Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

zuzi82
20. lis 2012

Dneska pečený králík na exotický způsob s jasmínovou rýží. 😉

babulinkab
21. lis 2012

bramboračka
zapečené vepř. přírodní řízky s hermelínem, bramborová kaše, račatový salát

nikiii
21. lis 2012

Kuřecí maso v bramboráku, zeleninová polívka, a koláč od včera.

ia.
21. lis 2012

dnes co dům dal, večer odvážíme děti ke tchánům a brzy ráno odjíždíme na 4 dny na ledovec do Alp s partou lidí, takže nás čeká gulashsuppe, knodl mit vanilla sos a další Alpské lahůdky na svahu 😵

zuhur
21. lis 2012

Dneska těstoviny carbonara a maková buchta ze včerejška.

monyliny
21. lis 2012

Zeleninová polévka s drobením,čínské nudle se zeleninou a kuř.masem a asi upeču tvar.buchty 🙂

jaja01k
21. lis 2012

gnocchi s kuřecím masem, špenátem a smetanou

sarunatko
21. lis 2012

Prosím o nějaký tip na jednoduchý, hezky vypadající a dobře chutnající dortík, který bych mohla upéct manželovi k narozeninám - chce ho vzít do práce. Děkuji moc.

aaadus
21. lis 2012

@sarunatko peču tyto, recepty jsou odsud, ale nemůžu je najít v seznamu
ČOKOLÁDOVÝ DORT

250 ml mléka
125 ml vody
250 g másla
1/4 hrnku kakaa
200 g čokolády na vaření
2 hrnky krystalového cukru
2 lžičky vanilkové esence (já dala vanilkový cukr)
1 lžička instantní kávy
2 vejce
3/4 hrnku hladké mouky
3/4 hrnku polohrubé mouky
1/2 prášku do pečiva

V kastrůlku na mírném plameni zahřívat dohromady mléko a vodu, do horké tekutiny přidat máslo, kakao, čokoládu, cukr, vanilkovou esenci a lžičku instatní kávy, metlou stále promíchávat. Až směs bude hladká a jednolitá, odstavit ji z plotny a nechat vychladnout, pak do ní přimíchat rozšlehaná vejce, oba druhy mouky a prášek do pečiva, vznikne téměř tekuté těsto. Vlít do vymazané a vysypané dortové formy a péct 1 hod a 45 min při 150 st., po upečení nechat vychladnout.

Dohotovení je už na každém..
- čokoládová poleva
- šlehačka + maliny s cukrem (nebo jiné ovoce.. )
- krém z vyšlehané smetany a mascarpone s troškou cukru a maliny
- atd atd atd..
- nebo i kombinace - čokopoleva + šlahačka a maliny.. apod..

Tvarožník dvoubarevný
Těsto: 100g Hery,
100g cukru ,
1 vejce ,
špetka soli,
250g polohrubé mouky.
Náplň:
3 tvarohy,
zakysaná smetana,
panák rumu,
150g moučkového cukru ,
2 vejce,
2 balíčky vanilkového pudinku,
1 vanilkový cukr,
100ml mléka.
Do druhé půlky náplně přidáme 3lžíce kakaa
POSTUP PŘÍPRAVY
Ze všech surovin vypracujeme ručně těsto. Do dortové otevírací formy (vymazané a vysypané) těsto buď prsty nebo válečkem rozprostřeme a uděláme z těsta vyšší okraj.Náplň vyšleháme na hladký krém. Odlijeme poloviny náplně do jiné mísy a přišleháme kakao. Dáváme doprostřed vždy střídavě jednu lžíci světlého a lžíci tmavého těsta a to až do spotřebování náplně. Občas s celou formou malinko zatřeste - tvarohová náplň se pěkně rozlije. Udělají se vám krásné letokruhy. Pečeme na 185°C něco přes hodinu. Pak špejlí vyzkoušejte prostředek. Jestli se vám ještě těsto lepí, nechte ještě chvíli péct. Záleží na vaší troubě. Kraje trochu zhnědnou, ale to vůbec nevadí. Tvaroh i po upečení bude měkčí, ale neměl by lepit na špejli. Po úplném vychladnutí opatrně sejměte dortovou formu a dáme do lednice. Dá se jíst hned, ale nejlepší je druhý den úplně vychlazený.

