Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

zuhur
8. únor 2012

@nikiii děkuju za receptík - brzo vyzkouším.

U nás jsou dnes bramborové lasagne s kapustou

petrajavor
8. únor 2012

Holky nemáte některá dobrý recept na sušenky z ovesných vloček,kandovaného ovoce a kousky čokolády? Nebo něco podobného...děkuji 🙂

brusinka.pusinka
8. únor 2012

dnešní salátek mńam 😀

brusinka.pusinka
8. únor 2012

@petrajavor Suroviny: 2 hrnky ovesných vloček • 2 hrnky hladké mouky • 2 vejce • 1 máslo (Zlatá Haná) • 2 sáčky vancuk • 1 prdopeč • 1 celý balíček rozinek • citr. kůra • hrst nasekaných ořechů (nebo mletých)
Postup: Sypké ingredience prohňácáme s měkkým máslem a vejci. Místo rozinek lze použít cokoli (čokoláda, kandované ovoce, sušené ovoce). Jsou méně sladké, takže kdo rád sladší, nutno přidat 2 lžíce cukru do těsta. Dáme na půl hoďky do lednice ztuhnout a v ruce kulíme kuličky a z nich placičky a dáváme na plech na pečící papír.
Pečeme při 200°C 5 minut a 15 min dopečeme při 150°C.
Na Vánoce polít čoko a ozdobit barevným sypáním. Jsou fakt vynikající, lepší než cookies a měkkoučký :o)

boban
8. únor 2012

koupila jsem si v lidlu silikonové košičky na muffiny,prosím nemáte někdo dobrý receptík??díky 🙂

kammka
8. únor 2012

@brusinka.pusinka asi jsem si přeležela mozek, chvíli jsem přemýšlela, co je vancuk.. 😀 😀
vstala jsem v 11:40, asi jsem to potřebovala..
k obědu bude ze včera vepřové na žampionech s rýží, zatím se tatínek musel spokojit s buchtou 😎

brusinka.pusinka
8. únor 2012

@boban
Snadné čokoládové muffiny
Máslo 125 g
Cukr krupice 100 g
Vejce 2 ks
Hladká mouka 250 g
Prášek do pečiva 1 lžička
Mléko 5 lžíce
Čokoláda
nasekaná
Troubu předehřejte na 180 °C. Změklé máslo, cukr a vejce ušlehejte, aby se cukr rozpustil, přidejte mouku s práškem do pečiva a promíchejte. Nakonec přidejte mléko, čokoládu pokrájenou na malé kousky a vše ještě jednou promíchejte. Formu na muffiny naplňte směsí a dejte péct. Upečené Milka muffiny nechte vychladnout a můžete podávat.

Jablečné muffiny
2 šálky hladké mouky
2 lžičky prášku do pečiva
1 / 4 šálku bílého cukru
1 / 2 lžičky soli
1 hrnek mléka
1 vejce
1 / 4 šálku rozpuštěného másla
2 jablka (oloupaná a nakrájená)
Troubu rozehřejeme na 200 ° C. Natřeme formy na 12 muffinů nebo připravíme papírové formičky.
Smícháme mouku, prášek do pečiva, cukr, skořici a sůl. V samostatné misce promícháme dohromady mléko vejce a máslo. Směsi smícháme dohromady a na konec přidáme nastrouhaná jablka. Těsto naplníme do připravených šálků nebo formiček.
Pečeme v předehřáté troubě asi 20 minut, nebo dokud se párátko vložené do středu muffinu nebude dát lehce vybrat.

Citrónové muffiny
1 vejce
1 / 2 hrnku rostlinného oleje
3 / 4 šálku mléka
1 / 2 hrnku cukru
strouhaná kůra z 1 citronu
šťáva z 1 – 2 citronů
2 hrnky hladké mouky
3 lžičky prášku do pečiva
1 lžičku soli
Předehřejte troubu na 200 ° C. Do jedné mísy si připravíme vejce, olej, mléko, cukr a mícháme dokud se cukr nerozpustí. Potom přidáme citrónovou kůru a citrónovou šťávu a celé promícháme. V další velké míse smíchejte mouku, prášek do pečiva a sůl. Připravené směsi spolu smícháme.
Směsí naplníme formy na muffiny do 2 / 3. Pečeme asi 25 minut. Recept je přibližně na 12 muffinů.

