Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

nikiii
7. únor 2012

@zuhur Pekárna je super vynález, moc doporučuju!

zuhur
7. únor 2012

@nikiii já ji mám právě taky ráda, ale spíš teprve objevuju její možnosti. Koupili jsme si jí hned po svatbě, ale dělala jsem v ní jen chlebík z hotové směsi a teprve teď začínám péct pořádně a ve velkém (a bez směsí 😀 ).

nikiii
7. únor 2012

@zuhur Taky jsme si ji nechali darovat ke svatbě 🙂 Směsi už máme taky za sebou, teď už tvoříme sami, nejčastěji chlebík a mazanec, a občas štolu. A jinak nejvíc využívám na těsta - na loupáčky, kynutý buchty a těsto na pizzu. A samozřejmě na těsta na vánoční cukroví, bez toho ani ránu. I marmeládu už jsme v ní dělali.

petrajavor
7. únor 2012

u nás dneska bude italské rizito s kuřecím masem 🙂

brusinka.pusinka
7. únor 2012

@zuhur
@nikiii a já ji mám 5 let a už bych bez ní nebyla , těsta , chleby , buchty , sekaná,kečupy a marmelády k nezaplacení 😀

nikiii
7. únor 2012

@brusinka.pusinka Přesně tak 😀 Po myčce je to u nás druhá nejvyužívanější věc.

brusinka.pusinka
7. únor 2012

toto je užasný biskupský chlebíček z pekárny doporučuji u nás se jen zapráší
Biskupský chlebíček z pekárny
120 g hodně povoleného másla
4 vejce
150 g moučkové cukru
150 g polohrubé mouky
1/2 tabulky čokolády nakrájené na kousky
1 kandované ovoce – nemáme rádi, dala jsem nakrájené želé bonbóny
ořechy, mandle, rozinky
1 prášek do pečiva
Postup:
Dala jsem vše do pekárny, v původním receptu byly suroviny dávány postupně. Program na sladké, ne kynuté, ale s práškem do pečiva. Každá pekárna to má asi pod jiným programem. Krásně se to vymíchalo, upečený byl asi o ¼ hodinku dříve, než běžel progam. Takže hlídat
Formu vytáhneme z pekárny a necháme vychladnout, pak vyklopíme. Kdo má rád, potáhne čokoládou. Můžete vyndat před pečením háky.

brusinka.pusinka
7. únor 2012

@nikiii no já bych řekla že u mě je na 3 místě na prvním je pračka 😀 😀 😀 ale i tak užasná věcička

anieanne
7. únor 2012

Včera kuře pečené na zelí s chlupatými knedlíky, dnes zapečené těstoviny. Zítra bych chtěla dělat rajskou, poradíte mi prosím k tomu recept na plněné papriky ? Děkuju 🙂

nikiii
7. únor 2012

@brusinka.pusinka To zní super. Hned si píšu!!! A taky vyměním ovoce raději za bonbony. 🙂

nikiii
7. únor 2012

@brusinka.pusinka Jo, tak to u nás samozřejmě s našema prasátkama taky 😀 Brala jsem v úvahu jen kuchyň 😀 😀 😀 😀

brusinka.pusinka
7. únor 2012

@anieanne
Plněné papriky v rajské omáčce
2 ks cibule
6 ks paprika
4 - 5 lžic olej
náplň
1 ks vejce
 mletý černý pepř
 sůl
1 ks tvrdší houska
1/2 kg mleté maso
1 cl mléko
1 lžíce koření do mletého masa
omáčka
2 lžíce hladká mouka
2 konzervy rajský protlak (malý)
3 lístky bobkový list
1 cl mléko
5 kuliček pepř
1 l hovězí vývar (kostka masoxu)
5 kuliček nové koření
lžička cukru a špetka anýzu či mleté skořice
Papriky dobře omyjeme a zbavíme stopky a semen.
Mleté maso ochutíme pepřem, solí, kořením do mletých masových směsí a dobře promícháme s vajíčkem a houskou namočenou v mléku. Takto připraveným masem naplníme papriky.
Na oleji zpěníme pokrájenou cibuli, vložíme naplněné papriky a pomalu opečeme ze všech stran. Vložíme bobkový list a kuličky nového koření a pepře a anýzu či skořici. Zalijeme vývarem, přidáme rajský protlak (případně dochutíme ostrým kečupem), zahustíme moukou rozmíchanou v mléku a za opatrného míchání přivedeme k varu.
Po provaření můžeme dohustit sušenou smetanou nebo mlékem, je-li třeba dosladíme cukrem nebo sladkým kečupem.
Podáváme s houskovým knedlíkem nebo s rýží.

anieanne
7. únor 2012

@brusinka.pusinka Děkuju 🙂

weri1
7. únor 2012

@brusinka.pusinka já tě s tím vařením fakt obdivuji 🙂

brusinka.pusinka
7. únor 2012

@weri1 Nemusíš já prostě vaření pečení miluji 😀 😵

weri1
7. únor 2012

@brusinka.pusinka když mě nebaví ten čas u toho 🙂

brusinka.pusinka
7. únor 2012

@weri1 ale není pravda že stojím pul dne u plotny vařím vše tak +- do hodiny jen občas lepší jídla dělám trochu dýl 😀 dneska jsme měla vařeno za 3/4 hodinky a to všechno co je na fotce😀

kjajule
7. únor 2012

Prosím, prosím holky polenta, jak se vaří a co se z ní dá dělat ? Nškde tu je možná recept tak mě stačí navést je toho tady mraky tak to nemám sílu procházet... 😝

brusinka.pusinka
7. únor 2012

@kjajule strana 196 Jsem dala as i3 receptíky

kjajule
7. únor 2012

@brusinka.pusinka díky 🙂

renny7
7. únor 2012

@brusinka.pusinka Já dělám hodně často šneky na slano, to bysme mohli jíst u nás pořád, a až vyzkouším ty na sladko, tak si myslím, že budu často dělat i ty to 😀 😀 😀 díky moc 😀

weri1
7. únor 2012

holky ty šneky děláte tak že uděláte roládu a nakrájíte to a upečete?

brusinka.pusinka
7. únor 2012

@weri1 uplně přeně jak jsi to napsala 😀

weri1
7. únor 2012

@brusinka.pusinka a můžu ještě otázku? nevyteče to? 😀

brusinka.pusinka
7. únor 2012

@weri1 ne jak vidíš na obrázku krásně se to upeče a díky tomu pudinku v tvarohu to hezky stuhne ten tvaroh není řítký 😀

weri1
7. únor 2012

@brusinka.pusinka no já myslela naslano, já dělám totiž vždy jen roládu ,tak si říkám aby byla změna udělám šneky

brusinka.pusinka
7. únor 2012

@weri1 ani tak né kukni na foto

weri1
7. únor 2012

@brusinka.pusinka no ti jsou luxusnííííí 😀

renny7
7. únor 2012

@weri1 , @brusinka.pusinka Jestli můžu poradit...já když dělám ty šneky na slano, tak si vyválím těsto a potřu ho kečupem a zakysanou smetanou, pak na to dám vše možné, jsou pak vláčné, fakt dobrý 🙂

brusinka.pusinka
7. únor 2012

@renny7 já je také občas dělám se zakyskou ale ty jsou pak jen sýrové, jinak kečup vůbec nepoužívám jen domácí..... raději rajčatové pyré a Harisu pro dospělé 😀 ale máš pravdu ty sýrové vždy zmiznou první 😀