Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

kammka
5. zář 2014

včera těstoviny se špenátem, rychlovka, původně měly být se špenátem brambory a vajíčko, ale to bych musela loupat brambory 😀, tak jsem jen uvařila mašle a tím vajíčkem zahustila špenát 🙂
dnes čočka s vajíčkem, máme jich dost.. k večeři asi krupicová kaše, sousedka začala brigádničit v nedaleké malé mlékárně, tak mi přiveze mlíčko, už nebudu muset jezdit do kravína, kde mi mlíko prodaj jen v době doojení !!!
zítra rýžový nákyp se švestkami, pokud mi teda edeltraut@ polopaticky popíše 😉 😉 😉 , jak ho dělá, hlavně poměry mlíka a rýže atd., k večeři špagety s boloňskou, kterou mám v mrazáku, v neděli zapečené brambory s vepřovými plátky (jsou v mrazáku), k večeři dojíme zbytky z víkendu..polévka bramborová, vyvařím v ní kosti s masem..
dnes ještě upeču kynutý švestkový koláč s drobenkou, jeden si odveze tatínek na brigádu ke kamarádovi, pak mně ještě čeká zavařit nějaké švestky do kompotů a od bývalé kolegyně, která byla vdaná za Rusa, mám rcp na varenie..průběžně mrazím půlky na plechu s pečícím papírem a sesypávám do pytle..

berynka
7. zář 2014

Řízky s bramborovou kaší, okurkový salát a cvičně jsem zkoušela roládu. Prý se povedla 🙂

lucifereeek
7. zář 2014

včera-hovězí vývar, kuřecí stehna po Řecku, dnes-segedýnský guláš s knedlíkem, slaný koláč

katka_mel
8. zář 2014

U nás dnes kuřecí játra přírodně na cibulce a k tomu asi brambor a domácí tatarka. polévku dnes dělat snad ani nebudu.

veverun
8. zář 2014

O víkendu jsme měli domácí bramborovo-dýňové šišky se šunkou a šalotkou, k tomu klasický okurkový salát a dip z majonézy, zakysané smetany, česneku a dvanáctibylinné soli. Včera pečené květákové placičky s bylinkama a rajčatovým salátem. A dnes budu dělat úžasné rychlé lasagne s cuketou a lučinou.

kammka
9. zář 2014

dojedli jsme zbytky z víkendu, k večeři sýrová pomazánka, chléb, zeleninka, zítra k obědu sekaná, udělám ji už večer a dostanou ji mmuž a dcera s sebou ke sváče, k večeři zítra asi lívance..
ve čtvrtek vytáhnu z mrazáku segedín a knedlík, na pátek ještě něco vymyslím a na víkend myslím na kachnu, ještě máme v mrazáku loňskou a už bychom měli zabíjet letošní..

kammka
13. zář 2014

nikdo nevařil???
kdyby aspoň brusinka zašla...

my měli mít na víkend kachnu sbr.knedlíkem a červeným zelím.. ale včera jsem tu kmitala, měla přijet sestřenka se podívat na psíky, kteří jsou vnoučci jejího borderáka.. a já úplně zapomněla, že je třeba tu naši kachnu vytáhnout z mrazáku už ráno, aby mohla být druhý den k obědu ta nej.. takže večer rozhodně nebyla rozmražená dost na to, abych ji mohla o půlnoci vrazit do trouby ve dvou pekáčích mírně podlitou a okořeněnou na teplotu 110 stupňů.. dnes ráno jsem se probrala tzv. "vyzombená" , Toník měl v noci záchvat, nemívá to často, ale bojím se, že nastává období vzdoru, vadí mu jakákoli blbost a to tak , že vříská a válí se po zemi..
takže dnes byla k obědu jen hrášková polévka s kukuřičnými lupínky..
kachna zítra..
vlastně jsem včera ani neuvařila brambory na knedle.

teď jsem dala odkapávat zkyslé mléko na tvaroh, zítra asi udělám dvojctihodné koláčky, ať mají moji dva školou povinní na sváču

jinak v týdnu: vepřové plátky na houbách s rýží a druhý den s tarhoňou, palačinky, sekaná, zapečené tousty, krupicová kaše...

