Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

zuzi82
10. lis 2011

Tak my si dnes dáme kuřecí maso s pórkem a kuskusem 😉

brusinka.pusinka
10. lis 2011

@zuhur
@mamkamarketa snad si obě najdete něco co si zařadíte do vašich jídelníčku, ráda pomůžu jsem na vás myslela jen jsem to musela vyhledat 😉 😀

sarunatko
10. lis 2011

Holky, poraďte recept na houskový knedlík, který se povede každému 🙂

brusinka.pusinka
10. lis 2011

@sarunatko
Hrníčkové knedlíky
1 lžička prášek do pečiva
2 ks vejce
2 hrnky mouka hrubá
- - tuk
- - sůl
2 ks rohlíky
1 hrnek mléko
V míse smícháme prosátou mouku, prášek do pečiva a na kostičky nakrájené housky nebo rohlíky. Přidáme v mléce rozmíchané žloutky, osolíme a vypracujeme těsto. Zlehčíme ho pevně ušlehanými bílky a naplníme jím čtyři čtvrtlitrové hrnky dobře vymazané tukem, ale jen do dvou třetin, protože těsto nabude. Hrnky vložíme do hrnce s vodou, která by měla zakrývat hrnečky do poloviny. Přikryjeme pokličkou a vaříme asi 30 minut. Knedlíky ozkoušíme tak, že do nich strčíme špejli. Pokud je suchá, knedlíky jsou hotové. Tenkým nožem je uvolníme od hrnečku a vyklopíme. Krájíme obvyklým způsobem a podáváme k omáčkám a masům.

Babiččin houskový knedlík
Mléko 2 dl
Vejce 1
Hrubá mouka
Sůl
Rohlík
nebo housky / suché
Suché pečivo nakrájíme na kostičky (cca 1 cm). Pokud je pečivo čerstvé, je dobré jej nakrájet na kostičky předem a nechat „oschnout“. Kostičky zalejeme mlékem s vajíčkem - čím lépe rozmícháte, tím lépe budou knedlíky držet pohromadě. Takto zalité kostičky necháme odležet 20 minut - směs je ale dobré 1-2x jemně promíchat, aby kostičky nasákly rovnoměrně.

Po těchto 20-ti minutách přidáme hrubou mouku - asi velkou hrst (tak, aby směs byla stále lepivá, ale držela pohromadě) a začneme tvarovat samotné knedlíky - cca 7 cm široké šišky. Nesnažte se dělat šišky moc dlouhé.
POZOR - knedlík před vložením do vařící vody dobře uplácejte, aby držel pohromadě. Voda by měla vařit mírně, ne příliš - opět aby se knedlíky nerozpadly. Poté se knedlík vaří celkem 15 minut bez pokličky, po 8 minutách ho obraťte v hrnci, aby se provařil rovnoměrně.

sarunatko
10. lis 2011

@brusinka.pusinka Jé, to byla rychlovka, díky moc. Zítra vyzkouším, to jsem zvědavá, jak to dopadne 🙂

kammka
10. lis 2011

@sarunatko to so zyvkej.. tady písneš, že máš doma moc jab...

kammka
10. lis 2011

..a už tu je šest stran receptů na štrůdl!!! 😀

zuhur
10. lis 2011

@kammka a člověk pak neví jak všechny ty dobroty nacpat do břicha 😀

falca1
10. lis 2011

@zuhur já se dívám ale jen na první půlku, kde jsou ty recepty - dál to vypínám (nemá to cenu se na zbytek koukat)
u nás zbytek rizota, protože mě malá nenechá ani nic kloudnýho udělat - ani uklidit - takže to u nás vypadá jak po výbuchu 😀 😀

1luciferka1
10. lis 2011

přesolila jsem guláš,co radíte na "odsolení"? dala jsem tam povařit brambor,ale nezachránil to, ubrala jsem část té štávy a dolila vodou, ale pořád je to celkem dost slané 😅

eyael
10. lis 2011

@1luciferka1 - nastrouhat suchý chléb

brusinka.pusinka
10. lis 2011

dnešní bašta 😉 😀

babulinkab
10. lis 2011

polévka z růžičkové kapusty
katův šleh, těstoviny

zuhur
10. lis 2011

Já jsem zase pozadu s vypisováním receptů a teď mě z toho trefí šlak 😕 😀 😀 😀

boban
10. lis 2011

rajská polévka s rýží,koprová omáčka s bramborem a vajíčkem natvrdo 😵

kammka
10. lis 2011

@brusinka.pusinka malá měla včera rajskou polívku a babi zas jelito se zelím a bramborem..
na dnešek jsem včera osmahla kůží dolů kachní prsa, pak kůží nahoru dala do pekáčku se sladkokyselou omajdou, k tomu ještě nějaká zeleninka navíc..
a bude to s rýží.

