Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

brusinka.pusinka
8. pro 2011

dnešní mňamina 😀 zeleninová polívčička a rýže a kuře na kunovjance 😉

zuzi82
8. pro 2011

My dnes halušky se slaninou a brynzou

@mikkisek Na oleji osmažím cibulku, na to hodím prolisovaný česnek a naleju konzervu krájených rajčat. Chvilku nechám dusit, pak přidám tuňáka ve vlastní šťávě (šťávu sliju) a necháme vydusit tekutinu. Opepřím a je hotovo. Dám na špagety a posypu sýrem. 😉

@reruna Koření nám nevadí a trocha medu v jídle taky ne. Samotný nebo do čaje jsem ale nezkoušela.

mikkisek
8. pro 2011

@zuzi82 děkuju moc! Už se těším na zítra, vyzkouším! 😉

sarunatko
8. pro 2011

@moudivlacek včera jsem pekla cantucinni a je to fakt výborný, nechala jsem to přes noc v kuchyni a manžel to skoro snědl 😀

moudivlacek
8. pro 2011

@sarunatko proto ja to upekla nakrajela, dala do krabice, vyfotila pro vas a je to v komore na chodbe 😀
ty jo jedna a ja nemam sajn co k obedu,my byli na cvicu,tak jsme dorazili az ted,asi jen testoviny rychlovka

jihajiha
8. pro 2011

Já dneska dělala gnocci s kuřecím masem a špenátem, jen jsem zapomněla koupit smetanu, tak jsem tam dala mléko se sýrem a JE TO DOBROTA!

beruskanula
8. pro 2011

@moudivlacek : tak jsem se nakazila, asi cantuccini taky udelame🙂....ale asi na svatky 😎 😀

@aaadus : myslis, ze kdy stolu udelam zitra, bude to stacit? 😕 😅 , nejak jsem se k tomu driv nedostala a nedostanu...

v lednici testo na linecky pak taky na skleblicky🙂 😵 @gab7 , pak musime dodelat pfka 🙂 , ale my jsme sikovni, my to zvladneme 😀

aaadus
8. pro 2011

@beruskanula myslím, že to bude stačit. Někdo nenechává uležet vůbec a hned to sní 😀

beruskanula
8. pro 2011

@aaadus diky, to jsem si chtela precist 😀 🙂 ....

musim poslat manzu nakoupit ingredience 🙂 a zitra, nejpozdjei v sobotu se do toho poustim 🙂 😎

miluju Vanoce 😵 😀 😵

sarunatko
8. pro 2011

@moudivlacek já jsem to taky rychle schovala do krabice, ale obávám se, že ani tak to neuchráním 🙂

sarunatko
8. pro 2011

My jsme dneska přijeli o půl dvanácté z města, takže jsem hodila do trouby dva hermelíny, jen jsem je vybalila z krabičky a v tom alobalu to dala na plech (předtím ještě posypala chilli). K tomu hranolky. Zdravé stravě třikrát nazdar! 😉

peroli
8. pro 2011

vepřové na kmíně a vepřové řízky..

tyrisa
8. pro 2011

Kuřecí nugetky,vařené brambory....

beruskanula
8. pro 2011

@sarunatko : zdar, nazdar 😀 😎 🙂

kammka
8. pro 2011

ahojky, dnes jsem ok, ani jsem nepotřebovala spát po o, mám vyndaný máslo, tak snad udělám nějaký těsto..
včera jsem si večer koupila birel, a docela je mi po něm dobře, popíjím po malých doušcích.. 🙂
dokonce mi Brus. udělala chuť na kuře s rýží... tak zítra cestu z orl s malou někde to kuře vezmu... my ho máem fááákt málokdy..

zuzi82
8. pro 2011

@aaadus @eriska @zmuzle Holky, nezapomněla jsem na vás, jen nebyl moc čas, ale dneska jsem sama doma tak to jdu napravit a dopíšu receptíky. 😉
Rumové kuličky
6 dkg másla, 10 dkg cukru, 2 lžičky kakaa, 3 lžičky solamylu, rum
Suroviny zaděláme rumem a tvoříme kuličky, které obalujeme v kakau.

Vosí hnízda
200 g mletých piškotů, 180 g moučkového cukru, 120 g másla, 2 lžíce kakaa, 3 lžíce rumu
Všechny přísady zapracujeme. Formičky vysypáváme moučkovým cukrem. Plním salkem a slepuju s lineckým kolečkem. Aby salko nevytékalo, tak spodek omočím v čokoládě. Budu je dělat v sobotu, tak vyfotím.

Kaštánky
čokoláda: 5 tyčinek Ledových kaštanů, 120 g 100% tuku
nádivka: 240 g moučk. cukru, 100 g mletých ořechů, 1/2 dl mléka, rum (myslím, že by nebyl problém nahradit ořechy kokosem)
Do vařícího mléka přisypeme ořechy, cukr, rum a případně zahustíme piškotovými drobečky. Do papírových košíčků dáme trochu rozpuštěné čokolády, ořechovou hmotu a nakonec zalijeme zase čokoládou.

