Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

scvrcek
3. srp 2011

@mamkamarketa no, nevím, jestli ve všech, ale v Boleslavském na Radouči jsme pravidelně kupovali chlazené české kapry, amury i pstruhy....
jinak je to fakt na prd, člověk dneska nemá jistotu v ničem...ale hormony v kuřecím masu prý fakt nejsou...je to údajně jen další hoax..
jinak docela depresivní článek, ale paní musím dát za pravdu: http://www.kotarbova.eu/?page_id=8364

alamo
3. srp 2011

@scvrcek to je fakt depka ten clanek. 🙄 .. mozna bychom meli zalozit diskusi s tipy, kde koupit kvalitni maso, ovoce, zeleninu - ale aby to nebyla reklama, nevim.

mamkamarketa
3. srp 2011

@scvrcek taky docela masakr ☹ fakt uz nevim co jist...
jinak s temi atb a rustovymi hormony si nejsem jista. dceri nasich znamych zacala v 1,5 r rust prsa. na edokrinologii jim bylo receno,ze to je ze s***k co se davaji do masa 🙄 ze detem v dnesni dobe zacinaji rust ochlupeni genitalii,holcickam prsa a celkove deti maji mnohem vice a casteji predcasnou pubertu 🙄 😨

babulinkab
3. srp 2011

@mamkamarketa když píšeš, že synovi bys normální kuře nedala, jak to budeš řešit, až bude např. ve školce, budeš mu dávat krabičky s sebou? To není rýpání, jen se prostě ptám, ani nevím, jak je tvůj syn starý, jestli už tam chodí nebo ne.

mamkamarketa
3. srp 2011

@babulinkab chodi,ale je soukroma a vari bio stravu 😉
neberu to jako rypani 😉 , mam dnu beru leky a maso muzu opravdu velice svatecne,proto vybiram tu nejlepsi kvalitu uz z toho duvodu,ze je velka pravdepodobnost,ze syn dnu zdedil ☹ ☹

babulinkab
3. srp 2011

@mamkamarketa tak to jo

zuzi82
3. srp 2011

@mamkamarketa Tak já pangase nekupuju a jinak jezdím na ryby zásadně do Polska. Mají obrovský výběr, dobré ceny a ryby chlazené a vypadají krásně, třeba s Tescem u nás nesrovnatelné. 😉

mamkamarketa
3. srp 2011

@zuzi82 to jo v tescu bych taky cerstvou rybu nekoupila 😖

zuhur
3. srp 2011

Občas mám pocit, že by člověk nemohl nic jíst, aby se mu do těla nedostalo něco špatného. Bio kupuju a nekupuju - záleží na tom co a proč to neříct - i za kolik. Manžel má také dnu jako @mamkamarketa a vařit se podle toho téměř nedá a jíst už vůbec ne 😅 Navíc je to masoužrout a zeleninu do něj cpu pomalu tajně 😠

A jinak dnes těstoviny s nivovou omáčkou - mňam.

donika
3. srp 2011

Holky prosím Vás, nějaký receptíky na utopenečky by jste neměly? 🙂 Děkuju MOC! 😉

mamkamarketa
3. srp 2011

@zuhur desny co? u nas do toho manzel ma intoleranci laktozy,takze fakt familie 😅 🙄 (jo a ja ted mam na pulroku omezeni BKM a lepku ☹ )
ani se mi ty lahudky psat nechteji 😅
ja mela dnes ryzove nudle s kecupem a syrem
syn nastesti jedl ve skolce
a manza dostal lasagne

brusinka.pusinka
4. srp 2011

@donika měli 😀
Utopenci

3 lístky bobkový list
2 kg špekáčky
1 lžíce olej
3/4 lžíce cukr moučka
1,75 kg cibule
1/2 lžíce mletý černý pepř
1250 ml voda
4 lžíce sůl
600 ml ocet
podle chuti
chilli
podle potřeby
feferonka . Paprika(mletá ostrá )

Svaříme vodu s octem a za varu přidáme cukr, olej, bobkový list, chilli, sůl, pepř a 2 minuty povaříme. Poté nálev necháme vychladnout.

