Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

brusinka.pusinka
2. pro 2011

@kammka já zase dávám Lískáče 😉 😀

anieanne
2. pro 2011

@brusinka.pusinka @aaadus Děkuju 🙂
@kammka Já dávám klasika vlašáky, nenapadá mě jiné cukroví, které bych s nimi dělala - no já celkově dělám asi jen pět druhů, tak není divu 😀

brusinka.pusinka
2. pro 2011

@anieanne no Vlašáky jsou do vanilkových rohlíčku náhraška , původně se opravdu dávaly lískače , jinak já vlaškáky dávám do ořechů pak do naplní a do ořechových koleček a vaflových květinek 😀 Dělám ořechové kuličky a ty jsou také z vlašáků 😉 😀 , plněné trubičky,

eriska
2. pro 2011

@anieanne u nás se dělají rohlíčky z kuchařky po babiččiný babičce😀
24 dkg hl. mouky
16 dkg másla
5 dkg cukru
10 dkg mletých oříšků
1 žloutek

já nemůžu oříšky, tak místo nich dávám pražené a umleté vločky a pak je po obalení omáčím v čokoládě a jsou výborný😉
@aaadus no, doufám, máslíčko jsem už z mrazáku vyndala, takže až rozmrzne, šup na to😉 těsto se právě zadělávalo docela hezky, měla jsem ho v lednici přes noc a pomoučněný vál taky byl..jen mi došla hl. mouka, tak jsem ho pomoučnila polohrubou..ale tím by to nebylo,ne? podle mě to je tím vajíčkem..no, už mám opsáno, tak zkusím ty od vás..

aaadus
2. pro 2011

@eriska to spíš tím žloutkem bylo. Pak napiš jak se povedlo 🙂

anieanne
2. pro 2011

@brusinka.pusinka Aha, tak to jsem nevěděla, myslela jsem, že tam jsou origoš 😀 No já peču akorát perníčky, rohlíčky, linecké, strojkové, úly a možná išelské 😀

jihajiha
2. pro 2011

Tak zkouším dneska vařit vepřové rizoto, tak jsem zvědavá, jak se zadaří 🙂

zuzi82
2. pro 2011

dnes jsme si dali kuřecí špízy s rýží

@eriska Já včera dělala to tvoje linecké a je úžasné. Mě se žádný rok moc nepovedlo, ale tentokrát je super, ale dala jsem jedno celé vajíčko. 😉

babulinkab
2. pro 2011

jo a dneska jsem pekla pudinkový rohlíčky od @brusinka.pusinka a těsto super, a rohlíčky moc dobrý

moudivlacek
2. pro 2011

takze vcera jsem upekla 7 plechu syrovych tycinek (ja moc nemusim sladke,tak delam tyto tycinky na Vanoce), dneska jsme u kamosky pekly pernicky,bylo tam 5 ditek,takze nezbylo nic a musim pect o vikendu znova 😀

babulinkab
2. pro 2011

@moudivlacek hoď receptík na tyčinky, díky

moudivlacek
2. pro 2011

@babulinkab
mnozství na cca 1,5plechu (ale je toho malo,chce to aspon 4nasobnou davku 😀)
200g hladke mouky
150g Hery
70g eidamu (delala jsem i nivove a jednou i s brynzou)
1/4 lžičky prášku do pečiva
1 vejce na potreni
sůl, kmin sezam...

z mouky s praskem do peciva, nastrouhaneho syra a zmekleho masla udelame testo, vyvalime a radylkem nakrajime tycinky (ja delam cca 1,5cm siroke), je lepsi trosku silnejsi plat,jsou pak krasne nadychane, potrit rozslehanym vajickerm posypat soli a kminem, pripadne sezanem, makem... peceme na 180st cca 20-25 minut,lepsi cca 3 dny predem v prikryte krabici

babulinkab
2. pro 2011

@moudivlacek to zní dobře, vyzkouším, díky

eriska
2. pro 2011

@zuzi82 tak to je dobře, což dokazuje, že jsem tam měla dát buď teda jedno vajíčko anebo 2 žloutky..