Skořicové cukroví
380 g hl. mouky, 120 g moučk. cukru, 260 g Hery, 1 lžička skořice, 1 vejce, 1 vejce na potření
Z vyváleného těsta vykrajujeme tvary, potřeme vajíčkem a posypeme sekanými ořechy+skořicovým cukrem (já jen skořicovým cukrem, kvůli Matějovi)

Marokánky
1/4 l šlehačky, 4 lžíce hl. mouky, 5 lžic krystalového cukru, 50 g másla, 200 g ořechů, kandovaného ovoce, rozinek a podobně
Šlehačku, mouku a cukr zahříváme ve vodní lázni do zhoustnutí (mícháme). Pak vmícháme máslo a ořechy. Na moukou vysypaný plech děláme placičky a upečeme do světle hněda. Jednu stranu omočíme v čokoládě.

Tatrankové koule
180 g másla, 150 g moučk. cukru, 1 vanilkový cukr, 2 lžíce kakaa, 100 g kokosu, 3 tatranky
Máslo, cukr a kakao utřeme v míse a přidáme kokos, drcené tratranky a promícháme. Tvarujeme kuličky, které obalujeme v kokosu.

Čokotrojhránky
300 g hl. mouky, trocha pr. do peč., 150 g cukru, 150 g másla, 3 žloutky, 120 g strouhané (sekané) čokolády, citronová kůra, skořice
Vytvoříme těsto, vyválíme a vykrajujeme formičkou trojúhelníčky. Upečeme a zdobíme čokoládou a mandlí.

Laskonky
6 bílků, 330 g cukru krupice, 100 g cukru moučky, 170 g kokosu nebo ořechů
Bílky a krystalový cukr ušleháme v páře do velmi husté pěny. Necháme zchladnout. Moučkový cukr a pomleté ořechy (kokos) promícháme a lehce vmícháme do bílků. Na plech tvoříme placičky buď pomocí šablony, nebo lžičkou. Pečeme asi na 120 stupňů a vychladlé plníme máslovým krémem.

Citronové měsíčky
60 g másla, 40 g kakaa, 2 vejce, 250 g cukru, 250 g polohrubé mouky, 1/4 l mléka, 1 pr. do peč., citronová poleva
Máslo s cukrem a kakaem utřeme do pěny, přidáme vše ostatní, promícháme v těsto a nalijeme je do plechu vymazaného a vysypanéo. Upečeme v troubě, polijeme citr. polevou a necháme zaschnout. Potom kolečkem vykrajujeme měsíčky. Děláme krátce před vánoci. (postup vykrajování klidně nafotím, ale budu dělat až za týden)
😉

V troubě se teď pečou kokosky a čokoláda už je hotová v krabici.

miriska
8. pro 2011

já jsem dneska dělala francouzský brambory, vajíčkovou pomazánku k večeři a na zítra jsem si nachystala těsto na linecký...

nemáte někdo osvědčenej recept na vosí úlky nebo jak se to jmenuje? někde mě to u někoho strašně chutnalo a nevím u koho, u nás v rodině je nikdo nedělá a já bych je aji ráda zkusila....

beruskanula
8. pro 2011

@zuzi82 wow 😵 ze bych si dala dalsi na seznam 😀 😵 🙂

beruskanula
8. pro 2011

@miriska linecky jsme delali dnes 🙂 , ja mam v lednici testo a nadivku na ty skeblicky...uz se tesim az je zitra budem delat 😵

zuzi82
8. pro 2011

@miriska Záleží na tom, jestli chceš kakaové, nebo ořechové 😉 Kakaové jsem tu psala, ořechové kdyžtak dopíšu.

miriska
8. pro 2011

@zuzi82 ty co jsem jedla tak byly světlý tak asi ořechový a uvnitř byl nějakej krém...to bych byla hodná kdyby jsi hodila recept 🙂

beruskanula
8. pro 2011

holky, ne tak napadlo..cukrovi je tu uz ve velkem 😎

po Vanocich Silvestr..budu muset prosmejdit tady recepty, zda tu jsou uz nejaky pomazanky... 😀 na chlebicky

jinak ja budu mit zitra k obedu jeste koprovku-udelala jsem ji moc...a zitra se nachysta kachna na sobotu, ta bude s br. knedlikem a zelickem 😵 😀 😝 🙂

mamkamarketa
8. pro 2011

@miriska verim,ze @brusinka.pusinka bude mit osvedceny recept 😉

zuzi82
8. pro 2011

@miriska Takže teda ořechové úlky:
20 dkg cukru, 20 dkg mletých vlašských ořechů, 1 malý bílek, trochu citronové šťávy
Zpracujeme těsto, tvoříme kuličky, které obalujeme v krupicovém cukru a vtlačujeme do pocukrované formičky. Vyklopíme a necháme trochu oschnout. Pak plníme krémem z másla a moučkového cukru (můžeme přidat i trošku vaječného koňaku) a lepíme na linecká kolečka. 😉

miriska
8. pro 2011

@zuzi82 děkujííí 🙂

@mamkamarketa to je mě uplně jasný 😀

mamkamarketa
8. pro 2011

@miriska 😀

sarunatko
8. pro 2011

@brusinka.pusinka zapomněla jsem napsat, že linecký podle tvýho receptu je super! budu píct ještě jednu dávku.

babulinkab
9. pro 2011

celerová polívka
svíčková a knedlík nebo těstoviny

nikiii
9. pro 2011

My si dneska dáme přírodní kuřecí řízeček s broskví a sýrem a asi bramborovou kaši.

sarunatko
9. pro 2011

Já jsem na dnešek vytáhla kuřecí prsa, ale zatím jsem ještě nevymyslela, co s nima bude.