kammka
13. zář 2014

taky byla houbová smaženice... asi prchnu kouknout na bedly..

kammka
13. zář 2014

@berynka ta je teda povedená!! mohu poprosit o postup, jak jste rolovala?? já zatím dělala jen s marmeládou, což je jednoduché, dá se to namazat za tepla a srolovat, ale na krémovou jsem si netroufla, ta se musí rolovat studená, já se bojím že by mi popraskala.. a jaký krémík to je?? moc díky za tip, možná za týden udělám dceři jen maličký veselý dortík a napeču nějaké zákusky: odpalované,roládku, bebe střechu...

berynka
13. zář 2014

@kammka rolovala jsem po upečení teplou jen s tenkou látkou, v postupu byla napsaná utěrka. Ve spodu byl alobal, na kterém se to peklo, tak ten jsem nechala. Po vychladnutí rozbalila, namazala a zase zarolovala.
Náplň byla taky pokusná, ale máslo, moučkový cukr a mleté oříšky. Já místo nich dala kokos a oříšky to jen posypala.

kammka
16. zář 2014

@berynka díky, já si to nakonec asi nebudu komplikovat zákuskama, myslela jsem, že koupím holce panenku a nacpu jí do dortu, takže bude mít z dortu sukni a k tomu zákusky, ale ona se rozhodla, že by chtěla začít sbírat zvířátka od Schleicha a sestavit si z nich zoo, chce tygra a z toho dort neudělám, kdybych se zcvokla 😀 😀
takže udělám dort velký, tmavé a svtělé korpusy na střídačku a slepím to krémem z mascarpone nebo tvarohu, ještě nevím, mascarpone je přecijen poněkud drahé.. a obložím to plátky čokolády a navrch želatinu a do ní třešně z kompotu a je to..snad to dopadne dobře 🙂

kammka
16. zář 2014

a dnes vařím jen brkaši, z neděle zbyl kousek kachních prsou, tak to s Tondou dojíme.. zítra asi polévka z dýně hokaido

vendulka
16. zář 2014

kuřecí steak s kari omáčkou a bramborová kaše,zelenina

edeltraut
16. zář 2014

U nás dnes smažený květák a vařený brambor. Polévka oukrop. Zítra vývar a játra na cibulce 🙂

mon_88017
16. zář 2014

Srnčí guláš, domácí chleba 😵

zuzkazuzu88
16. zář 2014

pečenou tresku a brambory 🙂

petraemma
16. zář 2014

Tak my dneska jen uvařili špagety, přidala jsem tam česnek, bazalku, rajčata a parmezán.

lamarika
16. zář 2014

Plněné papriky, rajská a rýže 🙂

weruunka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
cervenakarkulka
17. zář 2014

Tortila ala Ricardo 🙂 - tortila, chilli majoneza, ledovy salat, rajcata, kure i masicko 🙂 labuuuzo 🙂

lamarika
17. zář 2014

@cervenakarkulka tak to bych si dala! Jen ty děti to moc nejí ☹

Dnes guláš s chlebikem

ajny123
17. zář 2014

Na oběd bylo poněkud ostřejší cizrnové kari a na večeři zapečená špagetová dýně.

gabrielaa
18. zář 2014

Dávám odkaz na moje webovky, plus pár fotek z poslední doby, co si tak doma dáváme dobrého 🙂
http://receptydetem.cz/

lamarika
18. zář 2014

@gabrielaa skvělé stránky! 🙂 prfektní recepty 😉

zabzulka
18. zář 2014

houbové špaldoto🙂

gabrielaa
18. zář 2014

@lamarika děkuji! Všechny si upravují a v myslím podle sebe )

eimmy
18. zář 2014

španěláka s rýží

lamarika
18. zář 2014

@gabrielaa myslím, že budu chodit často nakukovat pro inspiraci 🙂

lara01
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
aaa
23. zář 2014

Pokaždé, když jsem vlezu, dostanu hlad 😀
@gabrielaa Odkaz super, díky, určitě využiju 🙂