Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

kukynka2
20. pro 2011

Vy jste tu takové zdatné kuchařky a cukrářky 😉 🙂 máte nějaký osvědčený recept na muffinky? Moc děkuju za recepty 😵

misicka455
20. pro 2011

Ahojky holky mám strašně moc piškot, zbylo mi salko , hořká čokoláda nemáte někdo nějak recept jak zužitkovat aspoň ty piškoty v nějakém rychlém cukroví 😉 Jen né nepečenej salám ten jsme dělala. Díky

nikiii
20. pro 2011

@kukynka2 Já miluju tyhle:
Ingredience
250 g hladké mouky
2 lžičky prášku do pečiva
30 g kakaa
½ lžičky jedlé sody
100 g bílé + 130 g mléčné čokolády, nasekané
3 vejce
200 g zakysané smetany
85 g krupicového cukru
85 g másla, rozpuštěného
350 g rozmražených malin, slitých

Troubu předehřejte na 200 °C. Smíchejte 250 g hladké mouky, 2 lžičky prášku do pečiva, 30 g kakaa, ½ lžičky jedlé sody a 100 g bílé + 130 g mléčné čokolády, nasekané. Zvlášť prošlehejte 3 vejce s 200 g zakysané smetany, 85 g krupicového cukru a 85 g másla, rozpuštěného.
Suchou směs lehce zamíchejte do mokré, vmíchejte 350 g rozmražených malin, slitých, nebo cca 300 g čerstvých, mírně pomačkaných vidličkou. Lžící naplňte formičky.
Pečte asi 20 minut, až muffiny vyběhnou. Nechte 15 minut stát ve formě. Pak je vyjměte. Snězte nejlépe zatepla.

Kdyyž nemám maliny, dávám jakékoliv jiné ovoce (broskve, jahody, zkrátka cokoliv).

reruna
20. pro 2011

@misicka455 já jsem ze zbytků včera uplácala kuličky a obalila v mletých mandlích - můžeš v mletých oříšcích nebo polít čokoládou, prostě dáš dohromady drcené piškoty, nastrouhanou čokoládu a salko, případně rum, džem atd. prostě všechny zbytky a pak už jen válíš kuličky

brusinka.pusinka
20. pro 2011

@zuhur
Vánočka mojí babinky
2 ks žloutek
1 kg hladká mouka
10 dkg mandle loupané
1 balíček rozinky
5 dkg máslo
1 ks vanilkový cukr
5 dkg droždí
5 dl mléko
0 ks 1/2 muškátový oříšek (strouhaný)
1 dkg sůl
20 dkg cukr moučka
15 dkg sádlo
Z droždí trochy mléka,mouky a cukru uděláme kvásek. Do mísy dáme všechny ingredience kromě rozinek a mandlí. Přilijeme mléko,kvásek a rozpuštěné sádlo a máslo( pozor nesmí být horké). Zaděláme těsto,na konec přidáme rozinky a část nasekaných mandlí po zapracování do těsta necháme těsto přikryté utěrkou vykynout.
Po vykynutí rozdělíme na tolik stejných dílů z kolika copů budeme vánočku plést. Z dílů stočíme kuličky které necháme opět asi půl hodiny přikryté vykynout. Pak vyválíme šulánky a upleteme vánočku. Opět jí necháme dobře vykynout.
Potřeme rozšlehaným vajíčkem,posypeme rozsekanými mandlemi a dáme péci. Pečeme asi hodinu. Hotovou vánočku pocukrujeme. Peči na 150-160 stupňů. Sádlo můžete nahradit olejem a dejte ho jenom 13 dkg

misicka455
20. pro 2011

@reruna díky

moudivlacek
20. pro 2011

vzhledem k tomu,ze furt lezime, tak obed krupicova kase a vecere vanocni testovinovy salat (v Lidlu meli barevne testoviny s vanocnimi motivy) 😀

babulinkab
20. pro 2011

hamburgry

markytkaz
20. pro 2011

My dneska s tatkou máme zapečené brambory s uzeným a Natálka ve školce vývar s kuskusem a na druhé pečeného králíka, dušený špenát a bramburky.

aaadus
20. pro 2011

brynzová polévka, jogurtové řízky s br. kaší

nikiii
20. pro 2011

Holky, chtěla bych na svátky udělat tiramisu, nemáte někdo osvědčenej recept z dostupných surovin? (mascarpone apod. u nás neseženu...)

simonceli
20. pro 2011

@nikiii já dělám ze šlehačky a pomazánkovýho másla 😉 piškoty, kakao, káva rum....

nikiii
20. pro 2011

@simonceli Tak to bych sehnat mohla i u nás 😀

handm
20. pro 2011

Ahoj, po delší době 🙂 U nás dnes čočkové hody - čočková krémová polévka s krutonky a čočka na kyselo s vajíčkem. Vše z čočky červené 🙂

peroli
20. pro 2011

polévka risi-bisi a vepřové v mrkvi 🙂

zuhur
20. pro 2011

@mamkamarketa indiánci zní dobře, jen nevím jestli už na štědrý den anebo až na Silvestra. A to pudinkový je taky moc dobrý. Už jsem chutnala 😀

mamkamarketa
20. pro 2011

@zuhur ja mam doma marudka,takze ani netusim jestli se dostanu do obchodu ☹ ale zkusila bych to z vanilkoveho pudingu-mnam 😵

zuzi82
20. pro 2011

@misicka455 Na piškoty jsem tu dávala recept na ořechové kuličky. Jsou luxusní. U nás jedna dávka nestačí. Je tady https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/co-dnes-...

