Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

nemue
4. pro 2011

Dnes jdeme na oběd k našim, ale včera byla květáková polévka, brambor a smaž. květák a okurkový salát

gab7
4. pro 2011

@beruskanula receptík dodám,jen ho momentálně nemůžu najít 😉 .písnu mamině,a večer dodám.jdou celkem rychle,a jsou moc dobrý,mají ořechovou náplň-mňamka 😉
jinak receptíky jsou tu pěkný.... 🙂

gab7
4. pro 2011

u nás dnes bude polévka s játrovými knedlíčky 🙂 mňam,už se těším 😀 .a pak kuřecí prsíčka s hranolkama plus obloha.

sarunatko
4. pro 2011

U nás dneska pečené maso, zelí a bramborový knedlík. A mám těsto na perníčky podle brusinky, tak odpoledne nebo zítra se bude péct, podle toho, jak Lucinka dovolí 🙂

moudivlacek
4. pro 2011

tak za vcerejske a dnesni dopo a koncim,potrebujeme spis hubnout,slepime pristi vikedn

beruskanula
4. pro 2011

@gab7 : jj, ja vim, jak to vypada i chutna, ale recept nemam 😅 😀

diky, v poho, az dodas, dodas 🙂

gab7
4. pro 2011

@beruskanula 😉 já je dělám každý rok,a každý rok si je od mamky napíšu na papírek,když jsem u ní,a pak ho někam dám,a nevím kam 😀 😀 😀 .teď je v práci,a večer mi receptík napíše,tak ho pak písnu 😉

gab7
4. pro 2011

@moudivlacek krásný,úplně cítím tu vůni 😉
mohla bych poprosit o receptík na to slané pečivo-tyčky...děkuju 🙂

gab7
4. pro 2011

@moudivlacek že píšeš,že končíš,že potřebuješ spíš hubnout,tak já když peču,tak pak na to vůbec nemám chuť.je to zvláštní,je mi spíš těžko z té vůně.za to děti s manželem jsou jak kobylky,a musím schovávat,aby nám něco zůstalo 😀

moudivlacek
4. pro 2011

@gab7 je o stranku driv 😉 ja na to chut taky nemam,ale jak furt clovek ochutnava ta testa,tak me vecer bylo uz pekne blbe 😀

kammka
4. pro 2011

dnes dýňová polévka s červenou čočkou, pečená vinná klobása s vařeným bramborem a tatarskou omáčkou, jako dezert nevím....

anieanne
4. pro 2011

Dnes mexický guláš s rýží, a uvažuju o vánočce 🙂

tygrous
4. pro 2011

@eriska tak jsem udělala ty tvoje vanilkové rohlíčky z pražených vloček a jsou úžasné😉 Ani mi nevadí, že tam ty oříšky nejsou (a to jsem velký milovník mamčiných rohlíčků😀), ale chtěla jsem je udělat tak, aby je mohl i syn, kterému právě ještě ořechy nechci dávat...

miskadis
4. pro 2011

dneska knedlíčková polívka, bramborovej salát a kuřecí řízek.

gab7
4. pro 2011

@moudivlacek tak to věřím. 😀 to znám,proto pak nemám ani chuť 😀
receptík si napíšu,děkuji 😉

reruna
4. pro 2011

Ahoj, tady se to hemží recepty na cukroví, já jsem ještě nezačala, teda kromě perníčků od brusinky 🙂 mám te´d doma všechny nemocné, tak není čas. Moc se mi líbí recepty v novém čísle Albert magazínu, určitě některé vyzkouším k naší klasice.
Jinak u nás dneska bohužel dieta - vývar, rýže a vařené kuřecí

reruna
4. pro 2011

@anieanne prosím tě máš recept na išelské, dělala jsem ho loni, bylo moc dobré, ale nemůžu ten recpet najít -

