Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

hanka_k
10. říj 2011

špenátová polívka a buřtguláš

reruna
10. říj 2011

včera smažená treska, bramborová kaše ochucená pyré z červené řepy (jé mami růžová bramborová kaše 🙂 ), kynutý jablečný závin a kynutý pudingoš. Dnes těstovinový salát (těstoviny, kuřecí prsa pečená, kukuřice, červené fazole, zakysaná smetana)

zuzi82
10. říj 2011

Krůtí guláš s pórkem a rýže 😉

miskadis
10. říj 2011

čína s rýží a bábovka na odpoledne

brusinka.pusinka
10. říj 2011

v sobotu kuřecí nožky na rozmarínu a bramborové dukátky a hrstková polévka, v neděli čína s rýži a vývar kuřecí s kuskusem a dneska jen boršč s domácím chlebem a k večeři palčinky zapečené 😀

rena1410
10. říj 2011

dneska bramboracka s zampiony a zitra cuketovy nakyp

moudivlacek
10. říj 2011

ted jsem se vratili z kontroli z Prahy,takze malej sel po jogurtu spat,tak neco musim vymyslet na vecu,kdyz jsme zanedbali ten obed 😵

jimmy1
10. říj 2011

dojídáme zbytky z víkendu 🙂 takže dneska zapečená vepřová kýta se smetanou, česnekem a sýrem, vařený brambor, okurkový salát. Zítra svíčková na smetaně 😉

alenv
10. říj 2011

vepřové plátky na žampionech se smetanou a krokety..

bulinka
10. říj 2011

@moudivlacek Šup, šup sem s receptíkem na ty řezy 😀

bulinka
10. říj 2011

Máme dneska hovězí vývar s krupicovými knedlíčky a pečené kuře s bramborem a domácí hlávkový salát 🙂

majkl81
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bulinka
10. říj 2011

@bulinka Jé, omlouvám se, teď jsem ho našla 😀 (ten receptík)

bulinka
10. říj 2011

@majkl81 Už jsem vám ho poslala, poprosila mě o to Kájina Čechová 😀

moudivlacek
10. říj 2011

@bulinka jsem se lekla 😀 ze mi tu nekdo maze prispevky,ale musim uznat,ze po ruznych obmenach me nejvice chutna varianta tmavy,kakovy korpus a svetly kokosovy pudink 😉

bulinka
10. říj 2011

@moudivlacek Omlouvám se, teď jsem ten recept našla. Úplně jsem ho přehlédla 😀

babulinkab
11. říj 2011

pečené masové koule, rajská, těstoviny

kammka
11. říj 2011

máma včera udělala ke zbytku kachny brambory , ale malá se zrovna necpala.. večer jsem se stavovala pro auto u známých, parkovala jsem ho u nich na zahradě, byli jsme tam předešlý večer na grilování, ale to je takové sranda grilování.. sedí se ve staré chalupě, oni bydlí vedle v novostavbě. gril je plynový.
já naložila maso z vietnamskýho kanečka, kterej mi při pečení v troubě smrděl, ovšem zbytek světa to necejtil..
ovšem naložené v oleji s bylinkami a česnekem to bylo super. akorát tam toho masa bylo tolik, že jsme to včera dostali zpátky, tak jsem to udělala na plechu, zbaštili jsme to u četníků bez chleba... malá měla k véče zase tvaroh, tentokrát s banánem..

brusinka.pusinka
11. říj 2011

máme borš a k tomu hovězí plátky ala španěláky s rýži 😉 buchtu uděláme tvarohovo -povidlovou mňaminu 😉

kammka
11. říj 2011

@brusinka.pusinka povidel mám fůru, hodila bys sem nějaké povidlové rcp?? třeba i naslano... prosíííííímm.. 😀

reruna
11. říj 2011

guláš z vepřového, rýže

brusinka.pusinka
11. říj 2011

@kammka
Řezy s krémem a povidly
Těsto: 400 g polohrubé mouky, 4 žloutky, 200 g Hery, 100 cukr moučka, 200 ml zakysané smetany, půl prášku do pečiva,
Krém: 300 ml mléka, 1,5 lžíce hladké mouky, 1,5 lžíce Solamylu (Maizeny) 100 g cukru, 1 vanilkový cukr, 150-200 g másla
Navrch: 4 bílky, povidla, 1 lžíce cukru písek, 1 lžíce pudinkového prášku, ořechy
Postup

