Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

nikiii
10. únor 2012

Já jsem zrovna dovařila polívku z uzenýho kolene, maso obrala a zítra bude do zapíkaných brambor. A konečně budou ti tvarohovo-povidloví šneci, konečně.

nikiii
10. únor 2012

A taky jsem si konečně koupila blok, tak už nebudu muset recepty psát po papírkách a věčně je někde ztrácet a hledat 😀 😀 😀 😀

beruskanula
10. únor 2012

my dnes kolínka s vajíčkem 😅 😀

a zitra bude br. kase + celerové řízky+file, mnammm uz se tesim 😀 😀

beruskanula
10. únor 2012

@nikiii : taky si musim konecne recepty vytisknout a nalepit do deniku 😀 🙂 , diky za pripomenuti

zuhur
10. únor 2012

@cervena_vila jo to je přesně to samý droždí - takže nekupovat!!!

berenika39
10. únor 2012

co dáváš do polévky z uzeného? rýži, zeleninu? nebo něco jiného? dík

zuhur
10. únor 2012

@nikiii já si ty recepty dávám do Wordu a ukládám v počítači - mám notebook, takže není problém hodit ho na stůl v kuchyni a říkám si, že až jich bude ozkoušených víc tak je vytisknu a dám je třeba do kroužkové vazby. Vždycky po uvaření vyfotím a dám si tu fotku k receptu - teda pokud to u nás uspěje a jinak hned mažu.

nikiii
10. únor 2012

@zuhur No já právě taky, teda bez fotek, a taky mám noťák, akorát že jak manžel občas někomu spravuje počítače, tak už jsem viděla tooooooolik ztracených dat a dokumentů, který už se z toho nedali dostat že to považuju raděj za přechodný úložiště než za nějakou věčnou jistotu, papír je prostě papír 😀 😀 😀

nikiii
10. únor 2012

@berenika39 Já ji vařím asi hodně zjednodušeně jen jako klasický vývar - maso, mrkev, petržel, celer, cibule, česnek, nový koření, sůl. A potom tam zavařuju brambory, někdy kroupky (ty jen pro sebe, ostatní je v tom nechtějí). A někdy tam nechám tu vyvařenou mrkvičku.

berenika39
10. únor 2012

@nikiii no kluci právě kroupy nechtějí (já miluju), tak spíš dávám kopec zeleniny jak píšeš a rýži. brambory zkusím, dík.

falca1
10. únor 2012

@berenika39 já dávám maso, mrkev, brambory a hodně krupek 😀

zuhur
10. únor 2012

@berenika39 já dávám brambory, mrkev, hodně moc krupek a maso jen když zbude 😀 😀 😀 Jo a samozřejmě spoustu majoránky a česneku 😉

berenika39
10. únor 2012

@zuhur
@falca1
to je divný, mě nikdy nenapadlo brambory a kroupy dohromady 😕 😕 😕 . ale určitě to zkusím, aby nebyla taková jalová...super, moc děkuju

ined77
10. únor 2012

na zítra zeleninový krém, dětská sekaná, br.kaše a malé květákovou hustou polévku s bramborem 🙂 .

ined77
10. únor 2012

@berenika39 🙂 ...také dávám krupky a brambory dohromady, je to mňamka 😉 .

berenika39
10. únor 2012

tak to mi řekněte, ženy, že já, stará koza, tohle nevím a nezkoušela jsem to????? život je boj🙂))

ined77
10. únor 2012

@berenika39 ...ale no tak 😎 😀 ...

berenika39
10. únor 2012

@ined77 jen povzdech.
Zítra kuře - nohy a křídla jen tak na másle, br.kaše a čerstvá zelenina, v neděli roládky z vepřového, akorát nevím, co do nich dám (asi žampion, vajíčko, hořčici, okurku), k tomu hranolky.

aaadus
11. únor 2012

Zimní minestrone a takový zapečený mišmaš co dům dal

petrajavor
11. únor 2012

Tak u nás dneska bude zapečená filetka se sýrem a vajíček k tomu brambory a jako dezert ananasová rozkoš 🙂 už se móc těším...

marhulinka
11. únor 2012

Polévka školková kmínová s kapáním, králík+zelí+knedlík a na odpolko něco dobrého,ale ještě nevím co 😀

alenv
11. únor 2012

oběd.. dojíst rajská s domácím HK.. večeře pečené kuře, brambor okurkový salát

krakorka
11. únor 2012

svíčková omáčka s knedlíkem a pokud stihnu a prcek mě nechá,tak k odpolední sváče nějaká dobrá buchta 😉

aemmi
11. únor 2012

Ahoj holky, tady určitě pochodím, máte někdo zkušenost s pečením koblih v troubě?

llluckaaa
11. únor 2012

@ined77 Dětská sekaná? Jakpak se to dělá? To bych chtěla vyzkoušet, zatím žádný osvědčený recept na sekanou nemám ☹ Prosím o recept, děkuji.

petka28
11. únor 2012

dnes španělský ptáček s rýží

maudn
11. únor 2012

kuřecí maso ve směsi gyros s restovanou mraženou zeleninou

aaadus
11. únor 2012

@petrajavor co je ananasová rozkoš? Chystám se mm něco upéct na Valentýna - zatím jsou v plánu věnečky, ale moc se mi do nich nechce 😅

petrajavor
11. únor 2012

@aaadus jojo 🙂 našla jsem na ni recept a všichni ji chválí tak sem ji dneska pekla 2x jednou pro naše a jednou pro nás...hodím sem recept

petrajavor
11. únor 2012

ANANASOVÁ ROZKOŠ

Je to fakt vynikající,můžu se po tom utlouct :D

Ingredience :

- těsto - 1,5 hrnku polohr.mouky,1,5 hrnku cukru krupice, 1 kypřící prášek, 2 lžičky sody, 2 vejce, 1 ananasový kompot

- krém - 2 pomazánková másla, 1 hotový vanilkový pudink v kelímku, 1 lžíce cukru krupice, 1 vanilkový cukr

- na ozdobu - mleté ořechy, 1 čokoláda na vaření

POSTUP

1.Kompot rozmixujeme i se šťávou. Přidáme ostatní suroviny a vyšleháme těsto,které ve vymazaném a vysypaném plechu upečeme.

2. Necháme vychladnout ! Mezitím si připravíme krém tak,že vše smícháme,rozetřeme ho na těsto a nakonec vrch ozdobíme mletými ořechy a rozpuštěnou čokoládou ♥