Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

zuzi82
7. kvě 2012

My dnes špagety s citronovou omáčkou a lososem a zítra kotletka na bramborách se šlehačkou. 😉

marhulinka
7. kvě 2012

My dnes měli krupkovou polévku,masovou směs /kuř.+krůtí/ se zeleninou a bramborovou kaši a na mlsání domácí sušenky. K večeři bude domácí pizza.
Zítra vaří restaurace 🙂

kixi
7. kvě 2012

pikantni testoviny s rajcaty a parmezanem

falca1
7. kvě 2012

dneska zapečené papriky na řecký způsob s pečenýma bramborama, a v troubě kmínovej chlebík

reruna
7. kvě 2012

dnes domácí pizza, zbytek dortu, zítra majolkové pečivo, kotlety s rýží a kakaové řezy s pribináčkovým krémem.
Pribináčkový krém se navaří a je to hrozně rychlé - 1 ušlehaná šlehačka, 1 lžíce cukru, 1 tvaroh ve vaničce, 1 creme olé pudink bez vaření vanilkový - jen prášek, promíchat. Pokud je to moc husté, tak se může přidat ještě zakysaná smetana. Je to hrozná mňamka 😉

brambora20
7. kvě 2012

my dnes hov.vývar s játr.knedlíčkama + lívanečky s marmeládou a kys.smetanou

brambora20
7. kvě 2012

@gable trošku mi to připomíná recept na plněné papriky, též bych si dala- nastrouhat eidam+nivu+junior+vajíčko, naplnit papriky a péct, výborné ke kaši....
Je to výborné!!!!

radka_h
7. kvě 2012

@zuhur Taky děláte pampeliškový med? my jsme ho dělali minulý týden. Máme ho rádi 🙂

pitruskaskarolinkou
7. kvě 2012

Dneska jsem koupila lososa, takže zítra bude k obědu - nějak dobře ho ochutím - bylinky a česnek a k tomu pečenou bramboru se zakysanou smetanou a čerstvý chlebík, salátek hmmm 😵

zuhur
7. kvě 2012

@radka_h no letos ho dělám poprvé tak jsem zvědavá 🙂

reruna
7. kvě 2012

@lampion mohla bys vyzkoušet do toho dortu ten pribináčkový krém, pěkně drží, je fakt dost tuhý, po otevření formy dej nahoru talíř, převrať dnem vzhůru a to dno oddělej, jestli tam máš na spodu piškotyy, tak je budeš mít pěkně nahoře a bude to rovné - aby ti boky lépe držely, abys neměla strach, dej kolem cukrářské piškoty nebo plněné trubičky a svaž nějakou pěknou stuhou - nějak takhle - nahoře mám čokopolevu

radka_h
7. kvě 2012

@zuhur My ho dřív dělali každej rok,ale pak několik let ne. A letos jsme se s mamkou rozhodly, že ho uděláme. Syn nám pomáhal škubat květy, tak nám to šlo od ruky 🙂

lampion
7. kvě 2012

@heaven_angel @reruna Holky, moc vám děkuju! 😵 😵 Nejspíš použiji obě rady - u dortu ze zakysané smetany dám dospodu pečící papír a druhý dort zkusím udělat s tím pribiňáčkovým krémem a převrátím - super nápad! 😅 @reruna Pribiňáčkový krém - prosím tě, chápu správně, že uvařím vanilkový puding v menším množství mléka než standardně a do vychladlého zašlehám plnotučný jogurt a cukr?? 😝

lampion
7. kvě 2012

@gable Ad cuketa - znáš tento recept: http://dolcevita.blog.cz/0611/rezabek
Mé zamilované jídlo 🙂 , dopručuju!

kristi
8. kvě 2012

@lampion mam moc rada recepty od Šárky, je vážně šikovná 🙂

katerinanov
8. kvě 2012

Holky nemáte někdo nějaký rychlý recept na 2 dny nejlépe ze smetany a zakysané smetany?? 😀 Ty mám doma. Nedávno jsme se vrátili z porodnice tak se mi nechce vyvařovat.

heaven_angel
8. kvě 2012

my dnes vepřové plátky zapečené s brambory, cibulí, brokolicí a sýrovým bešamelem..

nellygray
8. kvě 2012

@katerinanov to jde o to, co máš doma za další ingredience. 😉 Co třeba koprovou omáčku s vařeným vejcem a bramborem? Nebo nějakou mléčnou polévku (se sušenými houbami, koprovou). Zelňačku asi nedoporučím, pokud kojíš. 😀

katerinanov
8. kvě 2012

No kojím 😀 koprovku mám v mražáku takže to ne, nechávám ji na horší časy 😀 ale s ingredienceme není problém, to dokoupím, jen ty smetany by už chtěly spotřebovat a mě po tom týdnu nevaření nic nenapadá.

petrajavor
8. kvě 2012

u nás se dneska opět nevaří 🙂 moje maminka nás pozvala na obídek 🙂 už se moooc těším....

kristi
8. kvě 2012

@petrajavor a co mate dobreho?

petrajavor
8. kvě 2012

@kristi no to ani nevím,byli jsme tam už v neděli 🙂 (babička se kochá bříškem než budeme konečně tři) a to byla šunková sekaná se sýrem a brambory s pažitkou k tomu salát 🙂 dneska bude překvapení...

gable
8. kvě 2012

@lampion to je vončo 🙂
@brambora20 tak to vypadá velmi dobře, někdy zkusím 🙂

falca1
8. kvě 2012

dneska řízky a vařený brambory s uzenou polívkou

popellka
8. kvě 2012

Guláš

nikiii
8. kvě 2012

My dneska taky zapečený vepřový plátky v jednom pekáči s bramborama, cibulí, kořením, zalité šlehačkou. K tomu bude hlávkovej salát.

babulinkab
8. kvě 2012

drožďová polévka
a jak koukám dnes oblíbené zapečené vepř. přírodní řízky s míchanými vajíčky, sterilovanou červenou paprikou, lahůdkovou cibulkou a sýrem, k tomu šťouchané brambory a rajčatový salát s mozarellou 😀 😀 😀

yesu
8. kvě 2012

Holky cuketa už se dá v obchodě koupit? na nákupy teď jezdí přítel, tak nemám přehled!

kammka
8. kvě 2012

my dnes dojídáme včerejšek...takže mrkvová polévka a brambory zapečené s boloňskou... a upekla jsem v pekáči ořechovou buchtu, tu která mi vytekla z formy na bábovku, je krásně nadýchaná.. včera těstovinový salátek se zeleninou a surimi tyčkama.. k večeři nevím, jestli sjedu na nákup, tak asi pečivo s tvarohovou pomazánkou a ředkvičky..na zítřek nejspíš čočka.. dál nevím....

kammka
8. kvě 2012

@yesu v lidlu ji mají snad i celoročně, takovou tu malou, velikost menší salátovky.. ta jde i do salátů za syrova.. na nákypy a buchty mi to přijde škoda a dost drhé, tak ještě do zeleninových dušených směsí..