aaadus
3. pro 2011

Kuřecí vývar s knedlíčkama, kuře na paprice s těstovinama. A zítra medovo-hořčičné kuře s bramborem a zelenýma fazolkama

moudivlacek
3. pro 2011

tak u nas se vesele pece - karotanky, marokanky, linecke a pernicky 😵
obed zapecena tilapie s rajcaty a bazalkou s br kasi

babulinkab
3. pro 2011

zeleninová polívka, zapečené těstoviny, zeleninový salát

já mám dneska v pečení přestávku, už mám napečeno dvojitou dávku lineckého, vanilkových rohlíčků a pudinkové rohlíčky, musím to před synem chránit, by mně to zblajzl snad na posezení 😀 😀 😀

weri1
3. pro 2011

ahoj holky jak se delaji ty pudinkove rohlicky

eriska
3. pro 2011

já dneska nevařím, taťku máme na honu, prďolka odjel s babičkou k prababičce, na zítra, asi kuřecí čína a brambor..
@weri1 nevím, jaký pudinkový rohlíčky dělají holky, já chci zkusit toto pudinkové cukroví:
250g pol. mouky
80g cukru moučky
2 vanilkové pudinky
1 lžička kypřícího prášku
100g omegy
1 vejce
8 lžic mléka
1 citron
smícháme mouku, cukr, pudinky a kypřící prášek, přidáme tuk, vejce, mléko, šťávu a kůru z citronu a vypracujeme těsto. Necháme v lednici min. hodinku odležet. Pak z těsta vyválíme plát a vykrajujem tvary dle libosti. Pak pečeme v troubě při 180stupních cca 10 minut

eriska
3. pro 2011

@weri1 joo, jinak receptr na pudinkové rohlíčky str. 193🙂

petrajavor
3. pro 2011

Holky prosím vás nevíte jak se dělá mexický guláš? Vaří se na meníčka či ve školní jídelně s rýží a s hráškem. Kdyby některá z vás znala recept budu ráda 🙂 díky 🙂

pamal
3. pro 2011

"Mikulášská omáčka", tj. povidlová s uzeným masem a knedlíkem. Uzená polévka s kroupama.

babulinkab
3. pro 2011

@weri1 jo, jo
@eriska má pravdu, dělala jsem ty od @brusinka.pusinka a jsou moc dobré, a hlavně nedaj moc práce, páč se tlačí strojkem

aaadus
3. pro 2011

Já taky dnes nepeču - zatím mám vanilkové rohlíčky, linecké, linecké tyčinky, pracny, perníčky a masarykovy kolečka. V týdnu mě čeká ještě jednou dvojitá dávka lineckého, čokoládové rohlíčky, sádlové koláčky, šlehačkové cukroví, sádlové koláčky a štola 😝

zuzi82
3. pro 2011

Ahojky, mám tu na návštěvě rodiče, tak je to fajn, protože alespoň pomůžou s Matějem a já můžu péct, takže dnes jsou hotové kornoutky s čoko-ořechovým krémem a eskymáci. Zítra udělám trubičky a karamelové košíčky a možná i mandlové dortíčky. K dnešnímu dni mám hotových 16 druhů a na kila jsem asi v půlce pečení. Hurááá! 😀
Jinak na oběd jsme dnes měli ražniči se šťouchaným bramborem a na večeři sýrový salát a včera krevetový koktejl. Mňam! 🙂

zuhur
3. pro 2011

@zuzi82 nedráždi, já jsem ani nezačala 😀 😀 😀

weri1
3. pro 2011

@eriska
@babulinkab holky děkuji, já strojek nemám, jinak mamka dělá i vanilkový rohlíčky strojkem, já budu muset asi ručně, jestli vůbec budu píct,ale když vás tak čtu, tak možná něco jo, ještě jsem nepekla, jen minulý rok zkusmo, ale vůbec se mi nedařilo tak vše letělo do koše, těsto se mi nedařilo, nevím jestli blbá mouka, nebo špatnej poměr surovin, nevím

gab7
3. pro 2011

@zuzi82 páni 16 druhů ty jedeš 😀 😀 😀 .já se zítra chystám s dětma péct perníčky,už jsou natěšený.ale tolik druhů letos mít nebudeme 😉 ,vidím to tak na 10 - vanilkový rohlíčky,pracny,vosí hnízda,linecký,oříškový kolečka slepovaný,škebličky,jetelinky a ještě kouknem 😉 už se těším,mám ráda tu vůni po domě.... 🙂

beruskanula
3. pro 2011

@weri1 : ja taky delam vanilkovy rucne 🙂 😵 a miluju tu "piplacku"

letos se ti vse povede...pze je tu super tema a hodne cuper receptiku 🙂

@gab7 : jeee, skeblicky... to bude asi to, co jsme vzdycky chtela delat a nedelala.... hodis receptik? 🙂

jinak u nas jen pernicky, linecky, vanilkovy rohlicky, pracny, marokanky, z nepcenych vosi hnizda a rumove koule...

a asi ty skeblicky 😎

babulinkab
4. pro 2011

@weri1 no právě když jsem ten strojek "špinila", tak jsem udělala zaráz vanilkový a pudinkový, já si strojek půjčuju od tchýně