Jinak my dnes vepřovou panenku v slaninovém kabátku s br. kaší a večer si dáme šunkové rolky s křenem a kornspitz 😉

prdecek
20. pro 2011

dneska bramborový guláš a domácí česnekový chleba

eriska
20. pro 2011

@misicka455 já ze salka dělám domácí "bejlíz"nebo carolands, jak kdo chce a už jsem dělala dvakrát..dáš rozehřát šlehačku, do toho čokoládu, ledové kaštany, já dala i milenu, pak přidáš salko a rum..je to mňamina..a z piškotů, jak píšou holky, kuličky, úly nebo mám nepečené půlměsíčky od babinky, tak pak můžu písnout receptík, jsou k piškotů, cukru, kakaa, 100% tuku a kokosu..

my dneska grilované kuřátko s bramborem

jjiittyy
20. pro 2011

@misicka455 na ty piškoty bych jeden receptík měla, ale je na to potřeba ještě banán. Ten se nakrájí na kolečka a vždy sedá jedno mezi dva piškoty, já to propíchnu párátkem a namáčím v čokoládě. Do druhého dne odležet a pak je to mňam, mňam. 🙂

misicka455
20. pro 2011

@jjiittyy banán mám 😉 díky

brusinka.pusinka
20. pro 2011

@misicka455
piškotový salámek
100 g piškoty
200 g piškoty kakaové
5 lžic kakao
140 g cukr moučka
140 g máslo
Z tmavých piškotových drobečků, změklého másla, moučkového cukru a kakaa vypracujeme pevnou hmotu. Přidáme do ní nahrubo nakrájené světlé piškoty a vytvarujeme váleček, který obalíme v kokosové moučce. Po ztuhnutí krájíme salámek na kolečka.

Afro trubičky
podle chuti
 krém
poleva
 čokoládová poleva
těsto
 100 g dětské piškoty
 1 ks vejce
2 lžičky kakao
100 g mleté afro ořechy
 100 g cukr moučka
Piškoty umeleme. Arašídy v cukru taky umeleme. Ze suroviny na těsto vypracujeme hodně tuhé těsto.
Těsto vyválíme na tenký plát a nakrájíme z něj pásy. Pásky těsta natáčíme na trubičky a necháme zaschnout.
Zaschlé afro trubičky namáčíme v čokoládě a plníme libovolným oblíbeným krémem.

Nepečená kávová roláda
na ozdobu
 strouhaná čokoláda
 čokoládová poleva
 kokos
náplň
 100 g cukr moučka
 150 g kokos
 150 g máslo
těsto
 6 lžic silná káva
 100 g cukr moučka
 2 lžíce kakao
 2 lžíce rum
 300 g dětské piškoty
Nejprve rozdrtíme piškoty skoro až na prach, abychom poté neměli v těstu kousky. Piškoty smícháme s cukrem, nalijeme kafe, které nemusíme dát úplně všechno. Raději potom přidáme, když bude potřeba. Přidáme rum a kakao. Když se bude zdát kakaa málo, tak můžeme klidně dát více. Těsto zpracujeme a můžeme nechat chvíli odležet. Suroviny nemusí být úplně přesně odměřeny, někdo má raději sladší, někdo nemusí rum.

Zatím si připravíme naplň. Lehce ušleháme máslo s cukrem a postupně přidáváme kokos tak, aby se náplň dala alespoň trochu spojit.

Na vál si dáme potravinářskou fólii nebo sáček. Na fólii těsto rozvalíme do obdélníkového tvaru o tloušťce asi 0,5 cm - 1 cm. Na těsto naplácáme rovnoměrně naplň a srolujeme. Nepečenou roládu můžeme zabalit do fólie a dát do ledničky ztuhnout.

Nepečenou kávovou roládu můžeme zdobit kokosem, čokoládovou polevou nebo jen posypat strouhanou čokoládou.

brusinka.pusinka
20. pro 2011

dneska ovarové kolínko a jazyk s křenovou omáčkou a chlebíkem od prababinky 😀 😀 😝

brusinka.pusinka
20. pro 2011

a dnešní večere čína ala krabí tyčinky 😉

kukynka2
20. pro 2011

@nikiii děkuju moc za recept 😉 🙂

beruskanula
20. pro 2011

@brusinka.pusinka : mnam 😵 vidis krabi tycky jsme dlouho nemeli...

nemas prosimte vyzkousenej recept na domaci vanocni punc? 😀 🙂

brusinka.pusinka
21. pro 2011

@beruskanula
Vánoční punč
1 ks pomeranč
500 ml bílé víno
4 ks hřebíček
500 ml voda
1 ks badyán
1 ks citron
130 ml rum
2 ks celá skořice
140 g cukr krupice
Z citronu a pomeranče vymačkáme šťávu.
Vodu smícháme s cukrem, pomerančovou a citronovou šťávou přivedeme k varu. Pak přilijeme rum s vínem a přidáme koření. Punč opět zahřejeme až k bodu varu.
Horký vánoční punč naléváme do nahřátých sklenic. Každou sklenici zdobíme polovinou plátku pomeranče a citronu.