Cibuli oloupeme a nakrájíme na půlměsíčky.

Sklenici plníme střídavě oloupanými špekáčky, cibulí, můžeme proložit i feferonkou, paprikou. Jako poslední dáme cibuli. Zalijeme vychladlým nálevem.

Mňam utopence necháme uležet v chladu a temnu 5 - 7 dní.

dnesk drožˇovou polévku s krupicí, a rajská s rýží a masovými kuličkmi 😉 a citronový cheesecake

lidiab
4. srp 2011

Holky, poradite mi prosim? Chci na maleho narozky udelat dva dorty, jeden pro deti a jeden pro dospele. Pro deti jsem vybrala takovy ten jablecny nepeceny - http://www.apetitonline.cz/recepty/3797-nepecen...
Znate ho nekdo? Je dobry? Myslite ze kdyz ho kolem oblozim cukrarskymi piskotama tak se nerozmoci?
Nebo mate jeste nejaky tip na dort pro rocni dite? 🙂 DIky moc

brusinka.pusinka
4. srp 2011

@lidiab ten jablečný je výborný 😀 my ho děláme 🙂 ,Jinak my měliklasický ze zakysané smetany a dětských sušenek dortík a mezi tím jahody a jiné ovoce sezóní 😉 a malé šmakovaly oba 😉 Pro dospělé jsem dělala medovník 😀

lidiab
4. srp 2011

@brusinka.pusinka Diky. No ja prave ten s zakysankou delam porad, je to tchanuv oblibeny dort a musi ho mit pokazde kdyz prijedeme na navstevu. Leze nam uz krkem 😀 Ten jablecny jsem jeste nikdy nedelala, vim ze je hodne oblibeny.

brusinka.pusinka
4. srp 2011

@lidiab
Dělala jsem i hruškový jen jsem nedala vanilkový pudink ale karamelový a také velká mňamina 😀 určo bude chutnat 😉

reruna
4. srp 2011

@lidiab je výborný, měla jsem ho taky obložený cukrářskými piškotami, vydržely v pohodě

scvrcek
4. srp 2011

u nás dneska filé (mražený, no☹) a brambory, polévka "kyselačka" - nevím oficiální název 🙂

scvrcek
4. srp 2011

@mamkamarketa já nevím, co si o tom myslet (o těch hormonech) nic bych za to nedala, že to bude i z HA, kterou dneska bere kde kdo, a nutně se to musí vstřebávat, nejen do vody, ale i do půdy, těch hormonů je prostě najednou umělě nějak moc....ale může to být i v tom masu, to asi jo...jenže to by člověk fakt nemohl jíst nic... já kupuju krůtí z farmy, vždycky v sobotu na trhu, tam doufám, že to aspoň trochu je ok, a jinak jen vepřový a nebo hovězí (ale to jen vyjímečně, moc mi nechutná)....
vždycky můžu puknout vzteky, když jsme v Německu na dovče nebo ve švýcarsku u švagrový a vidím - tam mají i na blbých salámech všude "ze švýcarského masa", všude švýcarský vlaječky, na jogurtech, salámech, dokonce i u mekáče mají jen švýcarský maso....a u nás to nejde....to je fakt k vzteku, jenže co s tím???
Bio moc nekupuju, moc tomu nevěřím, kolikrát bio výrobky v testech taky propadly (pamatuju si třeba bio máslo, neprošlo testama)...takže fakt se odstěhovat na venkov a vrátit se k normálnímu způsobu života, vypěstovat doma, co jde, a zbytek koupit od sousedů??

