Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

petrusam
1. led 2012

uzené s bram kaší nebo zelím a bram knedlem ...

nikiii
1. led 2012

My dojídáme mso na paprice s haluškama. Na odpoledne máme v ledničce dort z piškotů, banánů a zakysanky.

gab7
1. led 2012

u nás dnes byla čočková polévka 😉 ,a děti si přály tvarohové knedlíky plněné jablky 😉

zuhur
1. led 2012

Čočka s vajíčkem 😉

crca
autor
1. led 2012

Byli jsme na obědě u tchýně 😅 byla svíčková s knedlíkem s citonkem,jeřabinovým kompotem a šlehajdou 😵 -no podstatné je,že jsem nemusela vařit 😀
Přeji všem hezký Nový rok 😉

reruna
1. led 2012

uzené s bramborovou kaší

moudivlacek
1. led 2012

vyvar, cervena cocka s volskym vokem a parkem

aaadus
1. led 2012

hovězí vývar, plněné kuřecí a vepřové řízky s bramborem

zuhur
1. led 2012

Holky nebyl by nějaký ozkoušený receptík jak naložit se starším chlebem? Máme ho fakt dost, takže bychom se utopinkovali.

moudivlacek
1. led 2012

@zuhur vim ze se z chleba dela sladky dort,neznas? ale ted z hlavy nevim,nemam ozkousene, chleba nadrobit ovoce, marmelada...

peroli
1. led 2012

@zuhur Zuzi a co ho nechat ztvrdnout na strouhanku? nebo ho prostě nakrájej na plátky a nastrkej do mražáku 😉

peroli
1. led 2012

@zuhur nebo se z toho dá ještě udělat čokoládová žemlovka ale recept na ni jsem ztratila ☹ bylo to nějak že se rozpustila čokoláda, smíchala s vajíčkem (a možná ještě něčím) do toho se chleba namáčel a vkládal do zapékací misky a..... jak to bylo dál si nevzpomenu ☹

zuhur
1. led 2012

@peroli mražák je plnej a chleba už je bohužel tři dny starej takže už nic moc. Teď jsem našla na netu recept na chlebové braboráčky "chleboráčky" tak je asi zítra zkusím.
@moudivlacek tak to slyším poprvé. Pokud bys ještě někde našla tak ho určitě někdy zkusím 🙂

mamkamarketa
1. led 2012

@zuhur bezte krmit kaceny 😅

jinak u nas sme meli cockovou polevku a uzene s br kasi a k veceri domaci francouzky chlebik. (jsem ted pani pekarka od jeziska jsem dostala domaci pekarnu,tak porad se cpeme chlebem 😅 )

zuhur
1. led 2012

@mamkamarketa taky se těším až po roce kdy byla chudinka zabalená vytáhnu pekárnu 🙂

moudivlacek
1. led 2012

@zuhur http://www.fcfwarminster.org.uk/data/pgveil.pdf
bohuzel cesky jsem nenasla,ale je to toto

http://www.astray.com/recipes/?show=Bondepige m...)
trosku jina varianta
ale nevim,jak to chutna, sama jsem nedelala

zuhur
1. led 2012

@moudivlacek děkuju, pokusím se přeložit a převést míry 😀

sabcav
1. led 2012

@zuhur česky je to "selská dívka pod závojem" :

Jablečný moučník: Selská dívka pod závojem
Oloupeme 1/2 kg jablek, připravíme si talíř nastrouhaného chleba, 2 lžíce cukru, máslo, čokoládu a šlehačku.
Jablka zbavíme jádřinců, oloupeme je a dusíme na másle do změknutí. Nastrouhaný chléb smícháme s máslem a cukrem a opražíme dokřupava. Do mísy střídavě vrstvíme smažený chléb, dušená jablka a opět smažený chléb. Vše posypeme strouhanou čokoládou a celé pokryjeme šlehačkou.

nikiii
2. led 2012

Mám vytáhlé mleté maso, takže nejspíš budou buď holanský řízky nebo to zapeču s bramborama, ještě nevím.

gab7
2. led 2012

polévka zbyla ještě čočková ze včera,a k druhému budou těstoviny-vrtulky s kuřecím masem a brokolicí 🙂

nikiii
2. led 2012

Holky, takovej blbej dotaz - jak děláte šťouchaný brambory s cibulkou? Párkrát jsem je jedla, ale doma se mi pořád ne a ne povést, prostě to není ono 😒

mamkamarketa
2. led 2012

@nikiii zalezi jestli s jarni cibulkou nebo normalni cibuli? ja si osmahnu cibulku(opravdu az ztmavne a je hadrova) a rozstoucham to s varenyma bramborama,pokud se ti to zda malo mastny pridej kousek masla,ja jeste davam strouhany syr
nebo do varenych brambor nakrajet cerstvou jarni cibullkou,kousek masla, (ja zase dam i syr)
dobre je oboje

nikiii
2. led 2012

@mamkamarketa Myslím normální cibuli. A krájíš ji na kostičky nebo na půlměsíčky?

mamkamarketa
2. led 2012

@nikiii na drobno-na kosticky

jimmy1
2. led 2012

Polívku dojíme čočkovku a uděláme si zapečený brambory. Zítra fazole po boloňsku 😵 táta povídá, že máme nadýmavej týden 😀

alenv
2. led 2012

kachnu, červené zelí a BK

jmisa
2. led 2012

dneska ryba a pečený brambor

jmisa
2. led 2012

@nikiii někdo dává do těch šťouchaných brambor tu cibulku osmaženou a zalitou kapkou smetany, ono to zjemní.

zuhur
2. led 2012

@sabcav ty jsi poklad 🙂 Já a angličtina se moc rádi nemáme. Jsem spíš němčinářka.

boban
2. led 2012

@zuhur my děláme ze staršího chleba,že ho obalím ve vajíčku a osmažím, 😉 prostě chleba ve vajíčku 😀