Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

1luciferka1
16. únor 2013

@pitruskaskarolinkou proto už se na návštěvu těším, to bude žrádýlko 🙂 já včera díky tvým fotkám nevydržela a nacpala se na noc topinkama s tvarůžkama 😀

asus
16. únor 2013

@pitruskaskarolinkou to byla ale hostina 😀 jak pro krale

pajdula
16. únor 2013

dnes - kuřecí játra s pórkem a rýží, ke kávě citronová babeta, zítra - kuře s bramborem.

sklepka
16. únor 2013

mame navstevu, chlapci vari koleno, my holky delaly vcera zelnacku a cheescake

zizala79
16. únor 2013

k obědu rychlovka kupované čerstvé plněné těstoviny a muž dělá na večer špenátové risotto se salsicciou 😵 ke kávě zbyl štrůdl

xuxie
16. únor 2013

Zkusili jsne adzuki fazole a vyšlo to moc fajn. Dělali jsme polévku s mrkví, bramborem a troškou česneku, z koŕení tam byla sladká paprika a majoránka. Fazolky byky ve vodě pŕes noc a vařilo se pomalu, cca 3 hodiny. Brambory tam šly na dvě hodiny, mrkev na půl hodiny a česnek na pár minut na konec.
Hlavní jídlo byly kuřecí minišpízky (malé kousky kuŕete, cibule, lilku a papriky) potřené olejem se solí a bazalkou, pečené přikryté v jenské míse, podlité rozmixovanou cuketou s česnekem.
Příloha byl kuskus s olivami.

handm
16. únor 2013

@xuxie že ty si nějaký Jaime Oliver v sukni ?!😀

xuxie
16. únor 2013

@handm 😀 😀 😀

imzadi
16. únor 2013

@xuxie souhlas! Vyprdni se na biologii a napis kucharku ci mej hodiny vareni 😵 ja bych rada dosla pac my dnes meli rizek...hruza 😅

granda
16. únor 2013

JÁ dneska gyros s hranolky, čokoládový koláč s marmeládou a ořechy, no to je zase den....

xuxie
16. únor 2013

@imzadi někdy dobrej řízek vůbec není špatnej 😉
Muž říká, že jsem mlsná tlama a prý naštěstí 😀

imzadi
16. únor 2013

@xuxie no ja jsem prasatko, takze ja pekne veprovej z krkovice...ale malej mel teleci no, aspon neco 😎

leniiis
16. únor 2013

Holandský řízek a bramborová kaše..🙂

xuxie
16. únor 2013

@imzadi já zas ani řízek neumím, u nás to dělá babi...když tak přemýšlím, tak tobude vypadat hrozně, ale ještě jsem nikdy nedělala trojobal - vidíš to, jaká díra 🙂

pitruskaskarolinkou
16. únor 2013

Domácí zabijačka na brněnské přehradě 😵 😵 😵 😵 😵 Dovezeno a připraveno doma, na místě proběhla pouze zabijačková polívčička 😵

pitruskaskarolinkou
16. únor 2013

@asus to je za víc dní 😀 😅 😉

helcenka
16. únor 2013

@imzadi - to nejsi prasátko, řízek z krkovice je nejlepší, mňaaaaam. Ale kvůli dětem děláme hlavně kuřecí a to taky jen občas.

Jinak u nás proběhla dnes už zmíněná krémová dýňová polévka nakonec jen s opečenou houstičkou, a právě jsem dopekla šátečky z listového těsta s tvarohovo-jablečnou náplní. Budou k snídani, snad vydrží.

Zítra bude jen rychlovka - bramborový guláš, pro prďolku malou podušené kuřecí masíčko s mrkví a hráškem a bramborem. A odpoledne oslavička, takže výborný domácí pučový dortík, ještě jeden šlehačkový a asi slaninové domácí tyčky a možná se dostane i na domácí pizzu, uvidíme.

helcenka
16. únor 2013

jéééé, tam měl být punčový dortík a ne pučový...

zuzi82
17. únor 2013

My včera měli kuře na červeném víně s bramborovým knedlíkem a na večeři listový koláč se šunkou, hráškem, kukuřicí a mascarpone

babulinkab
17. únor 2013

@helcenka a jak děláš ten punčový dortík a slaninový tyčinky? díky

otyna
17. únor 2013

@xuxie ty si to vaření užíváš, viď 🙂 ? Včerejší menu zní opět skvěle, díky za inspiraci🙂

mykolaapsi
17. únor 2013

dnes špenátová polévka a parmazánová treska s kaší

aaadus
17. únor 2013

Ve středu a čtvrtek byly brambory na plechu s kuřecím masem, čabajkou, paprikou a cibulí. V pátek tomatová polévka s parmazánovými nočky s bazalkou a pečené kuřecí stehna s rýží a dýňový kompot. Včera kuřecí játra na cibulce s br. kaší a dnes hovězí vývar s játrovými knedlíčky a rajská s masovými koulemi a těstovinami a zbude i na zítra 🙂

kammka
17. únor 2013

včera čočka na kyselo, sázené vejce dnes králík na česneku, špenát, br.knedlik, a dojíme polívku z kostí králičích, kachních a odřezků hovězího..králík snad zbyde na zítra.

nikiii
17. únor 2013

My dneska špenát, brambory a vajíčka.

pitruskaskarolinkou
17. únor 2013

Tak u nás dneska po včerejší zabijačce něco na zalepení zubu - manžel měl o nich sen, takže měl je mít 😅 ( myslím, že ale kecá 😀 )

blahova_andrea
17. únor 2013

my dneska jdeme k babičce na hovězí s rýží, ale já už umírám hlady a mladej si chrupká ☹

sisidani
17. únor 2013

Tak my měli hovězí vývárek, na přání starší dcerky s těstovinovými zvířátky, a čínské nudle s kuřecím masem a zeleninou.

andinecka
17. únor 2013

@pitruskaskarolinkou mohla bych poprosit o recept? je to krása

prdecek
17. únor 2013

vývar z králičího masa s domácíma nudlema, kapr na másle a kmíně, šťouchané brambory, vanilkový puding s piškotama a broskví a na zítra ciabatty