Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

eyael
19. bře 2013

pórková polévka se smetanovým sýrem, brambory - obalovaná ryba. K večeři pak budou milánské špagety.

eimmy
19. bře 2013

losos + pečený brambor, mrkev, paprika, cuketa

sarkar
20. bře 2013

Včera bylo kuřecí se špenátem a těstovinami a dneska žampionové palačinky. Na zítra musím vymyslet něco s masem, nebo bude manža zase držkovat 😀

edeltraut
20. bře 2013

Kulajda a vepřová žebra s bramborem

sarunatko
20. bře 2013

Manžel včera donesl uzené koleno, takže dneska bude uzená polévka s kroupama a zapečené těstoviny s uzeným.

rozarka65
20. bře 2013

Holky,co by se stalo,kdybych do olejové buchty s jablíčky, dám místo mléka vodu a místo cukru med? Bude to k jídlu?

princess69
20. bře 2013

@rozarka65 Ahojky, no myslím si že ten med by se ještě dal ale ta voda už si myslím že by to moc pokazila a nedalo by se to jíst........

rozarka65
20. bře 2013

@princess69 díky...

klaraalucka
20. bře 2013

včera: domácí kapustová polévka, vepřové maso v salátové zelenině s bramboráčky a k večeři domácí chléb s domácí lučinkou.

sofinulik
20. bře 2013

@blahova_andrea jo takove rychlovky jsou nejlepsi, ja kynuty nesnasim delat taky, brrrrr 😒

blahova_andrea
20. bře 2013

@sofinulik jj, kynutý je děs. na škole byl kynutý koláč v mém podání vražedná zbraň už hodinu po upečení 😀 od té doby jsem dělala jen jednou kynuté plněné knedlíky a doufám, že nebude nikomu vadit, když kynuté těsto prostě více nezařadím 😀

ratatooy
20. bře 2013

holky potřebovala bych inspirci n narozeninovou oslavu,obedem počinaje,nejaky zakusky,moučníky,neco slaneho

1luciferka1
20. bře 2013

dnes losos s teplou zeleninou a na véču špenátová roláda...sice se mi potrhala, ale co už 😝 ted je v alobalu v lednici, tak snad to ztuhne a bude držet pohromadě 😎

miriska
20. bře 2013

my máme dneska červený rizoto s vepř. masem a hráškem a kuřecí vývar s písmenkama...

babulinkab
20. bře 2013

@klaraalucka se mi sbíhají sliny - bramboráčky, mňam..a máš to teda moc hezký a určitě i dobrý

u nás dneska zbytky, zítra bude čočka, párek, vajíčko, okurek, chleba

monyliny
20. bře 2013

Broklicový krém s krutónky,francouzské brambory a ke kávičce broskvové řezy.A v míse mi kyne těsto na pivní chlebík 😉

blahova_andrea
20. bře 2013

dneska bude večer minutka - vepřové plátky, krokety, salát z červené řepy

sarunatko
20. bře 2013

Já jsem se teď (na druhý pokus) zamilovala do cizrny. Máte nějaké recepty - dělám jen polévku? Děkuji.

sarunatko
20. bře 2013

@sarkar co jsou žampionové palačinky?

helcenka
20. bře 2013

Dnes krůtí roláda s bramborem.
Zítra bude květák jako mozeček s chlebem .

ia.
20. bře 2013

@ratatooy v sobotu máme taky oslavu, objednala jsem dort z ovoce a mascarpone, nechce se mi péct. Jinak jsou zvaní až po obědě, a budu dělat vepřové řízečky, těstovinový salát, jednohubky s lososem, čabajkou, talíř s dobrými uzeninami a sýry (sušená šunka, chorizo, apod) a pak dám na mističky černé olivy, zelené olivy, sušená rajčata atd.....

ratatooy
20. bře 2013

@ia. no ja peču na zakazku takže to by bylo abych neupekla manželovi asi:-/ale taky se mi nechce ale dobrej napad udelam dort nejakej ovocnej se želem ten ma nejradši pak asi nejakou roladku ale ten obed už to vidim že to dopadne klasika řizek+salát

sabisek
20. bře 2013

@klaraalucka Prosim o receptik na domaci chleba. Moc dekuji 🙂

Jinak dneska u nas spagety bolognese, zitra rychlovka topinky s vajickem a opecenou slaninou (dietka) a v patek br. kase a rybicka.

sofinulik
20. bře 2013

@ratatooy vim ze to nespada ani do hl.jidla,ani do moucniku, ani do slaneho, ale mne se na oslave velmi osvedcilo po obede jen tak k zakousnuti: male kulicky mozzarely s cherry rajcaty, na hranolky nakrajena mrkev, salatova okurka a mlady rapikaty celer k tomu na namaceni treba dip z kys.smetany a cesneku, nebo bylo fajn i quacamole s chipsama (tortily), kazdy zobal, a bylo to takove male osvezujici a svezi

klaraalucka
20. bře 2013

@sabisek

Chleba do trouby
5 hrnku hladké mouky
2 hrnky vlažné vody
1 droždí
2 lžičky soli
špetka cukru
3 polévkové lžíce vlažného mléka
1 čajová lžíce tymiánu
2 polévkové lžíce kmínu

Postup:
do vlažného a oslazeného mléka rozdrobíme droždí a necháme vzejít kvásek.když vykyne vlijeme ho do mouky kterou jsme promíchali se solí tymiánem a kmínem.přilijeme vlažnou vodu a vypracujeme těsto necháme ho 1h kynout.Z vykynutého těsta tvarujeme rukama namočenýma ve studené vodě 2 šišky,položíme na plech a necháme ještě 20 minut dokynout. Pomažeme chleba octovou vodou prudce pečeme 5 minut pak snížíme teplotu a pečeme 30 až 45 minut několikrát potřete octovou vodou.

sabisek
20. bře 2013

@klaraalucka dekuji

sarkar
20. bře 2013

@sarunatko Spíš jsem to měla nazvat palačinky se žampiony...normální palačinky a v nich žampiony s cibulkou, česnekem a zakys. smetanou, ochucené solí, pepřem a mušk. oříškem.
Z cizrny dělám kari (http://www.recepty.cz/recept/cizrnove-kari-12926), sladký závin, pomazánku a jednou jsem dělala i nějaký rádoby guláš, ale už si nepamatuju recept ☹

mjanca
20. bře 2013

u nas dneska k obedu buchticky se sodo, vecere: cockova polevka se zeleninou a pizza babovka 🙂

kateczka
20. bře 2013

@ratatooy pizza sneky, chlebicky nebo jednohubky se slonim zradlem a toustiky s avokadem a uz.lososem. To u nas vzdycky rychle zmizne 🙂 a sladky bych udelala treba nepeceny tvaroh.dort nebo olizprst. Mnamka. A k obedu zapecene medailonky se syrem a spenatem s bramborem. To je rychlovka. 😉

beruskanula
20. bře 2013

dnes a zitra pstrosi vejce, stouchany brambory, okurkovy salat
v patek buchticky s krémem
v sobotu rolka s br.kasi
a v nedeli nejspis koprova omacka