Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

kristi
13. led 2013

@handm ja jsem to tak nejak podle sebe udelala, tak snad to bude k jidlu

sabisek
13. led 2013

@kristi Ahojky, ja jsem odbornik na lasagne (naucila jsem se od jedne suer kucharky v Londyne), vypada to OK... Je jeste dobre namichat nejakou zeleninku do masa - treba houby, cela rajcata. A maso pouzivat kvalitni, max 10% tuku, jinak je to honde mastne. Hodne podobne lasagnim je mousaka, akorat misto testovinovych platu das lilek...

yesu
13. led 2013

kuřecí na kari, hranolky

kristi
13. led 2013

@sabisek ja myslim, ze se povedly.....a dekuji za rady.

lucifereeek
13. led 2013

Azu po tatarsku, hranolky

aaadus
13. led 2013

Kuřecí plátky v mandlových lupínkách, krémová omáčka a otavské špalíčky

beruskanula
13. led 2013

u nas dnes kure na paprice

zitra zapecene testoviny se zeleninou

nikiii
14. led 2013

Mně zbyly ze včerejška bramboráky, tak jsem k tomu vytáhla kuřecí maso a udělám něco z toho, asi na jablíčkách. A našla jsem nový recept na "Vláčný, karamelovo-kakaový perník s ořechy a brusinkami", tak ho vyzkouším, vypadá lákavě. A ještě jsem dceři slíbila upéct k večeři pletýnky.

tina1506
14. led 2013

my máme chuť na hrachovou polívku s chlebovými krutony 😉

yesu
14. led 2013

@tina1506 hmm tu udělám asi zítra🙂

sabisek
14. led 2013

U nas bude slepici polevka a branborak na plech...Rychle, teple a chutne (snad) 🙂

sabisek
14. led 2013

@tina1506 Mohu poprosit o receptik na hrachovku

kitinka76
14. led 2013

@aaadus co jsou otavské špalíčky??

tina1506
14. led 2013

@sabisek namočím si půlený žlutý hrách, potom ho v té vodě dám vařit s masoxem, až je měkký přidám prolisovaný česnek, dochutím pepřem, vegetou, udělám zásmažku (někdy i s cibulkou), provařit a přidat majoránku.

Máme rádi i hráškovou - tu děláme i na štědrý den - máslo, hl.mouka - udělat světlou zásmažku, přidat prolisovaný česnek, zalít vodou, dát sterilovaný hrášek, chvilku provařit, dochutit pepřem, vegetou a opět majoránka. Za 20min max. hotová mňamozní polívka. Krutony dělám z rohlíků na kostičky v troubě nasucho

1luciferka1
14. led 2013

@sabisek jaký máš prosím recept na bramborák na plech? dík

ia.
14. led 2013

dnes kulajda a br kaše s lososem v páře na bylinkách

sarunatko
14. led 2013

Tak vzhledem k tomu, že jsme dnes s Lucií vstávaly v 11, tak k obědu jí vytáhnu z mrazáku svíčkovou a uvařím těstoviny, a pro mě chleba se sýrem 🙂 K večeři žampionová omáčka s knedlíkem.

aaadus
14. led 2013

@kitinka76 800g brambor typu C, 100g krupičky (dala jsem kukuřičnou krupici), 150g hrubé mouky, 4 housky (dala jsem tmavý toastový chléb), 2-3 vejce, hrst hladkolisté petrželky, sůl. Brambory uvařit ve slupce, vychladlé nastrouhat na jemno, přidáme mouku, krupici, vejce, nakrájené housky a petrželku, sůl. Umícháme těsto, vyválíme váleček, nakrájíme na špalíčky a vaříme v páře 15-20 minut.

aaadus
14. led 2013

Včerejší oběd

nellygray
14. led 2013

U nás dnes špikovaná vepřová kýta s omáčkou jakože svíčkovou. Pro mě knedlík, pro děti rýže (knedlík nechtěly).

kitinka76
14. led 2013

@aaadus to zní zajímavě, díky 😉

sipkova
14. led 2013

Dnes zelná polévka a koprová omáčka vejce brambory

sipkova
14. led 2013

@aaadus copak to je dobrého?

aaadus
14. led 2013

@sipkova Kuřecí plátky v mandlových lupínkách, krémová omáčka a otavské špalíčky

babulinkab
14. led 2013

já jsem se právě vrátila z nákupu, na zítra plánuju něco takového http://www.recepty.cz/recept/veprova-zivanska-p..., akorát nedám klobásu, a přidám žampiony

nikiii
14. led 2013

@babulinkab Už vím co budeme mít zítra k obědu, díky za inspiraci 🙂

brambora20
14. led 2013

Zítra ryba zapečená se sýrem, já kapr, manžel fileta s br.kaší.
Pozítří vep.kotleta v mrkvi s bramborem.

handm
14. led 2013

dnes byly zbytky z víkendu (kuře v leču a rýži a střapaté řízky), na zítra jsem uvařila už špenátovo-smetanovou omáčku se šunkou, bude na těstoviny.

handm
14. led 2013

@kristi vypadaj skvěle😉🙂 A když chutnaly, je to optimální😉

sabisek
15. led 2013

@1luciferka1 Recept podle apetitu: http://www.apetitonline.cz/recepty/5346-brambor...
Normalne vyleji na plech - na pecici papir, pecu na na cca 200 stupnu asi 30 minut - zalezi na velikosti plechu a tim padem tloustce bramboraku.