Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

djn
23. kvě 2012

kuřecí na kari s rýží

helen3
23. kvě 2012

plněné lilky 🙂

ia.
23. kvě 2012

tortily plněné kuř. masem, majonezou, rajčetem, salátem a sýrem.

prdecek
23. kvě 2012

držková polévka

jimmy1
23. kvě 2012

@djn i na ten okurkovej salát došlo 😵 a domácí tatarečku k tomu 😎

brusinka.pusinka
23. kvě 2012

dnešní mňam Vepřové zapečené s dijonskou hořčici,slaninou a zauzenou goudou a chřestem a k tomu TZATZIKI

eriska
23. kvě 2012

u nás byl včera kuskus se zeleninkou, dneska jsem prcka nemohla dostat domů ze dvora, kde řádil se sousedovic prckem, takže obídek až teď a rychlovka - smetanová pórková polívečka a těstoviny se zeleninkou, smetanou a šunkou..a k véče asi pomazánka z tvarůžku a ředkviček..

handm
23. kvě 2012

U nás dneska vývar s kapáním, králičí řízečky a nové brambory🙂

heaven_angel
23. kvě 2012

já dnes k večeři asi květákový mozeček s bramborem a okurkový salát a manželovi udělám smažený 🙂

anieanne
23. kvě 2012

Plněné tortilly.

kammka
23. kvě 2012

já byla u doktora, tak na poliklinice v bufáči super kuřecí krémová polévka a škvarková placka, pak jsem si dala nanuka a potom skoro doma kafíčko u kamarádky a sušenky 🙂

reruna
23. kvě 2012

já jsem ještě odpoledne upekla pudinkovo tvarohový drobenkový koláč a na večeři byl zeleninový salát, pečivo a šunka

weri1
23. kvě 2012

ahoj holky

co z květáku krom smaženého a mozečku ? nějak zapéct ale s čím ? děkuji za rady

beruskanula
23. kvě 2012

@weri1 : s bramborem, sunkou, smetanou a syrem 😎

nikiii
23. kvě 2012

@weri1 já dělám květákový placičky

weri1
23. kvě 2012

@beruskanula
@nikiii holky díky, udělám zapečený, to je méně naročnější 🙂

zuhur
23. kvě 2012

Ahoj chtěla jsem se zeptat nemáte některá recept (předpokládám, že na moučník) do kterého by se dával vaječný koňak? Radši více 😅 máme ho doma dost a ráda bych ho využila i jinak než na občasné popíjení.

kulenka
24. kvě 2012

@zuhur
Bábovka s vaječným koňakem

5 vajec
200 g krupicového cukru
1 vanilkový cukr
250 ml vaječného koňaku
250 ml oleje
300 g polohrubé mouky
1 prášek do pečiva
2-3 lžíce kakaa

Oddělíme žloutky od bílků, z bílků ušleháme tuhý sníh. Žloutky umícháme s cukrem a vanilkovým cukrem do světlé pěny. Přidáme vaječný koňak, olej a polohrubou mouku s práškem do pečiva. Nakonec opatrně vmícháme sníh z bílků. Do vymazané formy vlijeme polovinu těsta, do druhé poloviny těsta vmícháme kakao a nalijeme do formy. Lehce promícháme lžící pro hezký vzhled na řezu. Pečeme při 180°C asi 45 minut.

Je moc dobrá 😉

babulinkab
24. kvě 2012

cuketová polívka
pečené brokolicové karbenátky, br. kaše, zeleninový salát

ia.
24. kvě 2012

tak já včera vyhodila kilo kuřecího masa 😠 koupila jsem v Lidlu prsa s kostí, datum spotřeby 27.5 a včera když jsem je rozbalila tak jsem se málem poblila☹ takže tortilly nebyly plněné kuřecím, ale sušenou šunkou. dneska jsem sama, takže jen polívka, a už přemýšlím na víkendem....

handm
24. kvě 2012

U nás polívka ze včera a brokolicové placičky s mletým masem 🙂

brusinka.pusinka
24. kvě 2012

dneska gulášovka a mleté masko s fazolí a tmavým chlebíkem.-) 😀

prdecek
24. kvě 2012

já měla dneska chuť na krupičnou kaši a na večeři bude sekáná a brambroky s cibulkou a pažitkou 🙂

ppavlusa
24. kvě 2012

U nás dnes opékané bramory a pečená žebra 🙂

janicka1984
24. kvě 2012

karbanátky a šťouchané brambory 🙂

andelka84
24. kvě 2012

@kulenka právě jsem si ji napsala a určitě zkusim 😉

xuxie
24. kvě 2012

Dneska nic vzrušujícího, ale juniorovi chutnalo moc: Studená okurková polévka s jogurtem a pažitkou a pečené kuře s cuketovo-petrželkovou kaší a bramborou z alobalu.

reruna
24. kvě 2012

cizrna na paprice s těstovinami, dělala jsem poprvé a je to moc dobré, mm si liboval, že máme žampionovou omáčku, až pak jsem mu prozradila, že to byly luštěniny 😀

terryfox
24. kvě 2012

Ahoj 🙂 Já dneska udělala chřestové rizoto 😵 A dle rozrůstajících se oregana a bazalky na zahrádce budu asi v následujících dnech vařit hodně po italsku 😉

reruna
24. kvě 2012

@ia. v Lidlu už kuřecí ani jiné maso nekupuji, mě i tchýni už se taky stalo, že smrdělo....raději kupuju u řezníka...jinak v Lidlu nakupuju často, ale čtu etikety, dají se tam koupit fakt skvělé a kvalitní věci, ale taky pěkné šunty - to asi všude....