Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

sabisek
13. bře 2013

Brambor, vejce a spenat pro me o obedu a k veceri testoviny s rajcaty a slunecnicovymi seminky. 🙂

edeltraut
13. bře 2013

Dnes si uděláme slovenský den - halušky a zelnice 😉, ještě bych mohla dát pirohy 😉

timbouctou
13. bře 2013

@helcenka jak jste ji sklízeli??? 😀 ale máš pravdu, zapomněla jsem, že jsem tam dávala taky želatinu. želírovací cukr ne, přišlo mi to s první várkou moc tuhé. Želatinu si tak nějak líp nadávkuješ.

helcenka
13. bře 2013

@aaadus - taky by to šlo, anansová se dává do dýňového kompotu, pamatuju si ho ještě ze školní jídelny, falešný anasový kompot - dýňový s ananasovou trestí, mně ale docela chutnal 😀 .
Ale přece jenom meruňková marmeláda je meruňková 😉

nikiii
13. bře 2013

My dneska kuřecí řízeček a bramborová kaše, na odpoledne puding, nějak nestíháme 🙂

helcenka
13. bře 2013

@timbouctou - mně se ten želírovací cukr u téhle marmelády osvědčil, tuhé to bývá s jablkama, když nemají tolik šťávy, když přidám hrušky, tak ty bývají víc vodnaté a je to v pohodě. Právě s normálním cukrem a želírovacím přípravkem se mi stávalo, že někdy neutuhla dost.
Zahradu máme 6 kilometrů, takže jsme dýni ve dvou dovlekli do auta a pak z auta domů, ale šlo to. Sice nám říkali, že ty velké dýně nebývají dobré, ale mně přišla stejná, jako druhá devítikilová.

helcenka
13. bře 2013

Jinak u nás dnes filé na másle s bramborem a nějaký domácí kompůtek.
Zítra jedeme za kamarádkou a pak na obídek k babičce, bude polévka s vaječnou jíškou a lívance s povidlama a zakysanou smetanou, mňaaaaaam.

blahova_andrea
13. bře 2013

křenová omáčka, uzené maso, houskové knedlíky z hrnečku

sofinulik
13. bře 2013

dnes zeleninova polevka od vcera a mini karbanatky na stave s testovinovou ryzi 🙂

sarunatko
13. bře 2013

@blahova_andrea Já už jsem se tu možná někoho ptala, ale jak vaříte tu křenovou omáčku?

blahova_andrea
13. bře 2013

@sarunatko jdu ji dělat teprve po druhé v životě, ale...máslovou jíšku zaliji studeným vývarem z uzeného masa, přidám smetanu (šlehačku) a strouhaný čerstvý křen, samozřejmě sůl, pepř, cukr a ocet podle chuti strávníků 😉

pitruskaskarolinkou
13. bře 2013

u nás dneska hrachová kaše s domácím chlebem, kdo má chuť tak opečený buřtík 😉 a polévka vývar z kuřete

beruskanula
13. bře 2013

odpoledne upeču asi banánovo ořechovo čokoládový hřbet

lucyvivien
13. bře 2013

zapékané cestoviny s nivou , šunkou, šampionmi a kukuricou 🙂

monyliny
13. bře 2013

Roštěná s rýží a zítra s bramb.knedlíkem...do toho jsem upekla dort,udělám šneky,připravila 3 druhy pomazánek-mrkvová s česnekem,křenová,sýrová se šunkou-Dnes máme rodinné posezení🙂

sarunatko
13. bře 2013

Na večeři hrstková polívka a na zítra bramborový salát a přírodní vepřový řízek.

@blahova_andrea děkuji, vyzkouším to

ratatooy
13. bře 2013

dneska housky,zelí,pečene maso

ratatooy
13. bře 2013

holky nejakej recept na velikonoční dort?neco šlehačkovo,ořechovo,čokoládovo,banánovy?třeba 😀

klaraalucka
13. bře 2013

my dneska polévka MINESTRONE a druhé těstovinky se sýrovou omáčkou a plátek kuřecího steaku na bazalce.

babulinkab
13. bře 2013

@klaraalucka můžu poprosit o recept na polívku? díky

zítra jen rybí prsty s kaší a ledový salát, protože zde bude mít paní ze stavebního na kolaudaci a nevím, jak dlouho nás bude obšťastňovat svou přítomností 😅 😅 😅
v pátek výpečky, kysané zelí, knedlík

renlu
13. bře 2013

@sarunatko Mohla bych poprosit o recept na ty mini karbanátky na štávě?

klaraalucka
13. bře 2013

@babulinkab POLÉVKA MINESTRONE:

Cibulku osmahneme do zlata, přidáme slaninku (nějakou kvalitnější),česnek- vše osmahneme. Poté přidáme nakrájené 2 mrkve, ½ celeru, 2 petržele, ½ cukety, 1 brambor (vše na kostičky) ½ pórku, petrželka a vše spolu osmahneme cca 2 minutky. Přidáme fazole (dala jsem dva druhy) necháme cca deset min dusit přidáme 2 až 3 rajský na kostičky a listový špenát, 3 lžíce rajské šťavy a cca 3 dcl vepřoveho vývaru který si můžeme udělat den předem. Polévku vaříme 30 min a podáváme .-)

(vývar : neopracované kosti z vepřového masa, sůl, pepř, červená paprika, tymián, rozmarýn, bobkový list, kousek papriky, cibule, česneku a plátek kůže ze slaniny vše vaříme cca 2hodinky.)

Do minestrone ještě patří bazalka a kůrka z parmezánu na vyvaření. Do polévky můžete dát nakonec uvařené těstoviny

timbouctou
13. bře 2013

my dnes lečo z čerstvé zeleniny, brambor. K snídani tvarohový koláč s třešněma z mrazáku. Kluci ho měli taky k svačině a večeři 😀 no, aspon tentokrát nezbyde. Zítra hovězí polévka se zeleninou a nudlemi, maso přijde do ptáčkové omáčky s rýží.

sarunatko
13. bře 2013

@renlu Jé, to asi není na mně, já nic takového neznám 🙂

xuxie
13. bře 2013

Abych jenom nepopisovala, tak jsem vyfotila náš zítřejší oběd:
Králičí hřbety pečeně v hrnci s bramborem a cibulkou - sypané rozemletou petrželkou (můj syn nerad "lístečky")
Kukuřice v páře
Pečený lilek mazaný česnekem s parmazánovou čepičkou
Polévku cuketovou jsem nevyfotila - nic zajímavého 🙂

renlu
13. bře 2013

@sarunatko Tak to se moc omlouvám,asi jsem se překlepla 🙂

klara31s
13. bře 2013

Já vařit nemusím😉Dostala jsem od maminky šunkafleky.

nnell
13. bře 2013

K obědu zbytek kuřete s ledovým salátem a k večeři špagety carbonara.

krakorka
14. bře 2013

U nás dnes dušená mrkev a brambory. 😉

mufinka26
14. bře 2013

Já budu dneska dělat jáhly s králíčkem a mrkví 🙂