Angkorský punč
Ingredience
Ananasový kompot
(Velká konzerva) 1 ks
Přírodní bílé víno
(Láhev) 1 ks
Vanilkový cukr
(Sáčky) 2 ks
Višňovice
(Nebo meruňkovice) 1 sklenice
Postup přípravy receptu:
Ananas nakrájíme na kousky, vložíme do smaltovaného nebo kameninového hrnce, přidáme ananasovou šťávu, víno, vanilkový cukr a sklenku studené vody. Vše uvedeme těsně pod bod varu. Stáhneme z ohně, dolijeme višňovicí nebo meruňkovicí a ihned podáváme.

ZÁZVOROVÝ PUNČ

Ingredience: 3 lžičky černého čaje, 4 lžíce medu, 2 lžíce zázvorového sirupu, 350 ml jamajského rumu, 2 lžíce cukru, 2 karamboly
Postup: Černý čaj zalijeme 750 ml horké vody a necháme přibližně 3 minuty táhnout. Potom ho přecedíme do hrnce. Přidáme med, zázvorový (nebo javorový) sirup a rum. Nápoj prohřejeme. Na talířek nasypeme cukr a obalíme v něm okraje skleniček, které jsme navlhčili vodou. Sklenky zalijeme punčem. Karamboly dobře omyjeme, osušíme je a nakrájíme na tenké plátky. Plátky z jedné strany nakrojíme a zavěsíme na okraj sklenek. Nápoj podáváme horký.

ZIMNÍ PUNČ

Ingredience: 1 l červeného vína, 3 pomeranče, 3 citrony, 200 g cukru, 5 cl rumu, kousek celé skořice, 3 hřebíčky
Postup: Pomeranče a citrony důkladně omyjeme a nakrájíme na tenká kolečka. Část koleček si necháme na ozdobení. Víno smícháme s cukrem, kořením, plátky citronů a pomerančů a přivedeme k varu. Před podáváním punč scedíme, přilijeme rum a promícháme. Podáváme v širokých sklenkách ozdobených zbývajícími plátky ovoce.

Vánoční punč jinak 😉
2 citróny, 1 pomeranč, 3 hrnky vody, 150dkg cukru krupice,200-300 ml rumu, 500 ml vína ((víno dle chuti nebo barvičky jakou chcete), koření: hřebíček, celá skoříce, zavařené jahody nebo z konzervy nebo jiné ovoce z konzervy
Vymačkáme šťávu z citrusů a s vodou a cukrem vlijeme do hrnce - přivedeme k varu. Přidáme rum, víno a koření. Necháme projít varem. Nachystáme si skleničky, které by měli být před nalitím punče už nahřáté. Na dno dáme pár kousků ovoce z konzervy a na okraj sklenice čtvrtku plátku pomeranče.
Množství ingrediencí jsem dávala "od oka", takže je na každém jak to chce kyselé nebo sladké.

Dětský vánoční punč
2 ks jablko
1 l čaj
2 ks mandarinka
podle chuti
 celá skořice
 třtinový cukr
 med
 cukr krupice
 badyán
Uvaříme si čaj. Připravíme si nakrájená jablka a mandarinky.
Nakrájené ovoce dáme do hrnce s čajem, přidáme třtinový a krupicový cukr, pak nasypeme hřebíček, skořici, badyán a med.
Dětský punč rozlijeme do sklenic a horký podáváme.

nealko vánoční punč
4 sáčky šípkového čaje
500 ml vody
200 ml pomerančového džusu
šťáva ze 2 citrónů
4 lžíce tekutého medu
Sáčky s čajem přelijeme vroucí vodou, přikryjeme a necháme 10 minut odstát. Pak sáčky vytáhneme, přilijeme džus a citrónovou šťávu, zahřejeme, rozdělíme do sklenic a ochutíme medem.

Nealkoholický punč

Suroviny: 1 litr jablečného nebo višňového moštu, šťáva z jedno citronu a jednoho pomeranče, jeden svitek celé skořice, několik hřebíčků, cukr podle chuti - raději třtinový či nerafinovaný řepný, plátky pomeranče na ozdobu

brusinka.pusinka
21. pro 2011

Jak papkla včerejší večeři naše Karamelka

https://www.youtube.com/watch?v=1pLX_5IWM3M

😀

beruskanula
21. pro 2011

@brusinka.pusinka : 🙂 😵 princeznicka 😵

tak ja vcera koukala na ten prvni punc 😀 .... je fakt dobrej? musim koupit badyan, ten jaksi nemam 😀 ...