reruna
4. pro 2011

Tak se taky hodím naše oblíbené recepty:
Vanilkové rohlíčky - 28 dkg hladké mouky, 21 dkg tuku, 7 dkg ml. cukru, 7 dkg mletých vlašských ořechů, 1 vejce
Medvědí tlapky - 28 dkg hladké mouky, 14 dkg ml. cukru, 10 dkg ořechů, 2 lžičky kakaa, natlouct 1 hřebíček, špetka skořice, 1 vejce, 1 žloutek, trošku prášku do pečiva, trochu citronové kůry, 20 dkg másla - péct ve formičkách na pracky
Úlky - 20 dkg ml. cukru, 20 dkg ořechů, 1 vejce - formičku na úlky vysypat cukrem, udělat úlky, nechat je vysušit, pak slepit pudinkovým krémem k piškotu - na krém uvaříme pudink ve 250 ml mléka, cukr podle chuti a po vychladnutí zašlehat do 1 másla - tento krém může být bu´d vanilkový nebo přidáme kakao, nebo uděláme z kokosového pudinku - ten je výborný do těch kakaových koleček
Kakaová kolečka (nebo jiné tvary) - 16 dkg hl. mouky, 6 dkg solamylu, 2 dkg kakaa, 8 dkg ml. cukru, 1 vanilkový cukr, 16 dkg másla, 2 žloutky, špetka skořice - slepit k sobě krémem či marmeládou, polít polevou citronovou či čokoládovou

tygrous
4. pro 2011

@brusinka.pusinka Tak perníková chaloupka z tvého perníčkového těsta hotová😉 Ale byl to teda porod😀 Nejsem zdobící typ a je to moje prvotina😉

anieanne
4. pro 2011

@reruna Išelské :
14 dkg másla
14 dkg hl. mouky
8 dkg moučkového cukru
8 dkg mletých vlašských oříšků
citronová kůra
trocha skořice, kakaa
- vypracovat těsto, peče se v mírně vyhřáté troubě

14 dkg mletých vlašských ořechů
125 ml mléka
8 dkg másla
vanilinový cukr
- vypracujeme krém, a upečená kolečka jím promazáváme

- navrch máčíme v čokoládě a zdobíme půlkou vlašského ořechu

anieanne
4. pro 2011

Jinak jsem byla ukecána ještě na pracny a ořechy 😀 Tak pracny jsem udělala včera, na ořechy se asi vrhnu večer ještě... Za dnešek mám zatím dva plechy rohlíčků, a šest lineckého 😀

pelenka
4. pro 2011

@moudivlacek Prosim, co je to oriskove na druhe fotecce? vypada to skoro zdrave🙂

moudivlacek
4. pro 2011

@pelenka to jsou cantucinni,italske pecivo,nevim,zda primo vanocni,ale delal Ital 😀 zdrave moc neni same orisky a mandlicky s cukrem

karla_novot
4. pro 2011

@moudivlacek No, zdravé to není, ale výborné... Mají se namáčet v dezertním vínku, to je pak mňamka 🙂 Krásné výsledky pečení!!!

gab7
4. pro 2011

@beruskanula tak tady jsou slíbené škebličky 🙂
těsto: 25dkg hladké mouky
25dkg másla
1 vejce -) zpracujeme těsto,necháme odpočinout
nádivka: 10dkg mletých vlašských ořechů
10dkg cukr moučka
1 vejce
- ) hotové škebličky ještě před pečením potřeme na plechu vajíčkem.po upečení ještě horké obalujeme v moučkovém cukru 🙂

beruskanula
4. pro 2011

@gab7 diky 😵 🙂

gab7
4. pro 2011

@beruskanula není zač 🙂 dobrou chuť 😉

sarunatko
5. pro 2011

@brusinka.pusinka pomooooooc! Včera jsem pekla ty perníčky a strašně se mi rozjely - žádný tvar není poznat, všechny jsou jako placka. Chuťově jsou výborné, ale vzhledově... ach jo. Kde jsem udělala chybu?

brusinka.pusinka
5. pro 2011

@sarunatko nohlo to být moukou mohlo být těsto řídčí, mouka nedržela pohomadě, stalo se mi jen jednou , kupuju na ně i na ostatní pečení nejraději mouku kde je na obrázku babička , podle mě je jena z kvalitnějších nikdy se mi nic s ní nepokazilo 😉 😉

sarunatko
5. pro 2011

@brusinka.pusinka to bude ono, mně se to těsto zdálo řídké. dává se tam hladká, že? tak mám dát víc?