Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

eriska
7. čer 2011

@simi.w tak jsem se ti chtěla napsat přesný název, ale já už je mám jen v igelitovém sáčku, jsou to v podstatě, když si představíš klasickou sušenku, třeba vesnu, tak jen vršek, bez ničeho, ale myslím, že bys to mohla udělat i třeba z obdelníkových bebéček..u nás je mají v kauflandu, v takovém modrém balení a mají to u pečiva, jak jsou různé krosany, strouhanka, atd..když tam budu, tak ti to můžu vyfotit
@zuhur my dneska z mletého čevabčiči v troubě, nový brambor a kompot, na zítra jsem to hodila zapéct s bramborem, rajčetem, sýrem a čerstvýma bylinkama🙂

samik2008
7. čer 2011

koprová omáčka,vajíčko a brambor

pelenka
7. čer 2011

Penne s krabím masem, rajčaty, olivami a bazalkovým pestem

moudivlacek
7. čer 2011

tak u nas nakonec pro dospepaky zapecene fleky se sunkosyrovym salamem a bylinkami,malej ma neco jako leco 😀 papriky rajcatka cuketa a s tomu brambory

pelenka
7. čer 2011

@lidiab Díky moc, večer si je připravím na zítřek....a ty plněné sýrem - jen grilované nebo i v trojoobalu smažené dělali v Bulharsku, říkali tomu myslím [ čuška bjurek ], taky výborná věc🙂

reruna
7. čer 2011

těstovinový salát se zbytky pečeného kuřete a zálivkou s koprem

reruna
7. čer 2011

@moudivlacek nevím, kolik je malýmu, ale zapečené těstoviny s vajíčkem (někdy přidám i zakysanou smetanu) a sýrem klidně může, a aby to bylo i dobré i pro tatínka, tak tam přidej kvalitní šunku místo uzeného masa, dosolíte na talíři a nemusíš dělat jídlo zvlášť.

moudivlacek
7. čer 2011

@reruna kdyz tatinek chce masicko a malej ho neji 😀

reruna
7. čer 2011

@moudivlacek tak já dělám klidně zapečné těstoviny i se zbylým pečeným masem nebo bez masa jen se zeleninou a sýrem, naštěstí mm nevyžaduje každý den maso...

moudivlacek
7. čer 2011

@reruna mm taky ne mame tak max jednou tydne 😉

aaadus
7. čer 2011

tomatová polévka s bazalkou a parmezánovými nočky (podle brusinky, výborná) a syrníky (podle lidiab)

anieanne
7. čer 2011

@lidiab Grilované papriky s balkánem žbožňuju, hlas pro 🙂

fiallinka
7. čer 2011

@lidiab ha, mám na to oboje chut. Ty nakládané dělá moje teta, naučila se to od příbuzných v Bulharsku a jsou dokonalé 🙂

weri1
7. čer 2011

dnes těstoviny s kuřecím masem a nivovou omáčkou
Grilované papriky mňam mňam
na večeři jsem si koupila meloun 😀 a je moc dobrej s balkánským sýrem

brusinka.pusinka
7. čer 2011

u nás králík a špenát a brambor a bublanina a kmínová polévka s drobením

samik2008
7. čer 2011

holky neznáte nějaký recept na nějaký koláč nebo buchtu z jahodama?
@brusinka.pusinka tu bublaninu máš z jahodama?písneš recept prosím,díky

babulinkab
7. čer 2011

tak a manža smaží topinky a má k nim nachlazený pivo 😀 😀

eriska
7. čer 2011

@samik2008 pár mých oblíbených s jahodama🙂
jogurtová bublanina
1 kelímek jogurtu, 2 kelímky pol. mouky, 1 lžíce oleje, 1 vajíčko, 10dkg cukru, 1 lžička prdopeče, mléko dle potřeby

Lžícová bublanina
20 lžic hl. mouky, 10 lžic cukru, 10 lžic oleje, 1 vajíčko, Prdopeč, mléko dle potřeby

Buchta z kysaného mléka
1 sklenička hrubé mouky, 1 sklenička pol. mouky, 1 sklenička cukru, 1 vajíčko, 1/2 prdopeče, 1 sklenička kefíru, 1/2 skleničky oleje

na všechny receptíky můžeš dát drobenku i nemusíš, stejně tak třeba pudink
Buchta s pudinkem
1 a 1/2 hrníčku pol. mouky, 1 hrníček cukru, 1 hrníček oleje, 1 hrníček mléka, 1 vajíčko, 1 prdopeč - smícháme v těsto, nalijeme na plech na vrch dáme jahůdky, zalijeme hotovým pudinkem a dáme péci..nebo jsem to dělala i tak, že jsem to dala péct bez pudinku a ten pak nalila až na teplou buchtu

já bych se chtěla zeptat na jahodový kompot..zaváříte? prý se hodně jahodový kompotky kazí..o víku jedeme na jahody a já bych chtěla udělat kompotky, mimo jiné😉 tak jestli máte nějaký fígl, aby se tolik nekazili..jinak zavařujeme klasicky🙂

eriska
7. čer 2011

@samik2008
joo, ještě nevařenou, zase klasika, piškotky, ušlehané šlehačky smíchané se zakysankou, bílým jogurtem či tvarohem a na vrch jahody, nebo ty jahůdky můžeš rozvařit, přidat pudink a na vrch šlehačku..no, mňamina..něco budu muset udělat

samik2008
8. čer 2011

@eriska díky zkusím dneska tu buchtu s pudinkem.

