Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

kammka
29. srp 2011

@pitruskaskarolinkou jé v mikrovlnce?? a jak to děláš?? co dáváš místo kovového víčka??

aaadus
29. srp 2011

Včera pečené kuřecí stehna s rýží a řecký salát. Dnes bryndzová polévka, květákový mozeček s domácím chlebíkem. Zítra lečo 🙂

pitruskaskarolinkou
29. srp 2011

@kammka v mikrovlnce zavařuju všechno - maso na dovolenou, okurky, ovoce a můžeš dát normální kovové víčko - nic se nestane 🙂 Mám vyzkoušená klasická zavařovací víčka, co se zavírají "hlavou" i víčka na šroub od sklenic, co jsou např.od zelí nebo podobně. To víčko je něčím prý potažené, že to nezpůsobuje to jiskření. Je to rychlé, efektivní, praktické a hlavně nepotřebuješ zavařovací hrnec a spoustu času 😎
Ten čas zavařování záleží na velikosti sklenice a toho, co v tom zavařuješ. Pak na výkonu mikrovlnky. Zkus něco pohledat na netu - zavařování mikrovlnné troubě, odkazů je mnoho 🙂

kammka
29. srp 2011

@pitruskaskarolinkou díky , pokoukám po netu, já bych potřebovala přemístit z mrazáku do skla nějaký maso, abych tam mohla dát ovoce.

eriska
29. srp 2011

já s malým dnes kuskusový salátek s opraženou šunčičkou, taťka to nejí, tak dojí pečené masko a chlupaté knedlíky

kammka
29. srp 2011

ahoj holky, včera jsem vezla kamarádce na půjčení náš vysavač a čistič koberců v jednom a ona mi dala do ruky od jejího tatínka pozdrav: obrovskýho kapra, vykuchanýho, odšupenýho.. takovej servis nemám ani doma - třeba na Vánoce chystám rybu já, můj muž ji koupí a zbytek si zařiď... ten kapr je úúúúžasnej.. ale nemůžete mi poradit nějaký receptík poněkud zdravějšího stylu, jasně že neodolám a pár kousků obalím a usmažím.. a udělám i polívku.. ale něco se zeleninkou, nebo tak... díky.

peroli
29. srp 2011

včera Vepřo knedlo s červeným zelím a Brownies...
dneska Pečený brambory s nivou

kammka
29. srp 2011

@peroli recept máš odtud??prosím hoď ho sem... díky.

peroli
29. srp 2011

@kammka ale na co? 😀

miriska
29. srp 2011

Tak paštika je hotová, pak přihodím i fotodokumentaci 🙂

@pitruskaskarolinkou to zní teda dobře to zavařování v mikrovlnce, já bych to asi potřebovala zavařit, mám toho udělanýho docela hodně, ale vůbec nevím co ta neše mikrovlnka je zač. mám tam nastavenej nějakej program a dál nic nevím, umím na to nastavit jen minuty to je všechno, to ovládání je nějaký složitý ☹ mám jednu sklinku malou od paštiky a jednu velkou zavařovačku, zbytek nechám v lednici na snězení hned. Jak dlouho zavařuješ klasickou zavařovačku masa?

Akorát jsem zašpinila dost nádobí a myčka vypověděla službu ☹ máme ji ani ne půl roku a už stávkuje 😠

pelenka
29. srp 2011

@kammka Já mohu doporučit zaváření v troubě, ze začátku jsem měla taky obavy, ale spokojenost, zatím drží absolutně všechno a najednou zavařím i 12 velkých sklenic.

peroli
29. srp 2011

@miriska Miri jakou máš značku?

kammka
29. srp 2011

@peroli no jestli to pečeš dohromady, nebo to sypeš na upečené, nebo jestli dáváš do pekáče brambory vařené nebo syrové, jak dlouho to trvá a tak..

miriska
29. srp 2011

@peroli AEG Electrolux, začalo to blikat, pípat a přestala jet ☹ na to kolik stála je to teda bída, aby po půl roce s ní byl problém

veru23
29. srp 2011

@peroli můžeš mi napsat, jak přesně děláš ty brambory s nivou? díky 🙂

aaadus
29. srp 2011

@peroli a já bych prosila recept na brownies 😵 děkuji 🙂
@miriska můžu poprosit recept na paštiku? Zní to slibně a domácí je domácí 🙂 děkuji 🙂

miriska
29. srp 2011

@aaadus jojo domácí je domácí 🙂 dělám to od oka, tak se pokusím to množství aspoň trošku přiblížit
cca 1kg bůčku bez kosti
jedno balení kuřecích jater
2 střední cibule
hrstku na kostičky nakrájeného špeku
hrstku na kostičky anglické slaniny
sůl
pepř
tymián
4 stroužky česneku
může ale nemusí být provencálské koření, sušené brusinky, mandle

