Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

zizala79
29. led 2013

včera jsem nakonec ještě upekla perník z receptu na prdoperu (pytlíček poslední záchrany), tak bylo na snídani
k obědu si dám dýňovou polévku
k večeři zbyde polévka, pokud ji bude MM chtít, plus zelený salát jen tak, ať se to sní (muž si to žádá i v zimě, pro mě je salát letní jídlo 😅 )

janicka1984
29. led 2013

ledvinkový guláš s rýží

sarunatko
29. led 2013

Jsme všichni nemocní, takže dnes jen rychlovka - zapečené brambory s tvarohem, šunkou, sýrem a česnekem.

aaadus
29. led 2013

Kuře na zelí a otavské špalíčky

zabicka1
29. led 2013

pečené vepřové koleno s pořádně vypečenou kůrčičkou

kitinka76
29. led 2013

já jsem včera poprvé uvařila polívku z červené čočky. Všem nám moc chutnala 🙂 akorát Tete si asi nepřečetla, že červená čočka nenadýma 😅

kompleta
29. led 2013

@nellygray a nešlo by to dělat ve vyškvařeném sádle aby mi doma nešel puch škvařícího sádla?

nellygray
29. led 2013

@kompleta Nevím. Teoreticky asi jo, ale nejsem přes maso zase takový odborník, abych odhadla, jestli to nějak nezmění výsledek. 😉 To maso se do toho totiž dává ve chvíli, kdy jsou tam ještě kusy sádla, ty se tam pomaličku rozpouštějí tím pomalým dušením v sádle.
Jinak když jsem to dělala poprvé, tak jsem se taky bála toho sádla (před pár lety bych na syrové sádlo ani nešáhla, natož abych ho sama zpracovávala 😀 ) a že to bude smrdět, ale žádný problém s tím nebyl (a to bydlím v malém bytě s kuchyňským koutem). Naopak to tu krásně vonělo. 😉

nellygray
29. led 2013

U nás dnes kukuřičné těstoviny. Děti si je přály suché, asketové. 😀 Aspoň jsem je lehce opekla na másle a propašovala tam 2 vajíčka. K tomu okurka a červená paprika.
K večeři bude tlačenka.

luznicarka
29. led 2013

@1luciferka1 luci dělala sem z bůčku pouze a taky výborný jako žrádlo to bylo úžasný podle tohodle receptu http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=132767 😀

marecek4
29. led 2013

líčka ve vlastní šťávě s mrkví a s bramborama,a zbytek zeleninové uzené polívky

handm
29. led 2013

My dnes měli zapečené brambory s brokolicí. Na zítra jsem vyndala kus králíka, ještě nevím, co vymyslím..

marecek4
29. led 2013

@luznicarka hned jak budu ve městě tak promptně zakoupím bůček-kdo má pořád něco vymýšlet na svačinu zvlášť když salámy jsou čím dál tím hnusnější-nebo se to zdá jen nám?holka včera donesla vysočinu a byla jak s mýdlem ☹

luznicarka
29. led 2013

@marecek4 já většinou kupuju salámy přímo od řezníka co je sám i dělá takže mi to nepřijde, ale todle je fakt žrádýlko 😀 😀

tadlen
29. led 2013

k obědu zapečený fenykl s rajčaty a sypaný sýrem - příloha peč. brambory - dělala jsem to prvně a ztotožňuji se s kometářem u receptu, že na chuť fenyklu je třeba si zvyknout. Nešmakovalo to ani ročnímu prckovi a že mi sní jinak všechno 🙂 .. udělal typické brrr... 😎 Ted´už zkouším recept pro domácí pekárnu - pomerančové briošky, tak uvidíme

meo
29. led 2013

dneska je k obědu čočková polévka s párkem a pečené kuře s bramborovou kaší

pajdula
29. led 2013

dneska uzené s br. kaší a brokolicová polévka zbytek.

monyliny
29. led 2013

@kitinka76 Tak že měla plně nabito a střílela ostrými😀

kompleta
29. led 2013

@nellygray tak už je to v troubě, dodala jsem k tomu hotové vyškařené sádlo a už se nemůžu dočkat výsledku...

eimmy
29. led 2013

dneska červená fazolačka s pečivem a na zítra jsem koupila telecí tak asi medailonky s bram. kaší a rukolévý salát.

sofinulik
29. led 2013

dnes hovězí guláš s rýží basmati a kmínová polévka s haluštičkami 😵

babulinkab
30. led 2013

cuketová polívka s krutonkama a druhý od včera maso-zelí-knedlík

jimmy1
30. led 2013

květáková polívka, holanďani v troubě, bramborová kaše.

ia.
30. led 2013

špenát, brambor, malej kousek králíka, já vajíčko

sarunatko
30. led 2013

Pečené kuře, smažené nudle a palačinky.

beruskanula
30. led 2013

livance

xvitk101
30. led 2013

Zeleninový hrnec - kapusta, mrkev, měl být černý kořen, ale nesehnala jsem ho, tak jsem přidala fazolkové lusky. Mám to z kuchařky od Alnatury a musím říct, že recepty tam mají opravdu moc dobré. Chutnají mně i malému.
Vyzkoušela jsem i zeleninové kari, kuře na středomořský způsob a několik moučníků.

marhulinka
30. led 2013

U nás dnes znojemská omáčka s rýží

asus
30. led 2013

u nás dnes pečený buček na medu a bramborova kaše 😀 okurka

zizala79
30. led 2013

oběd pro mě dýňová polévka s chlebem
večeře manžel si zapomněl oběd doma, tak se sní jeho mega salát a k tomu udělám opékané papriky (frigitelle - sladké feferonky)