Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

weri1
24. bře 2013

@timbouctou já dnes udělala podle receptu, co sem dala @aaadus a od manžela jsem se dozvěděla, že mu jde hlavně o těsto a tvarohové ....no po 7 letech docela dobrý vědět, takže zkusím to jak píšeš ty....kuličky a polít ovocnou omáčkou 🙂

1luciferka1
24. bře 2013

segedin a zítra hovězí nudličky, hříbková omáčka a rýže

adrianka1712
24. bře 2013

My sme dnes mali cestoviny so syrovo-brokolicovou omackou a malemu aj par palaciniek 🙂

timbouctou
24. bře 2013

@nikiii nezakryté, a ono to začne být vidět, že to je tmavší. Asi až prostě budeš mít pocit, že to stačí, tak to vytahneš.

babulinkab
25. bře 2013

znojemská, těstoviny

edeltraut
25. bře 2013

Dneska čínské placičky a špenátová polévka, ke kafíčku zbyl dort z oslavy 😉
Zítra fr. brambory, zeleninový vývar a ke kafíčku bude perník 🙂

pajenka
25. bře 2013

@edeltraut Čínské placičky děláš jak? Děkuji

boban
25. bře 2013

Holky máte nějaký osvědčený recept na krtkův dort?? mám doma spousty banánu a potřebuju je zlikvidovat 😉 díky 😵

helcenka
25. bře 2013

Tak dnes dojíme krůtí plátky na hříbkách, vytáhnu k tomu z mrazáku domácí houskový knedlíček. Na zítra už mám vařené krůtí nudličky se zelenýma fazolkama s kouskem másla a bylinkami a jako příloha asi brambor.
A pekla jsem o víkendu dvoubarevnou bábovku (bílá + vitakávová) a babička ještě přinesla tvarohový koláč s jahodami a banánem, takže to dnes dojíme ke sváče.

beruskanula
25. bře 2013

@weri1 : ja delam ovocne knedliky jedine tyto:

250g tvarohu, 1 celé vejce, 240g polohrubé mouky, 2-3 lžíce oleje, špetka soli, libovolné ovoce. Na polití a posypání máslo, moučkový cukr a kysanou smetanu.

po vyplutí knedlíků na hladinu vaříme ještě asi 3-5 minut. Knedlíky poléváme rozpuštěným máslem, posypeme cukrem a přidáme kysanou smetanu.

weri1
25. bře 2013

@beruskanula děkuji , tyhle jsem někde na netu viděla a už je mám napsané 🙂 ale jak se znám, mě se nepodaří. Já nejsem zdatná kuchařka 🙂

beruskanula
25. bře 2013

@weri1 : 😀 🙂 hele, ja taky ne a vzdycky se povedly 🙂 , jsou rychly, snadny a fakt vynikajici 😵 😉 🙂

ze bych je v tydnu taky udelala? 😀

dnes dojidame koprovku zevcera, ale dalsi dny vubec netusim 😝

janicka1984
25. bře 2013

pečené kuře, nádivka a mrkvový salát. měly být i rychlokoláčky, ale došla polohrubá mouka 😝

medvidek
25. bře 2013

Svíčková s knedlíkem a k čajíčku jsem urvala poslední dva vdolky.

pajdula
25. bře 2013

kuřecí roláda s bramborem

monyliny
25. bře 2013

Nic,nic,nic-mám od včera a pohodáááá 🙂

edeltraut
25. bře 2013

@pajenka kuřecí prsa (1/2kg) a čínské (pekingské) zelí nakrájet na malé kostičky, osolit, opepřit, přidat 3-4vajíčka, 3/4 lahve kečupu (malá skleněná), worchester, sojová om. na dochucení a cca 3/4 balíčku solamylu. Nechat min. 2hodiny uležet a pak péct na oleji malé placky (dávám 3 na pánev). V případě potřeby přidat solamyl. Po vyndání vysušuji ubrouskem. Jíme jen tak, ale k zeleninovému salátu nebo hranolkám by taky nemusely být špatné 😉

edeltraut
25. bře 2013

@monyliny já si to vybrala v sobotu - babička nás pozvala na obídek 😀. No a pak s námi jela ségra s rodinkou, takže na dnešek nic nezbylo ☹ - ale to nevadí, protože víkend byl skvělééééj 😀

blahova_andrea
25. bře 2013

jelikož dnes mám velké prádlo a velký úklid po víkendu s třemi rarášky, tak bude studená véča - variace zelených salátů s uzeným lososem a bagetky 😀

zizala79
25. bře 2013

děláte mi chutě s knedlíkama, ale co do nich dáváte? muž donesl jahody, ale to jsou tvrdolíni, jednou jsem to zkusila, ale vůbec se to nerozvaří...

jinak zde za poslední dobu:
čočka s uzeným
kuře na paprice
tortilla
pizza domácí
brkaše se sekanou
zbytek brkaše s květákovým mozečkem
špenátový koláč z listového těsta
bruschette s rajčaty a mozzarella s rajčaty
těstoviny (kupované plněné)
játra na másle a na kmíně
čočka s vejcem
zeleninový salát

ia.
25. bře 2013

na oběd (a zbylo i na zítra) zapečené brambory se šunkou od kosti, brokolicí, smetanou, vajíčkem, sýrem. Na večeři domácí pizza s obsahem co dům dal. V lednici čeká chardonnay 2008, manžel má narozeniny, tak k vínu ještě dobrý sýr, klobása, suš. rajčata, olivy....

petrufa86
25. bře 2013

@zizala79 a co udělat ty knedlíky prázdný a jahody rozvařit a navrch přelít teplou jahodovou omáčkou???

zizala79
25. bře 2013

@petrufa86 ještě jsem to tak nikdy nedělala, ale přemýšlím o tom a asi si to zkusím, stejně to budu jíst jen já 😅 ale chu´t na to teda mám, to jo!

@ia. užijte si to 😵

ladkaspackova
25. bře 2013

masové kuličky rajská a knedlík....ale pořád jsem to dnes nemohla dohustit...takže mám zase skoro 10 litrů 🙂....přeháním....ale je jí fakt hodně

prdecek
26. bře 2013

tak u nás dneska studentské řízky a brambory nebo bramborová kaše a polévka desetiminutovka 🙂

beruskanula
26. bře 2013

dneska udelam tvarohove knedliky se svestkama 😀 @weri1 , budou i na zitra 🙂

monyliny
26. bře 2013

U nás dnes obyčejně-uhlířina s broskvovým kompotem-musíme šetřit a ještě přemýšlím,co upeču.Jestli jen rychlou bábovku nebo makový závin,ale nějak se mi nechce mlít mák 😉

asus
26. bře 2013

u nas dnes žralok a bramburky 🙂

blahova_andrea
26. bře 2013

tvarohové knedlíčky s borůvkovým přelivem

xuxie
26. bře 2013

Omlouvám se za estetickou úroveň obrazu - páč jeden řval, že chce jíst a druhá, že chce pochovat 😉

Polévka: květákovopórková (mám-li hezký pórek, používám i zelenou část, proto ta barva) s majoránkou a sypnutá parmazánem

Hlavní chod: Filet z candáta v páře s rozmarýnem a citronovou šťávou, kapiová omáčka s kapary a také kapkou citronu (rozmixovaná) a jasmínová rýže

u juniora úspěch 😵
Jo, a slečna měla brokolicovo-mrkvovo-bramborovo -rajčátkový maglajz, taký úspěch, ale ten radši nefotím 😝