Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

brusinka.pusinka
4. kvě 2011

@reruna mají je třeba v Kauflandě i v tescu a bille, a jinak to roste jak brambory 😉 😉

samik2008
4. kvě 2011

my máme dneska čínu a rýži

vojtisek2007
4. kvě 2011

@brusinka.pusinka no ty bláho,kdybych před chvilkou nestrčila kuře do trouby (nechtělo se mi dneska nic vymýšlet) tak bych udělala ten pilaf - zní to dobře, no asponň udělám tu krémovou česnekovou 🙂 (myslíš, že když pro dceru vynechám smetanu bude taky dobrá ??? nesmí mléčnou bílkovinu)

em_ka
4. kvě 2011

Mate niekto recept na vyborne rizoto s kuracim masom?

brusinka.pusinka
4. kvě 2011

@vojtisek2007 já dělala malé s žervé sýrem ale myslím že bude dobrá i bez smetany a místo kostky bujónu mám svůj vývar 😉

reruna
4. kvě 2011

@brusinka.pusinka dík, až tam někdy pojedem, podívám se po nich a vezmu jich hodně, udělám pyré a zamrazím, ať mám zásobu, u nás tyto obchody nejsou a albert a lidl to nemají...

jajkax
4. kvě 2011

Task mi dneska Kuřecí maso pečené v kornflejcích , šťouchané brambory se slaninou, tzaziky 😉

vojtisek2007
4. kvě 2011

@brusinka.pusinka tak bohužel naší malé nemůžu dát ani žervé...odeberu jí před přidáním smetany...uvidíme jak jí to bude šmakovat...ikdyž asi jo, je tam česnek, ten má ráda...vývar mám tady kuřecí, tak použiju ten...z kostky nevaříme

brusinka.pusinka
4. kvě 2011

@vojtisek2007 klidně můžeš použít jakýkoliv vývar já mám třeba v lednici redukovaný hovězí a také používám polívka je pak jěště chutnější 😉

vojtisek2007
4. kvě 2011

@brusinka.pusinka taky si dělám redukovaný vývar - ale zavařím vždy do skleniček od jogurtu a pak stačí přidat tahle sklenička kamkoliv - prostě tam kam 80% lidí hodí kostku bujonu, já vyklopím skleničku vývaru....

zuzi82
4. kvě 2011

Ahojky, tak u nás dneska krůtí guláš s pórkem a rýže. 😉

katy.m
4. kvě 2011

brokolicová polívka s krutónky ,bramborová kaše a opečený salám.Dneska jsem líná 😀

petrusam
4. kvě 2011

kuřecí rizeto 🙂

babulinkab
4. kvě 2011

@brusinka.pusinka díky za recepty, vyzkouším

aemmi
4. kvě 2011

Tak já dneska dělala krémovou bramboračku a nový brambory pečený ve slupce se smetanovým dipem 🙂

hannah23
4. kvě 2011

Tak my dnes máme hovězí vývar s krupicovými knedlíčky a rajskou omáčku s knedlíkem a hovězím masem

zuhur
4. kvě 2011

Dneska rizoto, na víc nebyl čas.

zuhur
4. kvě 2011

@brusinka.pusinka tak česnekovou polívku i pilaf asi brzo vyzkouším - budu si muset začít ty tvoje recepty ukládat 😅 to už by pomalu chtělo speciální diskuzi
@reruna další batátový recept uvítám 😉

brusinka.pusinka
4. kvě 2011

@zuhur myslíš jako že by se jmenovvala Vaříme s brusinkou HIHIHI 😀 😀 😀 😀 😀 😀 myslím že tady si stačíme , ráda vyzkouším i jiné recepty co neznám 😉 😝 😝 😝 😝
Gratinované batáty
720 g batátů (sladkých brambor)
120 g strouhaného parmazánu
4 dl trvanlivé smetany
mletý bílý pepř
sůl
1. Oloupané batáty nakrájíme na plátky asi 2,5 mm silné a naskládáme je do pekáče (zapékací misky), zalijeme smetanou smíchanou se solí, mletým bílým pepřem a strouhaným parmazánem
2. Po zalití brambory lehce přimáčkneme a pečeme při 180 °C asi 50 minut.

Batáty zapečené s mletým masem

3 větší batáty,
300 g mletého masa (hovězí + vepřové),
1 menší cibule,
1 smetana,
olej,
Solčanka,(- Zeleninové ochucovadlo pokrmů s mořskou solí.Složení: mořská sůl 35%, kuchyňská sůl 35%, sušená zelenina 19%: mrkev, pastinák, petržel, celer, cibule, bram-bory, kukuřičný škrob, sacharáza, sušené bylinky: dobromysl, libeček, saturejka, bazalka, mateřídouška, meduňka, tymián, petrželová a celerová nať, přírodní barvivo E101 – riboflavin (vit.B2...)JÁ SI DĚLÁM DOMÁCÍ SMĚS 😉
2 jarní cibulky,
máslo,
2 stroužky česneku,
sojová omáčka
Na pánvi rozpálíme trochu oleje a zpěníme na něm nadrobno nakrájenou cibuli. Přidáme mleté maso a restujeme, dokud maso nezhnědne. Přidáme sojovou omáčku, rozmačkaný česnek a Solčanku dle chuti. Nakonec vmícháme jarní cibulku pokrájenou na kolečka.
Do zapékací nádoby dáme kousky másla, na to syrové batáty pokrájené na kolečka, na to poklademe masovou směs a nakonec opět kolečka batátů. Vše zalijeme smetanou a pečeme ve vahřáté troubě asi 20 minut.

mamkamarketa
4. kvě 2011

juu koukam,ze varite ze sladkych brambor 😵 v USA jsem mela kolac (pie) ze sladkych brambor. mnam 😵 nemate nekdo recept?

moudivlacek
4. kvě 2011

@mamkamarketa o stranku mozna dve driv pslaa zuhur recept na batatovY kolaC,tak se jukni 😉

irenka
4. kvě 2011

Ahojky holky,

dotaz za ty batáty... kde se dají koupit sladké brambory? Díky 🙂

aemmi
4. kvě 2011

@irenka já je koupila v globusu, mívá je kalufland, ale třeba v libereckám tescu je neměli 😕

irenka
4. kvě 2011

@aemmi
Moc děkuju, u nás je nemají, ale zkusím ten Globus.... 😉

babulinkab
5. kvě 2011

kuře pečené se zeleninou a brambory, ledový salát

beruskanula
5. kvě 2011

dnes jen br.kase a studentsky rizek 😀 a zitra kureci pilaf dle brusinky 🙂

karmenta
5. kvě 2011

šulánky s mákem. Ale o tom pilafu přemýšlím též na zítra

vojtisek2007
5. kvě 2011

polévka krémová česneková dle brusinky 🙂 a masové špízy nejspíš s hranolkama 😉

babulinkab
5. kvě 2011

@beruskanula co to je ten studentský řízek?

gabka32
5. kvě 2011

@brusinka.pusinka ty bys měla vydat kuchařku 🙂)) taky jsem se inspirovala a dnes bude holandský řízek podle tvého receptu s br.kaší a bramboračka ze včera 🙂