orestuje a zaleje vodou, přidá se sůl a pepř. Dusí se do změknutí hlívy ( cca 3/4 hodiny). Zahustí se a na dochucení se přidává prolisovaný česnek a majoránka. Jak jednoduché 😉 😉 😉 😉

brusinka.pusinka
4. pro 2012

jelikož je moje zlatovlasé nemocné tak drůbeží vývarek s nudličkami a kuřátko s rýži....snad něco spapká☹

nikiii
4. pro 2012

Rajská a plněné papriky, domácí houskový knedlík. A odpoledne nějaké muffiny asi.

aaadus
4. pro 2012

@rozarka65 uvidíš, že se povede 😉

rozarka65
4. pro 2012

@aaadus Díky...🙂 No místo do výšky,šla do šířky...😀 Škoda,že se to bude ochutnávat až po pohádce...jsem na to zvědavá...🙂 Ale moc děkuji za tip...teď ještě dodělávám kostýmy,tak bych neměla čas jet do města a shánět vánočku... 😀 🙂

sabisek
4. pro 2012

O vikendu nas maminka nabalila s krabickami s jidly a tak o obedu ma manzel kantynu a ja co dum dal, k veceri si pak uzivame: vcera domaci polevka, dnes veprove na zelenine s ryzi, zitra rizek s kasi a ve ctvrtek bude porkova polevka se syrovymi krutony. 🙂

pitruskaskarolinkou
4. pro 2012

sobota :vepřové špízy se zeleninou + br.kaše
neděle: kuřecí prsa s rajčaty a mozarellou + pečené brambory
pondělí : těstoviny s tuňákem,
úterý : dušená kapusta s vepřovým na kmíně

kitinka76
4. pro 2012

@petrufa86 tak to určitě zvládnu 😉 😀 😀 😀

aaadus
4. pro 2012

@rozarka65 jo to mi taky z radostí dělá, že se celá rozjede 😀

blahova_andrea
4. pro 2012

dnes bude jedno z přítelových oblíbených jídel ala bistro Panda (kuře se zeleninou, houbami a nudlemi)

rozarka65
4. pro 2012

@aaadus 😀 🙂

nikiii
4. pro 2012

Poslední dobou mi knedlík při vaření vždycky praskne, nevíte holky kuchařinky čím by to mohlo být? ☹

aaadus
4. pro 2012

Květákový mozeček s bramborem,v pekárně se míchá těsto na majolkové houstičky k večeři a k tomu udělám makrelovou pomazánku.

krizecek
4. pro 2012

dneska máme bramborovou polévku a rybu na másle s bramborem a zelným salátem

beruskanula
4. pro 2012

Gnocchi se špenátem a kuřecím masem

zizala79
4. pro 2012

kousek koupené pizzy a nepovedené šneky z receptu na kringel (málo sladké a suché 😔 minule se povedlo krásně)

majule_j
4. pro 2012

kuř.vývar se zeleninou a nudlemi, kuře na paprice s kolínkama 😉

amelia_b
4. pro 2012

Kuře na zelí s knedlíčkem a domácí medovník k čajíčku 😀

xuxie
4. pro 2012

Jsem se inspirovala Apetitem a upravila jejich Kuře se zimní zeleninou a fajnové to bylo. Vývar jsem použila na polévku s pórkem, brambory a mrkví.