lenam
21. lis 2012

@zuhur Můžu poprosit o recept na makovou buchtu? Děkuji

luznicarka
21. lis 2012

Tak dneska domácí chlebík se salámem a zítra k obídku mini řízečky s kaší a k véče jen tak s chlebíkem 🙂 a když bude hnusně upeču štrůdlík 🙂

1luciferka1
21. lis 2012

včera vepřová panenka pečená se sušenými rajčaty na salátu s polníčkem a večer byl steak z lososa taky se salátem a dnes na oběd rýžové nudle s orestovanou cuketou a hlívou a kuřecími prsíčky a večer pečená řepa

pajenka
21. lis 2012

Hrachová kaše s cibulkou a uzeným, slunečnicový chléb. Byla to premiéra a moc se nám to povedlo 🙂

kulenka
21. lis 2012

Dnes kuřecí bábovka plněná nivou s bramborem a okurkovým salátem 🙂

@pajenka Prosím o recept na slunečnicový chleba 🙂

pajenka
21. lis 2012

@kulenka Byl z už připravené směsi 😅 takže neporadím, promiň.

zizala79
21. lis 2012

včera jsem byla na návštěvě, dostala jsem chleba s pomazánkou a donesla špenátové bábovičky a štrúdl, pro muže včera k večeři špenátový koláč listového těsta, dnes jsme to dojedli + bruschetta, na zítra jsem si nachystala ragú a zapeču velký šneky (těstoviny) jako lasagně, už se na to těším.

kulenka
21. lis 2012

@pajenka Nevadí 😀

asus
22. lis 2012

dělala sem estonský kringel super dobrota doporučuji 🙂 jedlo se to ještě horke 😀 😀 😀

aaadus
22. lis 2012

Pečené kuřecí paličky s dýní hokaido

petule33
22. lis 2012

@kulenka jak prosim deláš tu plnenou bábovku dekuji 😉

petule33
22. lis 2012

@asus dáš receptík prosím 🙂

kulenka
22. lis 2012

@petule33
Kuřecí bábovka, inspirace z FCB

3 kuřecí prsa, 200 g anglické slaniny na plátky, 200 g Nivy na drobné kostky, 200 g kuřecího salámu na drobné kostky, sůl, Aglio Pepperoncini, malá forma na bábovku.

Formu na bábovku vyložit slaninou. Nivu a salám smíchat v misce. Kuřecí prsa nakrájet na tenčí plátky, naklepat, osolit a posypat kořením. Masem vyložit formu, vzniklý prostor naplnit Nivou smíchanou se salámem. Vršek pokrýt plátky slaniny. Péct cca 3/4 hodiny na 150°C. Před vyklopením slít vypečenou šťávu a nechat bábovku chvíli ve formě, aby zpevnila.

Fotky jsou z mobilu, takže kvalita nic moc, ale pro ilustraci snad stačí 🙂

kulenka
22. lis 2012

Musím říct, že kringel mě dost zklamal 😅 Ale jsem fakt velká vyjímka, ostatní si ho chválí 😀

dandelion
22. lis 2012

@kulenka já taky nechápu co na tom všichni mají :D

kulenka
22. lis 2012

@dandelion To jsem ráda, že v té rebelii nejedu sama 😀

lollaj
22. lis 2012

@asus na estonsky kringel doporucuji kapnou javorovy sirup (samozrejme az na taliri) 😉

asus
22. lis 2012

@dandelion
@kulenka asi milovnici skořice těm to moc chutna 😉

dandelion
22. lis 2012

@asus já teda skořici miluju.. tím to nebude :D

asus
22. lis 2012

@dandelion tak je jasne každemu chutna něco jineho 😉