Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

prdecek
18. pro 2012

od včera řízky z vepřových jater a brambory

pelenka
18. pro 2012

U nás dnes jen hustá květáková polévka s vajíčkem

ivis
18. pro 2012

dušená mrkev s bramborem

nikiii
18. pro 2012

Dneska byl špenát, brambory a vajíčko, a zítra bude sekaná.

aaadus
18. pro 2012

S prckem jsme si dojedli minestrone, malé jsem uvařila červenou čočku se sladkým bramborem a krůtím masem (to je zatím jediné jídlo, kterého sní víc než 80g 😝 ) Večer budu péct na zítřejší slezinu s holkama čokoládový dort a udělám karamelový likér 😵

zuhur
18. pro 2012

V pondělí zapečené špagety a dneska pro změnu knedla na vajíčku. Zítra ještě netuším - pátrám po inspiraci. Tenhle týden mi nějak schází.

yesu
18. pro 2012

@zuhur jak děláš zapečený špagety?

yesu
18. pro 2012

@nicedaisy můžu vědět jak děláš tu žampionovou omáčku?

yesu
18. pro 2012

@anieanne pečený guláš?jak děláš?

dandelion
18. pro 2012

Jak na vepřová játra? 🙂 Nikdy jsem je nedělala..

yesu
18. pro 2012

@dandelion obalit jako řízky?

dandelion
18. pro 2012

@yesu koukám na recepisy... 🙂 a na přírodno to jde asi taky, že?

jika10
18. pro 2012

@dandelion ja je vetsinou jenom trochu opeprim, zaprasim hladkou moukou a zprudka opecu na panvicce s olivovym olejem, solim az na taliri a k tomu brambor

yesu
18. pro 2012

@dandelion určitě, ale já dělávám jen kuřecí, buď je tak s cibulí a kečupem nebo na smetaně...

dandelion
18. pro 2012

@jika10 a nakrájený na kousky nebo plátky? 🙂

anieanne
18. pro 2012

@yesu Pečený guláš
800 g vepřového masa, nakrájíme na kostky
3 větší cibule
4 stroužky česneku
2 lžičky gulášového koření
2 lžičky mleté papriky sladké
1/2 lžičky kari koření
3 - 5 kuliček celého pepře
sůl
pepř mletý

Smícháme dohromady a necháme odpočinout. Dále si připravíme tekutou část :
800 ml vlažné vody
2 lžičky masox
2 lžičky solamylu

Masovou směs dáme do pekáče, zalijeme připravenou tekutinou, přikryjeme a utěsníme alobalem. Pečeme 60 minut. Po dobu pečení neotvíráme, nemícháme !

zuhur
18. pro 2012

@yesu uvaříš si v hrnci nudle a já v době kdy je dávám do vroucí vody si na druhé pánvi opeču mleté maso (nebo jde také maso z konzervy), přidám rajčata z plechovky (nebo domácí lečo - v takovém případě, ale přidávám ještě buď protlak nebo kečup), okořením dle chuti a vmíchám uvařené špagety. Posypu strouhaným sýrem. Pak máš dvě možnosti - můžeš dát zapéct do trouby nebo jestli máš nějakou pánev typu Zeppter tak můžeš jen přikrýt pokličkou a vypnout sporák - ono se to jakoby zapeče samo. Jednou jsem si to stopovala a jídlo je hotovo za cca 20 minut.

zuhur
18. pro 2012

@anieanne dotázek - toho guláše je z tohoto množství masa oběd pro kolik osob - já jen, že mě to zaujalo, ale asi se mám zrovna trošku menší množství 😉 A jaká je k tomu dobrá příloha?

zuhur
18. pro 2012

@anieanne a ještě na kolik pečeš stupňů?

babulinkab
18. pro 2012

tak já zítra budu vařit kuřecí vývar a tatínek nám k tomu uvaří kynutý ovocný knedlíky, na to tvaroh, cukr, máslo....

zuhur
18. pro 2012

@babulinkab taky budou asi tento týden ovocné knedlíky. Uvažuju o tvarohových s jahodami mňam.

anieanne
18. pro 2012

@zuhur Pekla jsem na 200. Jinak teď jsem to dělala z 500g masa ( a 500ml vody ), a byla z toho večeře pro čtyři - a možná by bylo i pro víc, ale manžel si nakládá dost, vrchovatý talíř 🙂 U nás hodně jedou těstoviny, takže ty, ale dobré je to i s knedlíkem, a možná by se dalo i s rýží, ale vyzkoušeno nemám. Jinak, já nepřikrývám alobalem, dělám to ve sklenené zapékací míse se skleněnou poklicí, a pak to dozahustím jíškou hotovou.

brambora20
18. pro 2012

@dandelion já mám ráda dušené na slanince, pak mírně zahuštěné zákletkou...na přírodno-resp.na rychlo je lepší kuřecí, třeba s Amerikama

brambora20
18. pro 2012

U nás dnes Francouzské brambory, zbytek hlívové dršťkovky.
Zítra asi hráškový krém s krutony a něco z krůtího...nějaký "china mišung" asi s rýží

nikiii
18. pro 2012

@zuhur Neprovokuj 🙂

zuhur
18. pro 2012

@nikiii tak já je po vánocích udělám zase a dojete 😉 Jen mi to pro tak velkou bandu pomůžeš ukoulet 😀

jika10
18. pro 2012

@dandelion Ja je delam na platky 😉

zuhur
18. pro 2012

@anieanne jdu na to. Těstoviny jako jediné mám 😀 a masa mám 450g tak to by mohlo stačit. A skleněnou zapékací mísu vlastním taky, takže alobal se konat nebude 😉

anieanne
18. pro 2012

@zuhur Tak doufám, že nezklame 🙂 Nezapoměň si podle masa upravit vodu, i když myslím, že ani bez toho by se nic nestalo, prostě by bylo víc omáčky na míň masa 🙂

anieanne
18. pro 2012

A u nás dnes rajská omáčka, jak jinak než s těstovinou 😀