osmahnu špek, slaninu, 1 cibuli, na to přihodím játra a orestuju nakonec posolím, přidám česnek a pepř
bůček upeču na kostky s 1 cibulí, sůl pepř, česnek
všechno dohormady rozmixuju, podle chuti dokořením, přidala jsem nakrájené sušené brusinky a mandle, ale nemusí být...je dobrá a hlavně víme co jíme 🙂

peroli
29. srp 2011

@kammka @veru23 dělám to podle nálady... většinou jen umyju brambory, nakrájím na maličko tlustší kolečka (i se šlupkou), pokladu na plech, osolím, posypu sušeným česnekem, dám péct, a jak se začnou dělat ty hnědý boule tak to posypu tou nastrouhanou nivou..
nebo to dělávám tak že upeču ty brambory (stejnej postup) ale tu nivu nedávám na brambory ale zamíchám do zakysané smetany a v tom to namáčím.. to nám chutná víc 😉

peroli
29. srp 2011

@aaadus
ČOKOLÁDOVÉ BROWNIES

100g másla nebo hery
200g hořké čokolády (ne na vaření, to pak není ono)
4 vejce
250g g cukru krystal
100g hladké mouky
1 čajová lžička prášku do pečiva
30g kakaa

Máslo spolu s čokoládou necháme v mikrovlnce povolit. Vmícháme vejce, cukr, mouku, prášek do pečiva a kakao. Pořádně promícháme a vlijeme na pekáček cca 20cm, který jsme vyložili pečícím papírem (i na okraje).
Vložíme do trouby předehřáté na 180°C a pečeme cca20min (povrch musí být jakoby zatuhnutý, nesmí být měkký).
Povrch někdy popraská a na konci pečení je koláč jakoby nedopečený - měkký uprostřed - ale tak to má být.

Můžeme vylepšit malinama zamíchanýma do těsta nebo mléčnou a bílou čokoládou na kostičky nebo 1 lžící espressa a vanilkovým cukrem a nebo podáváme s vanilkovou zmrzlinou. 😉

eriska
30. srp 2011

Ahoj holky,
prosím vás, máte nějaký dobrý receptík na květák? na mozeček, zapečený ani obalený se mi dělat nechce..napadly mě květákové placičky? ale nikdy jsem je nedělala, jen jedla u babí🙂

jijitka
30. srp 2011

@eriska ahoj, nedávno jsem dělala tyto placičky http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=101286 a jsou strašně jednoduché a dobré. Přidala jsem trochu strouhaného sýra a vynechala muš. oříšek. I malý se cpal jak nezavřený 😀

eriska
30. srp 2011

@jijitka děkuji, jdu na ně a pak písnu, jak nám chutnaly🙂

brusinka.pusinka
30. srp 2011

dneska Jarní zavitky a salát z ledového salátu s bambusem a houbami ;😉 a lehkou jarní polévku co dům dal 😉

janca_dobi
30. srp 2011

langoše 🙂

monivo
30. srp 2011

@brusinka.pusinka jak děláš jarní závitky? díky 🙂

brusinka.pusinka
30. srp 2011

@monivo

Jarní závitky
20 ks rýžový papír
250 g mleté míchané maso
3 lžíce sójová omáčka
100 g rýže
250 g bílé zelí
2 ks mrkev

Rýži uvaříme doměkka, necháme vychladnout a odebereme potřebné množství. Mrkev a zelí očistíme a nastrouháme.
Směs mletého masa smícháme s rýží, mrkví a ochutíme ochucené solí, pepřem a sójovou omáčkou. Směs klademe na vlhký rýžový papír a úhledně balíme do malých rolek. Jarní závitky v rýžovém papíru smažíme na rozpálené pánvi s olejem dozlatova. Poměr masa a zeleniny můžeme libovolně měnit, popř. přidávat i jinou.
Jarní závitky v rýžovém papíru osušíme a ihned podáváme.

zuzi82
30. srp 2011

My si dnes dáme Čínu s kuřecím masem a sladkokyselou omáčkou a rýži basmati 🙂

eriska
30. srp 2011

@zuzi82 jak děláš sladkokyselou omáčku? a co dáváš do číny? že bych obměnila tu naši😉
@jijitka velké díky...placičky jsou naprosto úžasné, dokonce jsem i půlku udělala na plechu v troubě a taky se dají..rozhodně lepší než smažený květák..zařazuju do jídelníčku..k nim dneska rajčatový salát a manža dip z majolky, česneku a bylinek..

monivo
30. srp 2011

@brusinka.pusinka děkuji za recept, jarní závitky mám moc ráda. A rýžový papír se dá asi běžně koupit, že?

brusinka.pusinka
30. srp 2011

@monivo jj kupovala jsem v kauflandu, v bille i v tescu 😉 a nebo i ve zdravé výživě 😉