mamkamarketa
4. srp 2011

po vcerejsi debate o rybach jsem sla do marks&spencer a koupila tresku vylovenou z more 😵 ale makro bude do budoucna uco levnejsi
takze k veceri bude mrkvovy pilaf a pecena treska,ja budu mit asi jen pilaf 😒

ia.
4. srp 2011

kulajda a zeleninové rizoto

mamkamarketa
4. srp 2011

@scvrcek to jo 😖 pro nas v praze nerealny 😔 maslo musim kupovat bez laktozy(pro me margarin) ale treba vejce,kureci a obcas zeleninu kupuju v bio kvalite...verim,ze to proste lepsi je.
ono to je tim,ze sme holt zaplaveny polskymi masy a celkove vyrobky ☹ (od kocarku,pres mrkev) jsou cenove vyhodne to jo,ale o kvalite se fakt neda mluvit, jasny,ze mamine co nema penez na rozhazovani levnejsi kocar prokaze sluzbu,o tom zadna. spis me mrzi ty potraviny ☹
nevim odkud jsi,ale my mame kazdy patek farmarske trhy,tam nakupuji ceskou (doufam!) ovoce a zeleninu.
ale proste me to desi jaky s***ky si davame kazdodenne do tela 😔

berenika39
4. srp 2011

rizoto z vepřového masa s hráškem a kukuřicí

brusinka.pusinka
4. srp 2011

@mamkamarketa

Já měla 2 polskékočárky a byla jsem spokojená a to nehledím na peníze prstě se mi líbili 😀 😀 😀 😀 posloužili a poslaly jsme dál a dál slouží 😉
Jdlo z polska je hold jiné masa bych nekupovala ale jejich výrobky typu párek je kvalitně uplně někde jinde. jejich párky a špekáčky a kabanosy mají v podstatě z masa ne jak naši z mouky 😀 😀 😀 😀 a jinak bio máme svoje ze zahrady 😉 jinak tu nic jako farmářské trhy nemáme, vejce od sousedky od volně chovaných slepiček 😀 😀 😀 masíčko svoje a rybky také, hold mouky a cukr atd.... musíme kupovat a bio se mi zrovna nechce neboť máme doma žrouty 😉 pečeme chleby a rohlíky a buchty takže by mě to přišlo hodně draho 😀 😀 😀 😀 a jinak máš pravdu mělibychom alespoň trochu důvěřovat farmářům , jinak bychom stratili vekerou náděj že je něco dobré a nezavané 😉

mamkamarketa
4. srp 2011

@brusinka.pusinka tak to mas dobry. sousedka si objednala z polska nabytek pro mimco a prislo to nekompletni a rozbilty ☹ 2krat to museli reklamovat (pokazde to trvalo mesic) ona mezitim porodila a kluk spal skoro 14dni v cestovni postylce 😖
ale je fakt,ze ty kocarky jsi nektery maminy chvali,ale zase jine nadavaji,ale ono si nevyberes, idealni kocar neexistuje 😅
mozna,ale zase v polsku maji jeste nizsi normy na chov drubeze a skotu nez u nas (a to je co rict!!!!) tak se uplne desim 😖

brusinka.pusinka
4. srp 2011

@mamkamarketa jiné je si nechat poslat a nebo si dojet a omakat ozkoušet a mít to blízko na reklamaci. No jak říkám maso bych tam nekoupila ani sýry ani máslo atd.... jen ty jejich dražší uzeniny a nejlépe ve výrobně což tam mají 😉 Jinak je fakt že i jiné kočárky mají vady a můžou mít značku jakou chtějí 😉 nic není dokonalé 😀

mamkamarketa
4. srp 2011

@brusinka.pusinka jj souhlas 🙂

simonceli
4. srp 2011

dneska jsme byli na obědě v nepálské restauraci a zítra bude uzená polévka s kroupami a kuře na paprice s těstovinama.....
a v sobotu máme slíbené bedle od mého otce, tak jsem zvědavá jak se pochlapí..... 😀

kwikwi
4. srp 2011

U nas jsou dneska cuketove bramboraky se sojovym masem s fazuli

klara.t
4. srp 2011

Tak dneska máme rizoto z mletého masa s kukuřicí. To miluju 🙂 a je to rychlé.