Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

kammka
15. únor 2015

v pátek knedlíky s vejci a rajčátka k obědu, k večeři jen nějaký chleba, pak odjezd ke kamarádce, ráno přesun na zabíjačku, tak trošku ovaru, polévka ovarová, ale s přidáním zeleniny, nudlí a játrových knedlíčků, pak jsem si dala cca půlku jitrnice, nějak jsem neměla chuť.. večer u kámošky jen nějaké rohlíky, čaj, káva.. dnes u kamarádky oběd vepřové v mrkvi a brambor, teď jsme doma a dáme si kuřecí čínu ve sladkokyselé omáčce se zeleninou "čínská směs" a k tomu instantní nudle..

co budem jíst v týdnu, to nevím, zítra asi fazolky na kyselo s bramborem...

katka_mel
15. únor 2015

Včera Rajská omáčka s knedlíkem a hovězím masem, dnes špenát s bramborem a volským okem.

xpila
15. únor 2015

Žampionovo-bramborový krém, kuličky z mletého hovězího zapečené v rajčatové omáčce a parmezánovo-bylinkovými knedlíčky, perníkovo-mrkvové muffiny. "V přípravě" je vitello tonnato z krůtích prsou (už jsou uvařená, teď chladnou a omáčku budu dělat zítra) a pečená krůtí prsa na jablečném moštu. K tomu zítra udělám rýži nebo šťouchané brambory.

kammka
16. únor 2015

@xpila můžu poprosit o rcp na ty muffiny?? 🙂

katka_mel
16. únor 2015

Ze zbytku včerejšího špenátu je dnes špenátová polévka a k tomu rýže a játra na cibulce. Zítra jelito a jitrnice se zelím a bramborem a na popeleční středu by nemělo být maso, takže bude smažený sýr s opékačkama a brokolicová polévka.

kammka
16. únor 2015

@katka_mel ty brďo, nějak jsem se ztratila v čase, už popeleční středa?? takže půst??
já plánovala na zítra kulajdu, nebo čočku, tak si asi večer sednu a vymyslím postní jídelníček... 🙂 🙂 🙂 🙂
a na zítra vyndám kuřecí hnáty 😀

katka_mel
16. únor 2015

@kammka Jj. Taky mi to přišlo brzo, ale moje babička v tom má jasno každý rok. 🙂 Tak jsem ráda že mi to připoměla, jinak by byl určitě masový den. 😀 😀

bobulka_216
16. únor 2015

bramborové placky ;)

xpila
16. únor 2015

@kammka Jasně 🙂 3 střední mrkve nastrouhat najemno, přidat 1 hrnek mléka, 1/2 hrnku oleje, 1/2 hrnku třtinového cukru, 1 lžíci datlového nebo ječného sirupu (dá se vynechat). Vše pořádně zamíchat. Pak přidat 1 hrnek hladké mouky, 1/2 hrnku celozrnné špaldové (dá se nahradit obyčejnou polohrubou), 1 prášek do perníku a 1/2 lžičky skořice. Vše rychle promíchat (stačí suché suroviny navlhčit, jako u všech muffinů). Už jen naplnit do košíčků (měla jsem to přesně na 12) a upéct na 180 °C cca 20 minut. Dají se přidat i vlašské ořechy, kandovaný zázvor a citronová kůra.
Jen poznámka - na vejce jsem nezapomněla, opravdu tam nejsou 😀

kammka
16. únor 2015

@xpila to je škoda, že tam nejsou 😀 😀 😀 😀 dneska jsem jich posbírala 19 😀 😀 😀 😀 😀 😎

xpila
16. únor 2015

@kammka Já je věčně zapomínám koupit (resp. když je koupím, tak je sníme o víkendu na snídani), takže jsem musela vymyslet nějaký recept bez 😀

margot80
19. únor 2015

holky ňáký recept z řapíkatého celeru nemáte?

jika10
19. únor 2015

Včera masové kuličky v rajčatové omáčce s rýží, dneska vepřová panenka obalená v anglické slanice a příloha čočka

xpila
19. únor 2015

@margot80 Dělala jsem salát - řapíkatý celer, kuřecí maso, jablka, ořechy, majonéza a jogurt. Je to obdoba Waldorfu.

