Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

edeltraut
5. bře 2013

My dnes šunkofleky. Zbytky domácího uzeného a hezky domácí flíčky. Ještě teď mě bolí ramena od válení 😉 a samozřejmě, aby nebyly zbytky - uzená polévka 😎

nikiii
5. bře 2013

@pitruskaskarolinkou Taky mě napadlo jestli v tom nebude takovýhle podobný fígl 😀 Seženu plastový hrneček a jdu do toho, díky moc za inspiraci 🙂

jaja01k
5. bře 2013

Palačinky s tvarohem a ovocem.

nikiii
5. bře 2013

@jaja01k Můžu k vám na oběd? 😀

kammka
5. bře 2013

@edeltraut tak uzenou polívku z domácího uzenýho bych dala i já...jinak ji fakt nemusím a fleky prostě uvařím ve vývaru a nazdar.. vysvětli mi, kde bereš energii?? tři děti, krávy, prasata a tak dále a ještě domácí fleky?? 😒

klaraalucka
5. bře 2013

my dnes hráškovou polévku s kuličkami, a zapečená kolínka s mletým masíčkem a okurku.

kitinka76
5. bře 2013

@blahova_andrea celer pred smažením povaříš (jako třeba květák) nebo obaluješ syrový?

edeltraut
5. bře 2013

@kammka 😀 než se uvaří voda, tak mám fleky hotový, jen jsem blb a stroječek na těstoviny používám na fimo, takže hezky ručně 😀. Energie moc nemám, a to mi volali, že si mám dojet pro práci do zítra... dneska bude krátká noc 😀. Zítra budou na přání dětí langoše, tak dneska ještě zadělám a zítra jsem bez práce 😉.

kammka
5. bře 2013

@edeltraut stroječek jsem si ještě nepořídila,ale je v plánu..to těsto necháváš kynout přes noc v lednici??

edeltraut
5. bře 2013

@kammka jj, dělám tohle http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=79078, musím z dvojité dávky, jinak je bitka 😉. Tatínek si dá tři naslano a tři nasladko a děti jich spořádají taky dost 😀.
Strojek jsem kupovala před rokem a je zničenej od fima, takže smolík 🙂, ale já jsem divnej člen, než bych ho vyndala a pak umyla, to si je udělám radši ručně 😉. Myslím si, že je to rychlejší 😀

kammka
5. bře 2013

@edeltraut a nešel by hodit do myčky?? jestli ne, tak na to prdím a radši to taky nějak uválím..já teda dělám domácí těstoviny jen minimálně a výhradně strouhání do polívky 🙂 ale váleček mám, na cukroví..

edeltraut
5. bře 2013

@kammka Nevím, neriskovala bych to... už jsem si takhle zničila struhadla, kráječ na knedlíky a metličky 😀. Já dělám sem tam flíčky, nudle a strouhání - to nejradši 😀 pravidelně, nevím jak by se tvářili, kdybych jim do polévky nasypala kupované nudle... :-/.

katka_mel
5. bře 2013

Ahoj. My dnes měli hovězí maso na žimpionech s rýží a zítra se chystám na květák. Buď jen polévku, nebo smažený s bramborem. Mám i chuť na hřibovou polévku, tak uvidím, co z toho zítra vznikne. 🙂

kammka
5. bře 2013

@edeltraut já to všechno do myčky dávám a je to v pohodě.. to ti to zrezlo??
@katka_mel já dělala smaženou brokolici a bylo to dobrý, o dost levnější, než květák, my jsme na to tři a květáku by bylo až moc, i té brokolice zbylo.. a navíc brokolice daleko méně váže dusík, než květák 🙂 proto je mnohem vhodnější pro děti

blahova_andrea
5. bře 2013

@kitinka76 povařím jako třeba květák, ale jen malinko, my máme rádi vše aldente 😉

kammka
5. bře 2013

@edeltraut no, poprvý by se asi tvářili divně, ale poosmý by už pochopili, že i maminčin den má jen 24 hodin 😀

katka_mel
5. bře 2013

@kammka Brokolici míváme docela často a květák jsme neměli ani nepamatuju. Tak proto květák. 🙂 Cenově mě vyšel květák teda levněji než brokolice. Jinak jsme taky 3, ale já jsem celkem žrout, takže u nás se rozhodně sní celý. 😝

edeltraut
5. bře 2013

@kammka Tak jsem měla asi nějaký šmejdy 😀. struhadlo po pár mytích celé, u kráječe struny a metlička nějak nepřežila ve "sváru" 😀. No a nebo by si to mohla maminka jíst sama 😀

nikiii
5. bře 2013

Tak nakonec vyhrála citronová babetka 🙂

aaadus
5. bře 2013

Masové koule se zelím a brambory, malá batáty s červenou čočkou a krůtím masem

sofinulik
5. bře 2013

pro malou dnes spagety s lososem a smetanou, my dojidame pec.krkovicku, kasi a dusene kys.zelicko 😝
zitra asi brambory na kyselo, k tomu bud volske oko nebo peceny spekacek a celozrny chleba 🙂

nnell
5. bře 2013

u nás dnes polévka z červené čočky a rajčat, teď přemýšlím, že bych upekla něco sladkého, ta citronová babeta od
@nikiii mě dost nalomila 😉

babulinkab
6. bře 2013

@edeltraut můžu se zeptat, kolik asi tak těch langošů je z té jedné dávky? díky

dnes frankfurtská polívka
kuřecí nudličky na cibulce, dušená mrkev, brambory

edeltraut
6. bře 2013

@babulinkab Dělám takové menší cca 12-15cm v průměru a z jedné dávky jich udělám tak 9-12- záleží jak moc natahuju placky 😉.

nikiii
6. bře 2013

@edeltraut Jsem si naběhla, ukázala jsem manželovi recept na langoše a mám rozkaz je v nejbližší době udělat 😀 Jen se chci zeptat - v jak vysoké vrstvě oleje se smaží?

edeltraut
6. bře 2013

@nikiii já smažím tak v 1cm na pánvi 🙂. Jsou fakt výborný, děti je mají rády se skořicí a cukrem 🙂

sabisek
6. bře 2013

Dneska porkova polevka (zbyla ze vcerejska) a livance. Na zitra se asi necham ispirovat langosema. 🙂

mjanca
6. bře 2013

u nas dneska polevka z cervene cocky a palacinky 🙂

helcenka
6. bře 2013

dnes špenátová polévka s vajíčkem

pajula
6. bře 2013

nudle s kuřecím masem a zeleninou