Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

petrajavor
9. pro 2011

@beruskanula tohle jsou hromádky,ještě jsem je nedělala ale recept mi dala holčina tady na MK
Rozinkové hromádky
100 g rozinek
3 lžíce rumu
120 g tuku
120 g moučkového cukru
2 vejce
citrónová kůra
200 g hladké mouky
½ lžičky prášku do pečiva
50 g mandlí nebo lískových oříšků

Rozinky propláchneme a namočíme asi na hodinu do rumu. Tuk ušleháme do pěny, postupně přidáme cukr, vejce a nastrouhanou kůru z dobře omytého citronu. Mouku smícháme s práškem do pečiva, proseje me a vmícháme do krému. Nakonec přidáme pokrájené rozinky a nastrouhané mandle nebo lískové oříšky. Lžičkou klademe na plech hromádky těsta, vložíme do předehřáté trouby a zvolna upečeme. Upečené hromádky můžeme ozdobně pokropit čokoládovou polevou.

laloona
9. pro 2011

kuřecí kapsa s listovým špenátem,slaninou a sýrem s přílohou ze šťouchaných brambor s cibulkou, plněná rajčata a hrášková krém se smetanou

beruskanula
9. pro 2011

@petrajavor diky, kdyz bude casik, tak bych zkusila 🙂

petrajavor
9. pro 2011

@beruskanula budu jej zkoušet v pondělí 😉

beruskanula
9. pro 2011

@petrajavor . tak pak pisni 🙂 , jak se poveldy, jak chutnaly🙂....

petrajavor
9. pro 2011

@beruskanula jasně podám hlášení...dle receptů od @brusinka.pusinka budu péct i perníčky a linecké...tak sem zvědavá jak se všechno povede 🙂

sarunatko
9. pro 2011

@brusinka.pusinka Já vím, že jsem ti to už psala, ale ta tvoje dcerka je fakt kouzelná

kammka
9. pro 2011

dneska jsem šoupla do trouby kuře, počkala na rýži až zavře a pak ji šoupla do peřiny.. jak uvařím zítra pro rodinu, nemám ponětí.. nemáte nějaký rcp na jídlo, které se uvaří samo?????

napadly mně vepřové plátky pečené ve smetaně s brambůrkami a cibulí, ale to bych musela do sklepa pro brambory, oloupat je a tak dále.. já fakt potřebuju něco, co se dělá samo od sebe...
nějaký amarouny nebo tak...
nebo je pošlu do hospody

aaadus
9. pro 2011

@kammka jestli máš pěkné brambory nech je ze slupkou. Když se mi je nechce loupat dělám to tak 😅 Nebo tu je někde recept na guláš v troubě.

kammka
9. pro 2011

@aaadus brambory nic moc.... a maso mám vepřové, půjde to??? to by šlo s těstovinama, že???
moooc díky za tip... 🙂 😉

nebo mně ještě napadl segedín s koupeným knedlíkem..pro kterej pošlu tatínka 😎

dám zítra večer vědět, jak to dopadlo..

labell
9. pro 2011

Holky prosím co děláte místo chlebíčků nebo prostě něco na večírek??? Napadlo mě udělat takové ty šneky s listového těsta, ale to už je docela ohrané...nějaké jednohubky s mozzarelou a rajčaty, kuřecí maso se zeleninovým salátem a kamoška poradila lososa a citronem...co dál????

aaadus
9. pro 2011

@kammka myslíš ten guláš z vepřového? To by mělo jít. Nebo ten segedín. A nikde není psané, že knedlík musí být domácí

kammka
9. pro 2011

@aaadus už jsem to našla, je to z vepřového.. ale nemám česnek. tak ho pošlu pro česnek.... 😎 a bude to s těstovinama..howgh...

ještě jednou moc díky.. 😎

kammka
9. pro 2011

@labell v jednoduchosti je síla: dobrou klobásku na kolečka na talíř, k tomu pečivo..

aaadus
9. pro 2011

@labell a co opečené plátky bagetky s pečenými paprikami a balkánem?
@kammka 😉

raza
9. pro 2011

Dievčence, dám vám tip na mňamku 🙂
Medovník trochu inak
Cesto:
300g pr. cukru
1lyžička sódy
5lyžíc medu
3vajcia
400g hladkej múky
Krém1:
200g masla
1 skaramelizované salko
Krém 2:
1 skaramelizované salko
1 horká čokoláda (čím viac percentná, tým lepšie)
125g masla
Posyp:
1hrsť sekaných orechov
kakao, alebo granko
PRÍPRAVA
1. Suroviny na cesto dáme do misky a zmiešame varechou. Rozdelíme na tri časti. Každú rozotrieme v tenkej vrstve na plech vyloženým papierom na pečenie a dáme piecť do vyhriatej trúby. Pečieme krátko, ide to dosť rýchlo.
2. Krém 1 pripravíme vymiešaním masla so salkom. Natrieme na vychladnutý plát. Krém 2 pripravíme- rozpustíme nad parou čokoládu, dáme dole zo sporáka, primiešame salco a túto hmotu postupne zašlahávame do vyšľahaného masla. Natrieme na ďalší plát. trochu si odložíme na potretie vrchu. Priklopíme opatrne posledným korpusom. Ten natrieme zvyšným krémom a posypeme sekanými orechami a kakaom.
Medovník vydrží aj 3 týždne.

