Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

tygrous
14. pro 2011

@zuhur U nas se druhy den snidal, obedval i vecerel😀, tata ho miluje😉

weri1
14. pro 2011

@zuhur nedodržuji půst , jím to co každý den 😉

my slavíme vánoce vždy u našich a tam se jí kapr až do novýho roku 😀 já ho nejím, vždy si udělám jinou rybu

eriska
14. pro 2011

Ahojky,tak my dneska srnčí guláš dle babici,zítra chce manža koprovou omáčku.

U nás se baští celý den,cukroví,chlebíčky,jednohubky,k obídku je vinná klobása s bramborem a zelnačka,a k večeři-já mám pořádnou alergii na ryby,takže řízečky-letos srnka,vepř.panenka,kuřecí,bramborový salát(brambory,šunky,kyselá okurka,cibulka,kapie,majolka +zakysanka) a manža chce podle jejich rodiny kubu a hrách(udělám hrachovou polívku).a zvyky,jdeme se projít k manžovi do honitby nakrmit bažanty a srnky, doma se slavnostně oblékneme,je večeře,krájíme jablíčko,pouštíme lodičky,ježíšek,pohádka..druhý den se jede k babince na vánočku,obídek,pak se přesouváme k dědovi.

weri1
14. pro 2011

my na zítra králičí stehýnka, listový špenát a bramborový knedlík

beruskanula
14. pro 2011

tak jsem udelala raffaelo kuličky, zitra se chystam na rumove 😀

jinak ad Stedry vecer.... resp. den 🙂 ... rano se pekne obleceme-nekdy se prevlekame i nekolikrat za den😀, a cekame proste na jeziska 😵

u nas se rano snida vanocka (ja kdyzvanocku, tak s maslem a uzenym masem😀), letos bude stola 🙂 😵 , ....kdyz jsem byla mala a bydlela s nasima, tak k obedu rybi polevka-ja ji ale nejim, manza taky, tze neni 🙂 ... tze jakoby neobedvame...no ale letos budem muset, kdyz mame dalsiho stravnika 🙂 ....

k veceri mivame smazenyho kapra a kureci rizky s br. salatem (brambory, cibule, ocet, vajicka,tatarka) a nekdy taky vinnou klobasu-kdyz ji teda sezenem, jinak je mezi svatky 🙂 .... po veceri si povidame, co se udalo za rok, vzpominame na ty, co uz s nama nejsou 🙂 .... pak b\ch moc rada jak jsme zvýkla z detsvi-krajeni jablicka, pousteni lodicek.... no manza k tomu nebyl nejak vedenej, ale vetsinou je prizpusobivej 🙂 .... pak jezise, darky, kochani,rodinna idylka, vecerni pojadka-tri orisky jak jinak 😀 🙂 ....

jeee ja se tak tesim 😵 😵 😵

brusinka.pusinka
15. pro 2011

@kammka jojo obyčejný kyselý zavinč 😉 a zapoměla jsem na vajíčka v salátu 😀 😀 Dělala to tak moje babička a já to převzala po ní má to moc dobrou chuť a podle prababinky vydrží déle jako čerstvý 😉 😀
u nás dneska zapečené těstoviny a poívka ude ve městě jdeme schánět bačkůrky do školky 😀

nikiii
15. pro 2011

@brusinka.pusinka Brusinko, prosím prosím, nemáš osvědčenej recept na klasickou sekanou? 🙂

nikiii
15. pro 2011

@berenika39 To je super nápad, jen napřed musím pořídit tu formu. Ale co nejdřív si ji seženu.

brusinka.pusinka
15. pro 2011

@nikiii
Sekaná
Mleté maso mix (vepřové hovězí) 1 kg
Rohlík 2 ks
Mléko
Cibule
menší 2 ks
Vejce 2 ks
Sůl
Pepř
Kmín
Majoránka
Česnek 4 stroužek
Rohlíky nakrájíme na kostičky, zalijeme mlékem a necháme mléko vsáknout. Do mísy vložíme maso, rohlíkové kostičky i s mlékem a promícháme. Dále přidáme všechny ingredience, vejce, česnek, majoránku, kmín - toto je individuální podle chuti, ale určitě může být více, tím se nedá nic zkazit. Osolíme, opepříme, promícháme a zaprášíme hladkou moukou.

Je-li směs řidší, přidáme strouhanku. Opět vše promícháme tak, aby se ingredience krásně spojily. Vařečku či lžíci odložíme a hněteme za pomocí rukou, protože v tom spočívá celé tajemství úspěchu. Chce to určitě alespoň 5 minut hnětení, již kompaktní hmotu je dobré rukou nabrat a párkrát s ní „praštit“ na dno misky či na vál. Vše se tím dokonale spojí.

