Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

slimacikmia
9. črc 2016

Kanci kyta na sipkovej omacke a k tomu houskovy knedlik 🙂

misao
9. črc 2016

Přírodní řízek s bramborovou kaší

martunecka
10. črc 2016

Bůček, bramborový knedlík a domácí špenát 😉 a ke kávě štrůdl 🙂

katkacelo
11. črc 2016

Holky, neprošla jsem vše, 790 stránek je fakt hodně :D takže jestli vytahnu něco, co se probíralo tak se omlouvám předem!!! A vyhledavač mi moc nepomohl. :( V poslední době mi hodně začalo chutnat avokádo. Máte tipy na úpravu a jestli ho může i malá (19 měs.)? Případně v jaké úpravě?

markves83
11. črc 2016

Dnes pohankové rizoto a rajská polévka

ditta1990
11. črc 2016

@katkacelo ja delam z avokada pomazanku(avokado, cesnek, lucina\tvaroh, sul, pepr) tu ji i dcera a pak guacamole (s rajcaty, cesnekem, cervenou cibulkou a feferonkou) k nachos palive pro nas 🙂

mr_falko
11. črc 2016

dneska koprovka podle Cuketky, uzasne jednoducha vec

luu25
12. črc 2016

uvažuji o kuskusu, tuňákovi a zelenině... nemáte někdo nějaký dobrý recept na to?

zlatkavlk
14. črc 2016

Lívance s jahodovou marmeládou, zakysanou smetanou a javorovým sirupem

katka_mel
16. črc 2016

Kuřecí křídla s rýží

pandabox
16. črc 2016

testoviny s lososem..🙂

zlatkavlk
17. črc 2016

Hříbkové rizoto s parmezánem

mixinkah
17. črc 2016

Lečo🙂

martunecka
17. črc 2016

Těstovinový salát - kolínka,kukuřice a tuňák 🙂 včera byli blbouni se švestkama ;)

ladyhacek
17. črc 2016

většinou vaříme (pečeme 😉) na dva dny > ale záleží na druhu jídla : pár nápadů z posledních dní:
smažená cuketa s novými brambory
rajčata s mozarelou a bazalkou, čerstvá bageta
zapečená cuketa s mletým masem a brambory
květáková polévka
játrová omáčka s rýží
paprikové lusky v rajské omáčce s těstovinou
vařila tchýně skvělý guláš > přidala tam čerstvou papriku a kečup
grilovaný kapr (zítra dělá manžel ještě nevím jaké to bude a s čím to přesně bude 🙂 )

solinka1974
23. črc 2016

Pecena cervena repa s celerem, stouchane brambory s mrkvi a volske oko 😊

markves83
23. črc 2016

@ladyhacek Jak se dělá ta játrová omáčka s rýží?

domca89
23. črc 2016

Po neskutečné dřině, několikahodinovým stáním u sporáku a nejnáročnějším vaření na světě. Bude k obědu těstovinový salát. 😀 😀 😀

khpeta
23. črc 2016

Já dnes budu dělat meruňkové knedlíky. Sice na ně nemám chuť, ale ještě máme dvě mísy meruněk, marmelády jsou udělané... no abych ještě nevařila marmeládu znovu. 🙂
Máte další tipy, co s meruňkami? Napadlo mě ještě zavařit, ale to se u nás asi moc nejí, spíš potom zkusím broskve. Něco se mi snad podaří dát do mrazáku, ale ten bohužel moc velký nemáme, takže se toho taky moc nevejde.

markves83
23. črc 2016

@domca89 nejnáročnější? já to beru za jednoduché vaření těstovinový salát, akorát se tedy musí chladit

chezzie
23. črc 2016

@khpeta neco bych upekla, nebo posbirala ostatni ovoce a udelala peceny caj

domca89
23. črc 2016

@markves83 Možná je proto na konci ten smajlík, protože je to to nejsnazší, co se dá udělat v tomhle hicu. A jinak já zase považuji za snadnou játrovou omáčku a též tu do Vás nereju.

khpeta
23. črc 2016

@chezzie Zapomněla jsem dodat, že jsem pekla perník s meruňkami. 🙂 Podle toho, jak rychle se sní, ještě něco upeču. ¨
Děkuju za tip, to mě nenapadlo. 😉

markves83
23. črc 2016

@khpeta Koláč, ten bych si zrovna dala, ale meruňky nemám ☹ už kolikátý rok. Jinak já meruňkové knedlíky miluji, většinou mrazím do zásoby, když už nějaké mám.

autumn11
23. črc 2016

dnes máme na obed tekvicovú omáčku s vajíčkom na tvrdo a na večeru urobím palacinky.

ladyhacek
23. črc 2016

@markves83 takový guláš 🙂 > dám sádlo (dle mojí babičky na játra patří a nedávám hodně) osmahnu cibulku do zlatova, na to dám pokrájená kuř. játra (lze i vepřová-ale je to jiné) orestuji dám mletý kmín a podleji vodou a chvíli dusím > zahustím moukou, osolím a je to 🙂. Nbeo někdo dělá bílou omáčku > smetanovou, bešamelovou... > a uvařená játra - to spíše ty vepřová nastrouhá na struhadle a dá je tam. - to lze i z ledvinkami - ale je to piplačka - to jsem měla 1X od tchýně 🙂

solinka1974
24. črc 2016

Dusena mrkev s cuketou + pohanka

prostejina
24. črc 2016

Našla jsem tu inspiraci, tak taky něco prihodim z posledních dnu 🙂
Bramborové knedlíky s uzenym, palacinky, pečené kuře v sáčku, čočka s vejcem, zelná polívka, losos s pecenymi bramborami, zapeceny květák s bramborami a smetanou, livance, kapustove karbanatky 🙂

martunecka
27. črc 2016

Cuketovy burtgulas s rohlikem 🙂 okurkovy salat se smetanou a ke kave rezy s pudinkem

chezzie
27. črc 2016

@martunecka das recept na ten cuketovy burtgulas?