Suroviny na těsto zpracujeme dohromady, rozválíme na pečící papír na větší plech nebo 2 menší (ideálně se peče na 2 silikonových podložkách). Ušleháme pevný sníh z bílků a cukru, pak lehce vmícháme pudinkový prášek. Navrch syrového těsta namažeme povidla, na ně rozetřeme sněhovou hmotu a posypeme sekanými ořechy (lískové nebo vlašské). Pečeme v mírně vyhřáté troubě na 150 °C asi 15 min. Pokud máte možnost, pečte více zespodu, sníh se nahoře lehce připálí. Upečené těsto necháme vychladnout a mezitím si připravíme krém. Svaříme mléko s moukou a škrobem na kaši, necháme vychladnout, pak s máslem a cukrem vyšleháme hladký krém.
Pokud jsme pekli na 1 plechu celé těsto, tak ho rozpůlíme na dvě stejné části. Pak jednu část pomažeme krémem (na sníh a ořechy) a opatrně na ní položíme druhou část. Takže máme vrstvy: těsto-povidla-sníh-ořechy-krém-těsto-povidla-sníh-ořechy. Necháme trochu odležet a krájíme na řezy.
Poznámka

Krém je počítaný na celý plech (když pečete 2 plechy celkem). Pokud pečete jen jeden plech a pak rozříznete, krému je celkem dost, můžete dělat z poloviční dávky.

Šalvějové palačinky s povidly a zakysanou smetanou
150 g hladké mouky
250 ml mléka
2 vejce
špetka soli
10 lístků čerstvé šalvěje
150 g švestkových povidel
1 kelímek zakysané smetany
1 hrst sušených vypeckovaných švestek
1 hrst vlašských ořechů
1 lžička vanilkového cukru
olej na smažení
V míse dobře rozmícháme mléko s vejci, moukou a špetkou soli. Šalvěj nahrubo nasekáme a přidáme do palačinkového těsta. Na pánvi s rozpáleným olejem postupně smažíme tenké palačinky. Hotové palačinky potíráme povidly a zakysanou smetanou, kterou jsme ochutili vanilkovým cukrem. Posypeme nahrubo nasekanými švestkami a ořechy a srolujeme. Ozdobíme lžičkou zakysané smetany, pocukrujeme a podáváme.

Koblihové šišky

30 g droždí, 1/4 l mléka, špetka cukru, 40 g moučkového cukru, 500 g pohankové mouky, špetka soli, strouhaná kůra z 1/2 citronu, 600 g margarínu, 1 vejce, olej na smažení, 125 g marmelády, moučkový cukr na obalení, povidla

Droždí rozdrobíme do vlažného mléka. Přidáme špetku cukru a necháme kynout. Mouku, cukr, sůl, citronovou kůru, rozpuštěný margarín, mléko s droždím a vejce dobře promícháme (nejlépe elektrickým šlehačem). Mísu přikryjeme alobalem a těsto necháme 20 minut kynout. Potom z něj vytvarujeme silný válec, který rozdělíme na 16 stejných částí. Z nich vytvarujeme šišky a uložíme je na pomoučený plech. V pánvi nebo fritovacím hrnci zahřejeme olej na teplotu 170 stupňů. Vložíme do něj šišky a smažíme je první 3 minuty zakryté a po obrácení 3 minuty odkryté. Necháme je okapat a stříkačkou plníme povidly. Každou dávku smažíme asi 6 minut.