Nakonec utvoříme šišku, kterou dáme do pekáčku potřeného olejem. Do hrnečku si připravíme studenou vodu a povrch sekané kompletně potřeme vodou. Troubu předehřejeme na 200 °C a sekanou asi 10 minut zapékáme, aby se zatáhl povrch. Snížíme teplotu na 150 °C a asi 45 min. za občasného podlévání pečeme do křupava.
samozřejmě se dá naplnit třeba párkem vajíčkem a červenou paprikou a okurkami a po řezu vypadá báječně 😉

nikiii
15. pro 2011

@brusinka.pusinka Díky moc, ty prostě nikdy nezklameš 😉 Teď už jen doufat, že se mi opět nerozteče na placku 😠

brusinka.pusinka
15. pro 2011

@nikiii tato se mi nikdy neroztekla 😉 a pokud chceš aby byla dokonalá stačí koupit v řeznictví bránici , to je taková blána do které celou sekanou zabalíš 😉 a upečeš je to vyborné a navíc to dělá krásnou mozajku na povrchu sekané 😉 😀

nikiii
15. pro 2011

@brusinka.pusinka To zní dobře, to zkusím pořídit až pojedem někam do velkýho světa, u nás na vesnici s 300 obyvateli se s takovouhle věcí asi nechytám 😀 Prozatím budu doufat v tvůj receptík. Díky moc.

alenv
15. pro 2011

@eriska taky jsem včéra dělala dančí guláš podle babici 🙂 byl moc dobrý, ale ona ta zvěřina pak má všechna takovou podobnou chut

aaadus
15. pro 2011

uzená polévka s kroupami, pangas na másle s bramborem, salát s pekingského zelí

eriska
15. pro 2011

@alenv já dělala srnčí, daňka nemáme, ale byl výborný, nám moc chutnal..my zvěřinu milujeme🙂

zuhur
15. pro 2011

@brusinka.pusinka vidíš - já jsem taky zapomněla na vajíčka v salátu 😀

U nás dnes špenát s bramborem a vařeným vajíčkem.

Jinak s tou vinnou klobásou jste mě inspirovaly - asi bude na štědrý den k obědu. Kuba u nás nehrozí - ani já ani manžel nejíme houby

alenv
15. pro 2011

@eriska no my taky právě.. a danka mám celoročně, mám v mrazáku i srnku tak se na ní taky vrhnu, mám hřbet tak ho možná nějak upeču

falca1
15. pro 2011

holky, to víte že se přidám k palačinkám 😀 😀 , já teda dělám jen amoletu s tvarohem z piškotovýho těsta ale ty palačinky se musím taky naučit 😀 .

U nás je salát stejný jako u @zuhur (jsme z rodiny 😀 ), ale teď co jsem vdaná tak večeříme zatím s rodičema takže dělám salát s jogurtem a majonézou a pro tchána bez zálivky, jinak klasicky kapřík a rybí polívka kterou miluju 🙂 (Každý Vánoce se těším víc na polívku než na dárky - je to normální? 😀 ) .
Já držím po snídani půst - jsem zvyklá - navíc se večeří s rodičema kolem čtvrté/páté takže pro mě to není moc problém. Manžel má v poledne Kubu.
Od letoška chci zavést krájení jablíčka po večeři, alespoň nějaká tradice se u nás bude dodržovat 😀

falca1
15. pro 2011

@zuhur ty houby tam nejsou cítit - a nebo je tam nemusíš dávat 😀

sarunatko
15. pro 2011

My dneska žampionovou omáčku a brambory. My zase houby milujem 🙂 Jinak na Štědrý den u nás k snídani vánočka (letos bude štola), k obědu zelňačka a k večeři klasika - bramborový salát (brambory, okurky, mrkev, celer, hrášek, majonéza a zálivka z láku, hořčice a cukru) a smaženej kapřík.

misicka455
15. pro 2011

MY máme taky žampiónovou omáčku 🙂)) kuřecí masíko a knedlík

nikiii
15. pro 2011

@falca1 Tak vítej v brněnským palačinkovým klubu 🙂 Amoleta s tvarohem z piškotovýho těsta zní taky luxusně, to zase neznám já 😲

sarunatko
15. pro 2011
zuhur
15. pro 2011

@falca1 ale ta vinná klobáska zní taky moc dobře
@nikiii ta amoleta je děsně dobrá, ale např. já ji narozdíl od @falca zásadně připaluju, takže radši moc nedělám 😅 Ale zase často dělám palačinky. A když o tom tak uvažuju - asi je brzo udělám 😀 😀 😀

sarunatko
15. pro 2011

@zuhur A já palačinky neumím smažit. Už jsem to tady psala, těsto udělám, ale smažit si je musí manžel sám. Takže jestli bude brněnská palačinkiáda, tak já určitě nebudu vrchní smažič 😎 Ale mohla bych být vrchní ochutnávač, na to su šikovná 😉

jitafol
15. pro 2011

tak já dnes vařím tak, že donesu 3 porce obědu z práce🙂 Vepřový řízeček s bramborovým salátkem🙂 No je to sice závodka, ale vaří tu celkem obstojně.....a hlavně ti moji chlapi jsou řízkoví😀

nikiii
15. pro 2011

@zuhur Tak pak zbývá poslední ďábelsky zákeřná možnost - musíme se na ni pozvat k @falca 😀

moudivlacek
15. pro 2011

dneska halusky s bryndzou a na zitra delam sladkou a slanou zemlovku

zuhur
15. pro 2011

@nikiii souhlas 😀
@sarunatko já jak kdy - někdy mi smažení jde, ale třeba minule jsem prskala, protože se trhaly, ale mám výmluvu - dělala jsem je na staré už téměř zničené pánvi 😅

moudivlacek
15. pro 2011

sakra malej me vyzrat vsechny rozinky, no na nakup uz dneska nejdu, byli jsme dopo,takze bude zemlovka s jablicky skorici a brusinkama 😀 😀 😀