Holky nevíte jak se dělají opékané nudle?Manžel říkal že by si je dal s kuř.masem a zeleninou,ale já vůbec netuším jak bych je měla připravit.Díky za nápady

brusinka.pusinka
8. čer 2011

@samik2008 Je s e švestkami vyklízíme mražák tak likviduji zásoby a jinak můžeš dělat s čím chceš 😉
Hrníčková bublanina
1 hrnek cukr krupice
2 hrnky polohrubá mouka
2 ks vejce
1 ks prášek do pečiva
1 ks vanilkový cukr
1/2 hrnku olej
1 hrnek mléko
Do mouky přidáme vajíčka, prášek do pečiva, vanilkový cukr, hrnek mléka, hrnek cukru a olej. Vše mixérem promícháme nebo ručně, jak je kdo zvyklý.
Plech vymažeme olejem nebo máslem a vysypeme moukou. Na plech vylijeme těsto a poklademe připraveným ovocem - jahody, třešně. Hrnkovou bublaninu vložíme do předehřáté trouby a pečeme dozlatova.
Upečenou hrnkovou bublaninu nakrájíme a můžeme podávat.J8 nahoru dělám jěště posypku s másla polohrubé mouky cukru a skořice 😉

brusinka.pusinka
8. čer 2011

@samik2008

myslíš smažené čínské nudle ? 😉
2 lžíce sójová omáčka
2 plátky kuřecí prsní řízek
1 ks zelená paprika
1 - 2 lžiček koření Čína
1 ks menší pórek
1 ks červená paprika
1 ks větší mrkev
1 lžička škrobová moučka
4 stroužky česnek
400 g vaječné čínské nudle
1 ks cibule
podle chuti
sůl
mletý černý pepř
podle potřeby
olej na smažení
Zeleninu omyjeme, cibuli a česnek oloupeme, mrkev oškrábeme. Papriky zbavené jádřinců nakrájíme na nudličky, oloupanou cibuli rozpůlíme a nakrájíme na proužky, mrkev na půlměsíčky, pórek na kolečka, česnek na plátky.
Zeleninu zprudka smažíme na oleji, dokud nezměkne. Musí ale zůstat polosyrová, křupavá.
Maso nakrájíme na malé kousky a ty promícháme se škrobovou moučkou.Na pánvi maso zprudka osmažíme na rozehřátém oleji, ochutíme kořením na čínu a sójovou omáčkou. Usmažené maso pak promícháme se smaženou zeleninou.
Čínské nudle povaříme ve vroucí osolené vodě 2 minuty, scedíme, propláchneme studenou vodou a necháme okapat. Okapané nudle zprudka smažíme 2 - 3 minuty v hluboké pánvi na rozpáleném oleji. Během smažení je promícháváme. Smažíme vždy 1 - 2 porce nudlí. Ve větším množství by se na pánvi slepovaly.
Usmažené čínské nudle promícháme s masovou směsí a podáváme. Můžeme připepřit nebo přisolit.

brusinka.pusinka
8. čer 2011

Jinak dneska Kuře na paprice , a kuřecí vývar 😉

baradisk
8. čer 2011

@brusinka.pusinka ahoj,tobě bych dala medaili za ty receptiky 😉

brusinka.pusinka
8. čer 2011

@baradisk děkuji 😅 až se červenám 😉

samik2008
8. čer 2011

@brusinka.pusinka ano ano to sem myslela,díky moc,už sem volala manželovi jaké ty nudle má koupit. 😉

beatta
8. čer 2011

@brusinka.pusinka vás bych chtěla mít doma vaše recepty vypadají báječně 😵

brusinka.pusinka
8. čer 2011

@samik2008
@beatta děkuji holky 😉

baradisk
8. čer 2011

@brusinka.pusinka neni zac,kazdy den premejslim co varit ,zapnu konika a hned vim 😉 ale opravdu a je jich tu vic tech holek co sem davaj super receptiky ale ty si pro me jednicka 🙂

reny01
8. čer 2011

@brusinka.pusinka já taky občas receptíky čtu a musím s holkama souhlasit, jsi jednička 🙂