Slezské bramborové placky s povidly

600 g oloupaných brambor
špetka soli a pepře
80 g hladké mouky
1 lžíce smetany
1 vejce
tuk na smažení
rozpuštěné máslo a povidla na potření
zakysaná smetana k podávání (nemusí být)
Syrové brambory nastrouhejte a nechte chvíli stát. Pak slijte vodu a promíchejte je s ostatními surovinami. Pečte malé placičky (v lívanečníku), ještě teplé je potírejte máslem a povidly. Jestli chcete, podávejte se zakysanou smetanou.

Povidlová omáčka k uzenému
20 g másla
10 g hladké mouky
200 g povidel
několik sušených švestek
1 lžíce strouhané citronové kůry
špetka soli, skořice a cukru na dochucení
800 g uzeného masa a bramborové knedlíky k podávání
V kastrole rozpusťte máslo, zaprašte moukou, osmahněte dozlatova
a za stálého míchání zalijte trochou studené vody, až se vytvoří kašička. Do vzniklé jíšky vešlehejte povidla, přidejte jemně pokrájené sušené švestky a asi dvacet minut zlehka vařte. Ochutnejte a podle potřeby dotáhněte chuť. Pokud se vám omáčka zdá příliš hustá, nařeďte ji vodou, ale nepřehánějte to. Podávejte k uzenému masu s bramborovým knedlíkem.

Povidlová omáčka k hovězímu masu
1-2 lžic másla
1-2 lžic rozinky i namočené v rumu
sůl
4-5 dl voda nebo vývar
1/2 ks strouhaná citronová kůra
2 lžíce mouka hladká
2 lžíce rozvařený karamel
6-10 dkg cibule krájená nadrobno
3-4 špetek mletá skořice
0,4-0,5 dl rum
1-2 lžic nasekané mandle oloupané
25-30 dkg švestková povidla
Na lžíci másla osmahneme menší na drobno nakrájenou cibuli do růžova, přidáme dvě lžíce mouky a umícháme světlou zásmažku, kterou rozředíme vývarem či vodou. Po rozvaření základu do hladka můžeme jej buďto tyčovým mixerem rozmixovat, nebo přepasírovat (odstraníme tím kousky nerozvařené cibule). Do základu přidáme 25 dkg švestkových povidel, lžíci rozinek (mohou být předem namočené v rumu) a lžíci oloupaných na drobno nasekaných mandlí.Přidáme z poloviny citronu ostrouhanou kůru(předem dobře omýt), a půl lžičky mleté skořice.
Přidáme ze lžíce cukru a másla připravený karamel, rozvařený ve vodě. Pokud jsme omáčku ředili vodou, osolíme. Na závěr vaření můžeme přidat dvě lžíce rumu a provařit.
Povidlovou omáčku podáváme k vařenému hovězímu masu - špičkový je vařený hovězí jazyk, s kynutým houskovým knedlíkem.

kammka
11. říj 2011

@brusinka.pusinka díky 😀

moudivlacek
11. říj 2011

k snidani drozdova pomazanka,obed musim jeste vymyslet

kammka
11. říj 2011

@moudivlacek 😀 oběd musím vymyslet.. jo, to si pamatuju, jak jsem pět minut před polednem nemohla vymyslet, co bude k obědu 😀

brusinka.pusinka
11. říj 2011

dnešní menu 😀 a malou pomocnici loupačku vajíček 😉

zuzi82
11. říj 2011

Ahojky, tak u nás bude dnes hovězí na česneku s br. knedlíkem a na večeři ještě zbytek gulášové polévky 😉

zuzi82
11. říj 2011

@brusinka.pusinka Malá je úžasná 😉

brusinka.pusinka
11. říj 2011

@zuzi82 děkujeme 🙂

baradisk
11. říj 2011

@brusinka.pusinka každý den čtu recepty,ty jsi prostě neuvěřitelná,fakt před tebou smekám 😉 😉 😉 😉