Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

cervena_vila
31. říj 2012

daňková polévka 😅

werry
31. říj 2012

krémová květáková polévka se šunkou, mňam 🙂

aaadus
31. říj 2012

vývar od včera, losos nebo mečoun s bramborem, já s dýní

sabisek
31. říj 2012

K veceri to vidim na bramborak...

xuxie
31. říj 2012

Polévka špenátová bez česneku 😒 s parmazánovými knedlíčky, králík pečený v pytlíčku, cuketovo-smetanová omáčka, špaldovo-petrželkové "halušky".

kammka
31. říj 2012

vyrazila jsem do masny a zaujala mně vinná klobása.. takže byla opečená jen zaprášená moukou a s bramborem... mňamka..pak jsem vzala mletý, eidam a špekáčky.. tak to v dalších dnech vidím na holanďany s brkaší, dělám jich vždy mraky a občas jich pár skončí v mrazáku syrových, na jindy... super věc.. ze špekáčků buřtguláš..nebo lečo.. a dělala jsem hovězí polévku.
a protože byly mladýmu tři měsíce, začínám ho zvykat na zeleninu..takže kousíček rajčátka, salátovky a tákkk k jídlu..

ale ty palačinky by taky bodly..
jo a mám tu malou cuketu, jak to děláte ty omáčky???
na víkend možná brsalát...možná s nějakou rybou 🙂 nebo kuřecí hnát.. ale to je daleko.. 😅

babulinkab
1. lis 2012

polívka z červené čočky
kuřecí nudličky na cibulce, dušená mrkev, brambory

steffi23
1. lis 2012

@babulinkab jak na polívku z červené čočky, prosím o tip 🙂

babulinkab
1. lis 2012

@steffi23 receptů je zde spousta různých...já dělám v podstatě takto:
oprahnu si cibulku, potom přidám mrkev a oprahnu taky, poté zaliji vodou, přidám červenou čočku a brambory na kostičky. Ke konci přidám zeleninový bujon alnatura, kapku octu a majoránku.

zizala79
1. lis 2012

masové koule v rajčatové omáčce s bramborem

kristi
1. lis 2012

bude kureci zavitek se sunkou a syrem, zalitej slehackou a k tomu brambora

jaja01k
1. lis 2012

Vepřová panenka s bylinkovou omáčkou, k tomu brambor a zeleninový salát

prdecek
1. lis 2012

na snídani ovesná kaše s banánem sypaná kakaem 🙂
na oběd bramborový salát a kuřecí řízek a na večeři zbytek salátu se s opečenou sekanou 🙂

aaadus
1. lis 2012

Polévka s červené čočky, boloňské špagety, vláčné kokosové řezy

audi1986
1. lis 2012

@kammka chtěla jsem se jen zeptat, ti holanďani v tom mražáku končí už i obalení ve strouhance? nějak zatím nemám moc zkušenosti s předpřípravou jídla do mražáku -)

pusolamy
1. lis 2012

dýnová polévka , vinná klobása s br. kaší

gabtcha
1. lis 2012

ahoj, poprve jsem chtela sem napsat, aniz bych videla posledni komentar🙂 Mame taky dneska dynovou polevku🙂

pusolamy
1. lis 2012

@gabtcha : sezoni zbozi 🙂

gabtcha
1. lis 2012

@pusolamy tak tak. Dyni mame hafo, takze o vikendu bude dynova omacka k masu🙂

brusinka.pusinka
1. lis 2012

můj lehký obídek čočkový salátek s cottage sýrem a vajíčkem a tmavý chlebík 😵

jita32
1. lis 2012

U nás je dnes jen zelňačka 🙂

jita32
1. lis 2012

@nikiii Povidlový perník?To zní dobře,to je klasický perník promazaný povidlím nebo je to jiné?Prosím receptík,děkuji 😉

handm
1. lis 2012

U nás dneska vylepšený zbytek od včera - to byl králík na houbách (bez hub, malej je nejí) s tarhoňou a dneska jsem do šťávy přidala smetanu, trocha zázvoru a uvařila jiné těstoviny a bylo uplně jiné jídlo 😀😀😀

handm
1. lis 2012

Holky kuchařky, mám prosbu - napadají vás ještě jiné přílohy krom rýže, těstovin, brambor a knedlíků (houskové mi malej nejí) a teď potřebuju vynechat rýži, protože má problémy se zácpou...😲

ajuse21
1. lis 2012

smažák a hranolky,šunkafleky,moravský vrabec

tajemna30
1. lis 2012

@handm u nás má malá ráda kuskus, tak co zkusit 😉

ia.
1. lis 2012

@handm hodně dávám malýmu kuskus. Můžeš dát kroupy, pohanku...

anoli85
1. lis 2012

@handm Co třeba kuskus? Malá ho miluje v kombinaci s takovým jakoby zeleninovým lečem 🙂

handm
1. lis 2012

@tajemna30 @ia. @anoli85 Díky za připomenutí! Malej ho měl rád, když jsme začínali příkrmy, teď poslední dobou ho nechtěl, tak jsem přestala kupovat, ale zas zkusím 🙂
@ia. a jak ty kroupy a pohanku? Kroupy znám jen do kuby anebo do zabijačkový polívky.. pohanku vůbec nevím, co bych s ní dělala 😨 😲

nikiii
1. lis 2012

@jita32 Já dělám takto:
Povidlový perník
Smíchat 15dkg povidel (nebo marmelády), 25dkg cukru, 1 celé vejce, 1/2l mléka.
Potom zašlehat: 1 prášek do perníku, 1 lžička sody, 500g polohrubé mouky, trocha kakaa, 1/2 hrnku oleje.
Péct na 180 stupňů, vystydlé potřít znovu povidly a polít čokoládovou polevou (nebo citronovou polevou nebo klidně nechat jen tak suché).
Je krásně nadýchaný. Dobrou chuť 🙂