sarunatko
10. lis 2011

@kammka No já jsem si všimla, občas sem zabrousím pro inspiraci. A my dneska máme špagety s rajčatovou omáčkou s mletým masem a olivama a jako dezertík hrk hrk 😀 Zítra bude kuře na paprice a zkusím k tomu ten knedlík, když se nepovede, budou těstoviny 🙂

sarunatko
10. lis 2011

A na víkend bude jednoduchej čokoládovej dort, mňamka, my ho vždycky sníme skoro na posezení 🙂

kammka
10. lis 2011

@sarunatko a recept je kde???? 😠

kammka
10. lis 2011

@sarunatko 😀

mamkamarketa
10. lis 2011

@brusinka.pusinka poledne-obed na stole
ja jsem ostuda,je pul 1 mam teprv kasi v troube 😅

brusinka.pusinka
10. lis 2011

@mamkamarketa už máme snězeno 😉

mamkamarketa
10. lis 2011

@brusinka.pusinka kaficko a nozky na stole? 😅

brusinka.pusinka
10. lis 2011

@mamkamarketa nene využívám ručičky k domácím pracem , dodělávám šálu pro manželovou mamku k narozeninkám 😉 😀 😀 😀

mamkamarketa
10. lis 2011

@brusinka.pusinka zrucna jsi zena 😀 😉

sarunatko
10. lis 2011

@kammka 🙂
Čokoládový dort

Na korpus potřebujete:
115 g čokolády na vaření nebo hořké čokolády, nasekané na malé kousky
175 g změklého másla
200 g jemného krupicového cukru
3 ušlehaná vejce
150 ml jogurtu
150 g mouky prosáté s práškem do pečiva (1/2 sáčku)
vanilkový cukr

Na polevu a hoblinky:
200 g čokolády na vaření
75 ml smetany ke šlehání
25 g másla

1. troubu předehřejte na 190° (elektrickou) nebo 170° (horkovzdušnou). Otevírací kulatou formu o průměru 23 cm vymastěte a vyložte papírem na pečení. Oddělte 100 g čokolády na hoblinky, zpracujte a vychlaďte ji podle návodu v rámečku.

2. čokoládu na korpus rozpusťte. Máslo s cukrem a vanilkovým cukrem utřete dohladka. Postupně zapracujte vejce. Přidejte rozpuštěnou čokoládu a jogurt a kovovou lžící nebo stěrkou vmíchejte mouku. Vlijte do formy a pečte cca hodinu, dokud není korpus na dotek pevný. Vyklopte z formy a nechte vychladnout na mřížce.

3. připravte polevu: 100 g čokolády nalámané na kousky spolu s ostatními přísadami rozpusťte jedním z uvedených způsobů a promíchejte.

4. vychladlý dort vyjměte z formy, překlopte jej a ze spodku odloupněte papír. Přelijte polevou a ozdobte.

Nebojte se hoblinek. Čokoládu rozpusťte a pak vlijte do plastové nádobky. Nechte vychladnout a ztuhnout, pak ji vyklopte a škrabkou na brambory loupejte efektní čokoládové hoblinky.

Je to recept z Apetitu. Dort je fakt skvělej, hoblinky se mi teda nepovedly, ale nastrouhám vždycky nahoru bílou čokoládu a je to taky mňamka. Může se ozdobit malinama nebo jiným ovocem, ale my teda kombinaci malin a čokolády přímo milujeme 🙂 Na talířku pak třeba ještě ušlehanou smetanu, mňamka veliká 🙂

aaadus
10. lis 2011

@zuzi82 hlavně ať vše probíhá tak jak má 😉 🙂

My dnes penne zapečené s ricottou. A od zítra malujeme, tak už vařím guláš a bramboračku

zuhur
10. lis 2011

Tak a je to - dohnala jsem to 😉
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/seznam-r...

+ zvlášť vypsaný seznam s recepty na vánoční cukroví

anieanne
10. lis 2011

U nás včera domácí hamburgery ( mno, přiznám se, maso koupenej polotovar 😀 ), dnes asi žemlovka, a na zítra uvažuju o čočce s párkem a vejcem, jenže to mě manža sežere, on ji nesnáší 😀

kammka
10. lis 2011

@anieanne no teda..fakt jsi nepomlela kus kejty z vlastní krávy?? 😀

co na tom, že tě manžel sežere...důležitý je, jestli sežere tu čočku.. 😎