Vanilkový muffiny
4 šálky mouky (hladké)
2 hrnky krystalového cukru
1 polévková a 2 čajové lžičky prášku do pečiva
1 čajová lžička soli (ne plná)
2 šálky mléka
2 velká vejce
1 lžíce vanilkového extraktu
8 lžic rozpuštěného másla
Ve velké míse si smícháme mouku, prášek do pečiva, cukr a sůl. V menšině misce si vyšleháme mléko, vejce, rozpuštěné máslo a vanilku. Důkladně zmiešme obsah velké misky a malé. Natřeme formy tukem a naplníme směsí. Pečeme při 200 ° asi 20 minut.

Pizza muffiny
2 lžíce bílého cukru
3 sušená rajčata obalené v oleji nakrájené na kostičky
1 šálek nastrouhaného sýra
1 / 2 lžičky soli
4 jarní cibulky nasekané
1 vejce
1 / 2 šálku podmáslí
1 šálek hladké mouky
1 / 2 lžičky jedlé sody
1 lžička sušené bazalky
1 / 2 lžičky oregana
Troubu si rozehřejeme na 190 ° C. Natreme šálky na muffiny, nebo vysteleme papírem. Ve velké míse zamícháme mouku, prášek do pečiva, sodu, sůl, bazalku, oregano a cukr. Mícháme až dokud to všechno nebude pořádně promíchané. Přimícháme rajčata se sýrem a cibulkami. V další misce rozšleháme vajíčka v podmáslí dokud se nespojí. Šálky plníme do poloviny. Navrch posypeme sýrem, který nám zůstal.
Pečeme asi 15 až 20 minut, dokud párátko zapíchnuté do středu muffinu nepůjde snadno vytáhnout.

Sýrové muffiny
125ml mléka
50g másla nebo margarínu
175 g hladké mouky
2 lžičky prášku do pečiva
2 vejce
80g sýra, nakrájený na kostičky
polovina lžičky papriky
příprava:
Troubu si předehřejeme na 190 ° C. Natřeme 9 forem na muffiny. Na malé pánvi na mírném ohni rozpustíme máslo nebo margarín. Ve velké míse si promícháme mouku, prášek do pečiva a papriky. V menší misce smícháme vejce a mléko, pak přidáme rozpuštěné máslo nebo margarín. Dobře promícháme. Obsah menší misky promícháme s větší. Naplníme formy do poloviny, přidáme do každé formy kostky sýra, pak přidáme zbytek. Pečeme asi 25 minut. Podáváme teplé.

všechny jsou vynikající ale pizza mufiny u nás vedou 😀

handm
8. únor 2012

ahoj!
u nás se dojídaly zbytky😉
kuře na paprice s těstovinami a kuřecí stehna na zelenině s bramborem

kulenka
8. únor 2012

No, tady je zase receptů 😲 😀
Na muffiny super, to využiju taky 🙂

pitruskaskarolinkou
8. únor 2012

ještě na večer budou tyto rohlíčky - vevnitř je zamotaná šunka a nahoře sýr 😉

cervena_vila
8. únor 2012

@pelenka a jak se o ten kvásek staráš? Má být přikrytý třeba utěrkou, aby nevysychal?

kammka
8. únor 2012

@cervena_vila žitný kvásek může žít nekonečně let, když se pravidelně krmí a zalévá a je v teple..může být i v lednici, přes nádobu se natáhne mikrotéňák, pak roste pomaleji, když je v chladu... já ho měla několik týdnů a pak umřel na mou lenost a taky ta spotřeba chleba u nás není taková, příště si ho udělám z mini množství mouky a pak budu rozdávat, aby mi doma nezbývalo než na dně sklenice. 😎

kammka
8. únor 2012

@cervena_vila http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3483 tady je to popsáno vyčerpávajícím způsobem... koukám, že čekáš mimi, tak to si užij žitný chléb teď, po porodu bych to neriskovala ani tři dny starý ☹

zuhur
8. únor 2012

Tak mě ty dnešní lasagne s kapustou moc neučarovaly ☹ Ach jo a já jsem doufala, že rozšířím repertoár kapustových jídel 😅

kammka
8. únor 2012

@zuhur to chápu, já kapustu nemůžu vůbec.. kvůli růžičkové kap. nerada kupuju polévkovou zeleninovou směs... snažím se ji propašovat holce, ale ani ta ji nemá ráda.. a chlap to sní asi jen proto, že jemu je jedno, co jí.... ☹

holky, mám myčku a to je tááák super... 🙂

sarunatko
8. únor 2012

Holky, jakou rybu můžu dát osmiměsíčnímu dítěti?

