Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

beruskanula
25. dub 2012

@nadja73 : wow, to vypada uzasne..nekdy urco zkusim 😎 , diky

nadja73
25. dub 2012

@beruskanula mne prave zbyla pulka zeli, tak jsem hledala neco, co z ni na veceri a tohle me taky zaujalo. a ta bageta s maslem a posypana cesnekovou soli je k tomu taky vyborna, lepsi nez ty jatra. jsem to dala na rost po tom, co se udelaly ty rezy a za 5 minut se vecerelo 🙂

beruskanula
25. dub 2012

@nadja73 : mnam bageta 😵 takhle bagety miluju 😵

falca1
26. dub 2012

zase mám plnou lednici hurááá - to se bude vařit 😀 😀. Kmínovej chleba už je na kynutí v troubě k tomu na večeři udělám česnečku (pomazánku) a ještě nějakou rychlou buchtu 😀
Včerejší tortili byly senzační (co dům dal 🙂 ) ale dneska zase nevím co uvařím pro sebe k obědu ☹

nikiii
26. dub 2012

Tak u nás vypukla střevní chřipka se vším všudy, takže povětšinou jen suchý rohlíky s máslem a pro nepostižený členy domácnosti udělám asi jen hustou bramborovozeleninovou polívku.

lenam
26. dub 2012

@brusinka.pusinka Brusinko, včera jsem pekla buchtu ze str. 189 (poleva z pudinku a zakysané smetany) a opravdu výborný! Až ho sníme, tak zkusím i další recepty 🙂
Já se dneska rozhoduji mezi koprovkou a rizotem. Nevím, na co mám větší chuť 😀

sarunatko
26. dub 2012

Dneska bude nezdravé jídlo - smažák a hranolky, tatarka. Mám na to hroznou chuť. Lucie bude mít bramboru s brokolicí, hráškem, mrkví a cuketou.

berenika39
26. dub 2012

dneska tzv. Z nouze ctnost🙂.
Na másle cibulka, na to zbylé pečené kuřecí maso, žampiony, rýže, podlít výpekem z kuřete a vodou a udusit doměkka. Strouhaný sýr navrch, k tomu rajčata a papriky, syrové.

brusinka.pusinka
26. dub 2012

dnešní mňamk abrokolicové placičky s gorgonzolou a salátek s jadelem a dresink ze zakysanky s provensálským kořením🙂
2 vajíčka
2 dcl mléka
7 lžíce polohrubé mouky(použila jsme pohankovou mouku)
vegeta( dala jsem solčanku)
mletý pepř
brokolice
šunka místo ní dávám sýr 🙂 dle chuti🙂
PŘÍPRAVA:
Brokolici uvaříme, vajíčka, mléko, vegetu, mletý
pepř a mouku vymícháme na hladké těstíčko, přidáme rozmačkanou uvařenou brokolici, nakrájenou šunku,promícháme a pečeme placičky. Místo brokolice můžeme použít květák

lajcikova
26. dub 2012

u nas karbenátky s tofu a květaku 🙂 jinak mate někdo nějakej recept s tofu?chtěla bych smaženej ale nevím jake by to bylo

brusinka.pusinka
26. dub 2012

@lajcikova já dělám takto ale tofu po nakrájení zabalím do plátěného ubrousku aby se odsála přebytečná voda🙂
400 g tofu, 1 vejce, 100 g hladké mouky, asi 100 ml světlého piva (nebo bílého vína), 2 lžíce nasekané petrželky, olej na smažení, sůl

Tofu nakrájíme na plátky a obalíme v těstíčku připraveném z mouky, piva (popř. vína), rozšlehaného vejce, nasekané petrželky a špetky soli. Plátky smažíme v dostatečném množství horkého oleje. Podáváme s podušenou zeleninou nebo zeleninovým salátem a různě upravenými bramborami

lajcikova
26. dub 2012

@brusinka.pusinka to zkusím,mam ještě jedno baleni tak vyzkouším 🙂

falca1
26. dub 2012

dnešní mňamka - chleba, perník a udělala jsem si ještě jednou tortilky 😀

reruna
26. dub 2012

dnes červená čočka s cibulkou a vařené vejce, pečivo, ke svačině perník s jablkem, medem a povidly

evulebobule
26. dub 2012

@reruna prosím,jak upravuješ tu červenou čočku? Já vařím akorát klasiku a teď to mám naplánovaný na víkend,tak bych to ráda zkusila. Z červený dělám akorát polívku

boobinka
26. dub 2012

domaci pizza - havaj, cesnekova se zeleninou a korenena se sunkou 😉

eriska
26. dub 2012

ahojky, u nás dneska rychlovka, karbenátky s pórkem a sýrem z trouby, k tomu opečený brambor s pažitkou, ke sváče skořicovo-kakaová bábovka

na zítra asi zapečená brokolice nebo jen tak na mozeček

nikiii
27. dub 2012

My si dneska dáme dietně - pečené kuřecí paličky a rýže.

kristi
27. dub 2012

dneska k obedu nic, to se najime ve vlaku a pak vecer opet grilovacka, takze krevety a morsky vlk, pecene brambory se zakys. smetanou a salat

reruna
27. dub 2012

@evulebobule já jsem ji propláchla (nemusí se namáčet), pak dala vařit, stačí tak 10-15 minut, aby byla měkká, pak sliješ přebytečnou vodu, ochutíš - já přidala sůl, kmín, trochu Solčanky, 1 stroužek česneku a osmaženou cibulku

reruna
27. dub 2012

Dnes pečená kotleta, rýže

evulebobule
27. dub 2012

@reruna děkuju moc,vyzkouším 🙂

zuhur
27. dub 2012

Včera byl k obědu jen salát s domácími pletýnkami - byli jsme na výletě. Dneska bude pizza z listového těsta a pravděpodobně polévka s játrovými knedlíčky.

slunilibu
27. dub 2012

Čočkovou polévku, španělský ptáček s rýží od včera. Ak večeři mám velikou chuť na bramborové placky.

Neporadí někdo recept na rychlou a chutnou buchtu??? 🙂

djn
27. dub 2012

kuřecí vývar; jelitový prejt s bramborama

falca1
27. dub 2012

dneska těstovinový salát 😀

pipetulaa
27. dub 2012

@slunilibu u nás oblíbená rychlá buchta je tato : http://www.toprecepty.cz/recept/13984-himalaje-... 🙂

janinka23
27. dub 2012

@pipetulaa - taky peču, je úžasně vláčná a mňamozní 🙂

lampion
27. dub 2012

Holky, prosím, jak tu funguje vyhledávač? Potřebovala bych tip na recept na buchtu vhodnou s sebou na cestu - na puťák. Asi nějaký perník. Poradíte, prosím? 🙂

brusinka.pusinka
27. dub 2012

@lampion co buchta ze zakysané smetany je to vláčné těsto a přitom kompaktní moc dobré 😉 ze strany 189 je tam sice psaná bábovka ale dá se dělat i jako buchta🙂