peroli
9. pro 2011

@labell Luci zkus Číňanovo štěstí 😉 to jsou fakt strašně dobrý kuřecí placky (a i jednoduchý).. 😉 @bajoch @majdula @luciasek1984 @forji můžou si myslím potvrdit 😉 co holky? 😀

ČÍŇANOVO ŠTĚSTÍ
-0,5 kg kuřecích prs
-4 střední cibule (dá se případně nahradit porkem nebo namixovat půl na půl, ale nemám vyzkoušeno)
-4 vejce
-2 lžíce sojové omáčky
-1 lžíce worcesteru
-1 lžíce maggi (polévkové koření)
-4 lžíce solamylu
-1-2 lžičky mleté papriky
-1 lžička soli
-pepř
-a pak už je to podle chuti - česnek (doporučuju a dát tak +- 2-3 stroužky), kari, atd atd atd.

Kuřecí maso nakrájet na tenké nudličky, cibule na půlky, pak na plátky a rozdrobit (rozebrat). Oboje dát do mísy, přidat vejce, sojovku, worcestr, maggi, solamyl, papriku, pepř, sůl (případně rozmačkanej česnek
nebo kari atd)..., promíchat, vznikne kuřecí směs (dost tekutá ale to je v pořádku 😉 ), nechat nejlíp přes noc v lednici uležet, a pak už jen lžící klást hromádky do rozpáleného oleje. Z každé strany stačí osmažit tak cca minutu (dělá se to fakt rychle) a je hotovo... 😉
Je to výborný jak teplý tak i studený. 😵
U nás už to neděláme z menšího množství jak kilo, většinou ale dělám tak z 1,5 kg masa 😅 😅
Z toho půl kila je tak cca 30-40 placiček 😉

majdula
9. pro 2011

@peroli jj potvrzuju, uz jsem je delala od minuleho babince (kde se to moc nepovedlo tedy) dvakrat, manzelovi a nasim a olizovali se vsichni, jen z pul kila masa je toho malo 😎
Jinak misto Solamylu jsem dala kukuricnej skrob a sojovku takovou tu hustou sladkou a toho cesneku klidne vic...

nikiii
10. pro 2011

U nás dneska bramborové knedlíky plněné uzeným masem a k tomu zelí.

petrusam
10. pro 2011

dneska rajská, zítra šunkofleky

dana3262
10. pro 2011

my dneska hov.vyvar, vepr.zebra a kur.kridla s bram.kasi -to je smeska 🙂
@petrusam sunkofleky mam v planu. Predstav si, ze jsem je jeste nikdy nedelala. Mam uz.bucek na kosticky nakrajenej a mam to zalit smetanou s vejcem? Nebo cim se to slepi? Dala bych tam kukurici a hrasek, ale to by muz nejedl, tak udelam pul s masem a pul s rajcaty a mozzarelou..asi.. 😅 jestli to zase nezapomenu 😀

kammka
10. pro 2011

@dana3262 já je dělám třeba z obraného masa z uzených žeber, žebra uvařím a ve vývaru pak uvařím těstoviny..
maso oberu a nakrájím na drobno, cibuli nechám zesklovatět a promíchám s masem a těstovinami a dám zapékat do pekáčku vyloženého pečícím paírem.. když to chytá barvu, zaleju rozšlehanými osolenými a opepřenými vejci

zanet2009
10. pro 2011

Dneska špenát s vaječnou omeletou a zítra krkovičku s peč. bramborem a dnes i zítra hovězí vývar.

aaadus
10. pro 2011

dnes tzv. bramborový oběd. Na snídani byla domácí vánočka, konečně se mi nějaká povedla 😅

zuzi82
10. pro 2011

My si dnes dáme lasagně s kuřecím masem 😉

alenv
10. pro 2011

u nás vepřový guláš, knedlík a rýže pro mě 🙂

kammka
10. pro 2011

tak chlap s dcerkou vyrazili pro česnek.. snad ho dovezou 😎 krom hrsti Peder.. malá vysypala prasátko a hodlá to platit..

kfitecko23
10. pro 2011

My jsme dneska s Filipkem samotní, takže už vařím jen jemu špenát s bramborem a vajíčkem a maminka si uvaří kuřecí vývar ať máme i na zítra když už bude taťka doma 🙂 Ale když čtu ty Mńamky tak uvažuju že bych se taky do něčeho pustila 😝

ella15sony
10. pro 2011

@brusinka.pusinka ahojky, prosim te chci zkusit ty tvoje burisonove kulicky jen nevim kolik ma ten pytlik burisonu :P ja jsem v uk tak burisony jsem sehnala v polskym obchode ale zda se mi ze to je nejak malej sacek :D muzes mi mrknout na gramaz prosiiiiiiiim????

kfitecko23
10. pro 2011

@peroli ježiííííš ty si děláš srandu !!!!!!!!!!!! Já chci taky 🙂 MŇAM MŇAM MŇAM 😝 😝