kammka
8. únor 2012

@sarunatko s určitostí ti neřeknu..ale českého pstruha???? toho považuju za "nejčistší" rybu a je to pro nás středoevropany nejpřirozenější...

brusinka.pusinka
8. únor 2012

@sarunatko já dala poprvé lososa , pak tuňáka a nakonec jsme skončili na českých rybkách a občas tilápii 😀

babulinkab
8. únor 2012

@sarunatko já si myslím, že ryby by se měly dávat až tak od roka, dávala jsem tresku

petrajavor
8. únor 2012

@brusinka.pusinka díky 🙂

cervena_vila
8. únor 2012

Ad ryby: já jsem pro je dávat dřív, ačkoliv oficiální pravidla jsou jiná. Ony pak dětem nechutnají, moc jiná chuť... Když má člověk dobrý ověřený zdroj, tak kolem roka, možná dřív? Ty hami rybí skleničky jsou od osmého měsíce, to bych brala jako hranici.

kammka
8. únor 2012

tak já klidně můžu zejtra zase píct buchty.. našemu tatínkovi vyhovuje jídlo, který si může narvat do kapsy a jít "něco dělat", moučníkem, kterej se musí jíst lžičkou, nebo je třeba si po něm umejt ruce, ho akorát rozčílím, že se nemůže jídlem zdržovat.. prej buchty můžu dělat klidně s česnekem.. no asi mu do nicj někdy narvu kysaný zelí... nebo nemáte někdo rcp na klasický zelníky???

pajula
8. únor 2012

tak u nás bylo kuřecí maso na hranolkách 🙂

pajula
8. únor 2012

@pitruskaskarolinkou - mohu poprosit o recept na ty koláčky z předešlé stránky viz.foto 🙂,děkuji

pitruskaskarolinkou
8. únor 2012

@pajula jasně, jsou to majolkové koláče a to těsto je krásně vláčné 😉

Svatební koláčky (na toto množství jich je hodně) :

500g hl.mouky
4 žloutky
200g majonézy
6 lžic oleje
8 lžic cukru
250 ml mléka
1 kvasnice kostka 42g
špetka soli

Udělat kvásek a vymíchat těstíčko - nechat vykynout na teplém místě.

Nádivka, jakou máte rádi, já dělala tvarohovou :

1 kostka tv.ve stříbře
1 žloutek
1 van.cukr
citr.kůra a moučkový cukr na doslazení podle chuti
trochu rumu
Příp.rozinky v rumu
Ušlehat

tvarovat menši kuličky, rozplesknout na placičku s místem pro nádivku

Drobenka (posýpka, šmolenka) :

nemám přesné váhy, dělám podle oka

poloh.mouka (lépe hrubá -já nepěstuji )
kryst.cukr
tuk na pečení (hera, máslo)
Ušmoulat, pokud je to mazlavé přidat mouku, pokud naopak suché, tak tuk

Nakonec potřít okraje rozšleh.vajcem 🙂

pitruskaskarolinkou
8. únor 2012

@sarunatko mám dojem, že ryba se má dávat od 1 roku 😉

eveluska
8. únor 2012

@sarunatko ja bych dala asi jakoukoliv bez kosti 🙂 my davali ve sklenickach ryby hned od zacatku, nekde od toho 6m, s tim rokem to je predsudek jen u nas - zadnyho itala napr. by to nenapadlo, aby diteti rybu nedal 😉

aaadus
8. únor 2012

@sarunatko rybu jsem dala určitě před rokem - pangase a malý ryby miluje, jakékoliv 😉

beruskanula
8. únor 2012

@sarunatko : rybu od roka 🙂 kvuli alergii

beruskanula
8. únor 2012

u nas dnes ta rajska s testovinama, bude i zitra, je ji fakt dost 😀 a malej ji na potvoru nechce 😝 😅 🙄