maxinkaa
19. únor 2015

Těstovinový salát s grilovanou zeleninou a parmazánem 😉

margot80
19. únor 2015

@xpila Právě sem myslela na oběd něco. Salát bude super vyzkouším 🙂 něco jako to zapéct nebo tak nevíte? Předvařit ten celer? Ale mám jen šunku. Právě kuřecí ňaký šotek ukradl z mrazáku vše 😠

xpila
19. únor 2015

@margot80 Já ho dávám jen do salátu, do polívek a pak k namáčení do dipu z tvarohu nebo zakysané smetany. Jinak ho moc nepoužívám.

bobulka_216
19. únor 2015

Dneska hříbková polévka a karboše s bramborovou kaší a kyselý okurek 🙂

katka_mel
20. únor 2015

Tak nám zbylo ze včera uzené s bramborem a cibulkou a polévka krupková.

petrusew
20. únor 2015

Dnes se chystám na kuřecí řízečky v bramboráku se zeleninou 🙂 Milujeme obě dvě 🙂

z_kopretinka
20. únor 2015

Fleky s uzeným a uzenou polévku.

betysp
20. únor 2015

já dneska dělám segedín a polévku kuřecí vývar

kajuska22
20. únor 2015

Ahojky, pokud máte zájem, přidejte se..🙂 budeme jen rádi, že ochutnáme nové recepty a načerpáme inspiraci..🙂
https://www.modrykonik.cz/group/6905/

kammka
22. únor 2015

pondělí fazolky na kyselo, brambory
úterý čočka s vejcem
středa, čtvrtek, pátek kulajda, bylo jí moc
do toho jsem ještě dělala palačinky nebo míchaná vejce k večeři
sobota brokolice zapečená v sýrovém bešamelu, brambor , k večeři opečené zbylé bramblrky a volské oko v ohrádce z papriky
dnes vepřové v mrkvi a těstoviny a k večeři kluk zbytek z oběda a my si asi dáme špagety s rajčaty a česnekem...
zítra kuřecí stehna s rýží a zeleninou
pak plánuju nájezd na mrazák, půst je sice hezká věc, snažím se vařit mnohem míň masa, ale nám pořád běhá po zahradě takových deset kačen a tatínek má prázdniny, tak se to pokusíme zlikvidovat...
takže v týdnu prejt, brambor, zelí
upeču kus vepřového...

jitavrtule
22. únor 2015

v pátek sváteční večeře s kamarády ve znamení dýňového krému, roastbeefu, brkaše s pažitkou, pečené zeleniny a glazované karotky. Desert už nikdo nechtěl...takže v sobotu následovalo dojíždění zbytků včetně čtyř porcí pannacoty 😉 dneska k obědu quiche s zeleninou a domací slaninou a večer už jen obložené chleby. Zítra jedu k tetě pro půlku jehněte, takže tu teď projíždím net a tři díly Vaňka a kouká co z něj vyrobím za dobrotu!

katka_mel
25. únor 2015

Ahoj. Tak nám zbylo od včera krůtí vývar s nudlema a v.maso na pórku s bramborem.

jitavrtule
25. únor 2015

Hlásím půl jehněte v mrazáku😉 akorat jsem musela vyndat půl králíka,aby se tam vešlo. Takže včerejší večer jsem strávila v kuchyni-králíka jsem upekla na pivě a hořčici a z jehněčích kostí a kusu hřbetu uvařila prozatím vývar. Zítra mam v plánu marockou hariru,to je jehněčí polívka s cizrnou,červenou čočkou a rajčaty,ochucená římským kmínem,skořicí a koriandrem. Mňam mňam🙂

bobulka_216
25. únor 2015

dnes knedlík, zelí a jelitko ( pro mě kýta) 🙂

mikulilinka
25. únor 2015

špenát , masíčko, bramborový knedlík 🙂

lucifereeek
25. únor 2015

brambory, vepřový řízek