Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

vojtisek2007
15. čer 2011

@eriska no já mám ráda cokoliv sladkého - v nouzi si klidně dám těstoviny s cukrem 🙂,protože péct fakt neumím,nejde mi to....bábovku nikdy nevyklopím, vždycky se mi přetrhne, kynutejma věcma za dvě hoďky můžu zatloukat hřebíky, z listovýho doma jí jenom štrůdl a umím perník z krabice od Vitany, jakoukoliv nepečenou nebo se zakysanou smetanou nebo želatinou doma zase nikdo nejí....co opravdu všichni sní a mají fakt moc rádi jsou kynuté koláčky, koláče,vánočku,mazanec...apod...navíc manžel je z rodiny cukrářů-pekařů, takže jako se nechytám ikdyby i to šlo....tam jak se peče "běžně" se u nás nepeklo ani na vánoce 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

vojtisek2007
15. čer 2011

pro pobavení - ségra mi totiž nevěří, že se mi bábovka vždycky přetrhne, tak jsem jí to minule vyfotila - tak se taky pokochojte..... 😠 😠 😠 😠 😠 😠
tohle by nějakej novej zaručenej recept, nalila se půlka těsta, pak se do toho naházela rozlámaná čokoška a zalilo se to zbytkem těsta - no čokoláda je ve finále všude na dně tý formy a stejně se mi přetrhla...ach jo

kajulka001
15. čer 2011

@vojtisek2007 ty jo tak stalo se mi ze se mi treba babovka nevyklepla cela ale takhle napul to je drsny

vojtisek2007
15. čer 2011

jo holky hodím vám sem recept na domácí podzimní čajík - nám moc chutná, děláme ho každý rok., je to fakt výborná záležitost, mám ráda tyhle věci....kdyby měl někdo nějaký podobný, šup sem : tenhle bude aktuální až budou zralé bezinky

Podzimní čajík :
1 kilo bezinek (těch černých kuliček)
1,2 kila jakéhokoliv ovoce (musí obsahovat 2 pomeranče a 2 citrony, zbytek dle libosti a možností, dávám jablka,hrušky,jahody,švestky....všechno co je...jednou i rybíz)
- všechno ovoce rozsekáme a s 1kilem cukru vaříme 40 minut. Přidáme 1 badyán, 15hřebíčků, 2 celé skořice, 3/4 lžičky mleté skořice. Po uvaření vmícháme 125 ml rumu (nebo nemusíme). Dáme do sklenic a 5minut zavaříme - než chytne víčko.
Když děláme čaj - do hrnku dáme 2lžičky směsi - klidně i s tím ovocem a zalijeme vroucí vodou, nemusí se sladit a ovoce pak sníme - nebo vyhodíme, jak kdo chce 🙂

vojtisek2007
15. čer 2011

@kajulka001 já jí mám vždycky napůl 🙂 ani jednou jedinkrát za život se mi nevyklopila celá - ať jí vyklápím hned, nebo čekám až vychladne, nebo otočím a dávám mokrou utěrku...zkusila jsem už všechno, spoustu forem - keramická,plechová,teflon....ale tak jednou za čtvrt roku mi to nedá a zkusím jí znovu a výsledek vždycky stejnej....

kajulka001
15. čer 2011

@vojtisek2007 to je zvlastni vid?treba je to troubou 😀

kathule
15. čer 2011

@petule33 ty jejich kuličky s omáškou a brusinkovou srajdou 🙂 🙂 🙂

eriska
15. čer 2011

@vojtisek2007 jéé, těstovinky s cukrem, se skořicí či s kakaem🙂 to taky můžu..a co taková krupičná kaše s máslem a nastouhanou čokoládou 😅 já bábovku nepeču, nemám formu 😀 takže ji sice udělám, ale hodím to do pekáčku a tam s vyklepnutím problém není😀jinak perník dělám domácí, od mamči, je výborný, tak když bys chtěla receptík...no, jo, cukráři, tak to by ses asi nezavděčila, ani, kdybys byla cukrářka ty,co?hele, to je určo tou troubou, a formou, a tááák😀D je dobře vymazaná? čajík taky dělá mamča, jen pečený v troubě, jak píšeš, rybíz, borůvky, ostružinky, maliny..je výborný..

zuzi82
15. čer 2011

@vojtisek2007 A nezkoušela jsi silikon. Z toho se to vyklápí úplně samo. Je to super. 😉
Tak my si dnes dali milánské špagety a na večeři ještě zbytek kulajdy.

vojtisek2007
15. čer 2011

@zuzi82 - silikonovou jsem zatím neměla...
@kajulka001
@eriska
tak to bude 100% troubou tu jsem za ty roky ještě nevyměnila.... 😀

eriska
15. čer 2011

@vojtisek2007 😀😀😀😀to bude tím, ale zuzi má pravdu, silikonová je prý dobrá, teď je mají v akci v asku, tak o ní uvažuju, i o tom plechu na muffinky..

raci
15. čer 2011

@eriska já myslím že určitě, já takhle běžně mrazím omáčky když mi zbyde a nikdy se tomu nic nestalo.. 😉

renys
15. čer 2011

@vojtisek2007 na vyklopení bábovky mám osvědčený fígl 😉 : formu (já mám teflonovou) vymazat máslem, vysypat klidně i tou polohr. moukou a dát na 20 min. do lednice, výsledek vždycky jistý 🙂 .

blandik
15. čer 2011

@eriska - ten recept na perník by mě zajímal. Nedávno jsem pekla, nebylo to ono, tak bych uvítala zaručený vyzkoušený recept. díky.

Jinak my dneska měli kuskus se zeleninou pokapanou oliv olejem a zítra hovězí s kys. okurkou a rýží.

weri1
15. čer 2011

holky ten kuskus děláte tak že ho uděláte a pak přidáte zeleninu a třeba maso? jinak nic s tím?
my zítra rajskou s hovězím a knedlíkem ,já těstoviny
bábovka se mi vždy vyklopila, vysypávám ji kokosem

vojtisek2007
15. čer 2011

@eriska taky běžně zamražuju omáčky, jen s tou smetanou se mi občas po rozmrazení jakoby zdrcne - což nemá vliv na chuť, ale jsou v ní protě bílý tečky - když v tom nemám maso, tak to při ohřívání nejdřív rozmixuju a pak přihodím hřát maso....a když vím, že budu omáčku mrazit, do tý dávky smetanu nedám, až po rozmražení.....

brusinka.pusinka
16. čer 2011

My děláme tento perníček a je výborný 😉
Hrníčkový perník
2 hrnky mléko
1 hrnek cukr
1 balíček kypřící prášek do perníku
10 lžic kakao
3 hrnky polohrubá mouka
5 lžiček olej
2 lžičky perníkového koření 😉
podle potřeby
hrubá mouka na vysypání
máslo na vymazání
Do mísy si dáme 3 hrnky polohrubé mouky, přidáme hrnek cukru, kypřící prášek do perníku, 2 hrnky mléka, 10 lžic kakaa, 5 lžic oleje a 2 lžičky koření vypracujeme těsto.
Pekáč vymažeme máslem, vysypeme hrubou moukou a nalijeme do něj těsto. Hrnkový perník pozvolna pečeme přibližně 20 minut.
Upečený hrníčkový perník ozdobíme podle fantazie a můžeme jíst.My roozkrojíme namaažeme rybízovou marmoškou a předtím pokapu troškou rumu, nahoru dávám buď citronovou polevu nebo čokoládovou 😉

hpaja
16. čer 2011

kuřecí stehna pečená na zelenince a rýže, polévka drožďová ze včera 🙂

zuzi82
16. čer 2011

@eriska Taky omáčky mrazím a když je vytáhnu, tak je převařím a to zdrcnutí mi vždycky zmizelo. 😉

brusinka.pusinka
16. čer 2011

@eriska klidně zamraž a jak psalaa Vojtíšek pokud se ti bude zdát zdrclá stačí promixovat 😀 hold to někdy dělají a nejlepší je nechat ji volně povolit přd ohřátím a pak až je napul roztopená pomalu přihřát ve vodní lázní pak by se neměla nikdy zdrcnout 😉

@vojtisek2007 no hold někdy to opravdu dělá trouba na chalupě bábovku také neudělám mám tam prastarý sporák 😉 ale pomohlo mi když jsme vymazala sádlem a vysypala strouhankou 😉

brusinka.pusinka
16. čer 2011

Jinka dneska pečené kuřecí stehýnka indiánská rýže a okurkový salátek a tomatová polévka 😉

vojtisek2007
16. čer 2011

@brusinka.pusinka no jo mám, horkovzdušnou, cca tak 5let starou ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ zkusím ještě tu silikonovou formu

deyana
16. čer 2011

tak my dneska budeme mít kuře na bylinkách (někde jsme to koupili) s kuskusem a polívku teda zatím nevím, musím něco vymyslet.. 😉

deyana
16. čer 2011

jo a jako přílohu ještě budeme mít papriky zapečené se sýrem, jedli jsme to včera večer a zbyly, tak si dáme do nosu 🙂

moudivlacek
16. čer 2011

vzhledem ke stavce ma manza dovcu a jel na samosber,mame kosiky jahudek,tak je ted zpracovavam,neco pujde na mrazak a jinak budou jahodove hody 😵

brusinka.pusinka
16. čer 2011

dnešní menu 😉

etinka
16. čer 2011

Tak dneska máme polévku vývar z kosti se zeleninou a písmenky a druhý chod, vepřový řízek a brambory. Jako dezert mají děti čokoládový pudink s jahodami a piškoty 🙂

etinka
16. čer 2011

Jo a k bábovce. Já mám skleněnou formu, v jiné nepeču a před tím, než vleju těsto, tak jí dám do rozehřáté trouby prohřát na chvilinku a když jí vyndám, vymazávám rozpuštěným máslem a vysypávám polohr. moukou.... Vařím a peču, co jsem vdaná, 12 let a ještě se mi nestalo, že by se mi nevyklopila 😉

aaadus
16. čer 2011

My dnes tortily plněné kuřecím maskem v jogurtu, rebarborový koláč a na večeři jsem naložila papriky podle lidiab

aaadus
16. čer 2011

@vojtisek2007 já mám hliníkovou formu a zásadně vymazávám sádlem a vysypávám hrubou moukou. Po upečení bábovku po obvodu poklepu a vyklopí se sama. Ale už se mi taky stalo, že mi půlka zůstala ve formě