Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

kammka
13. lis 2011

kančí kýta na smetaně je hotová, jdu na knedlíky, musím nejít rcp 😀

kammka
13. lis 2011

a polívka ze včerejška, hrášková ze zmrazeného hrášku

misicka455
13. lis 2011

lasaně se sýrovou majdou a kuřecím masem

sarunatko
13. lis 2011

my dnes lososa s bramborama a krémeš podle brusinky 🙂

falca1
13. lis 2011

my jsme si udělali poloviční vánoce s rybí polívkou a kuře královny kálí 😀

zuzi82
13. lis 2011

My dnes u babičky taky nácvik na vánoce, kuřecí řízek a br. salát. 😉

sarunatko
13. lis 2011

Holky, dostala jsem dýni a chtěla bych ji dát do mrazáku a později z ní vařit Lucince. Co s ní mám udělat? Dát ji tam syrovou nebo rovnou povařit a rozmixovat?

kammka
13. lis 2011

@sarunatko povařit, rozmixovat...já ji třeba místo vaření pekla s oliváčem, i se slupkou, trochu posolit,popepřit...

sarunatko
13. lis 2011

@kammka ale pro miminko bude nejlepší povařit jen tak samotnou a pak dát mrazit, co? já jsem z dýně nikdy nic nedělala, tak právě nevím.

sabcav
13. lis 2011

@sarunatko Terce chutná dýně+mrkev+brambor+maso, nebo jen dýně-mrkev-maso, nebo dýně-brambora +maso 🙂 , tak jí zamraž buď samotnou nebo s třeba napůl s mrkví 😉 , brambory do mrazáku ne, jsou pak nasládlé a hnusné 😖 .

JInak u nás dnes na oběd holandský řízek+brambor, na večeři bude omáčka z kysané smetany s uzeným masem a knedlíkem 🙂

melca
13. lis 2011

My měli špíz z vepř.kotletky se šťouch.brambory,malá měla skleničku -brambory,zelenina a hovězí 😉

moudivlacek
13. lis 2011

svaca muffiny s cokoladou a k veceri cottage kosicky 😵
na zitra kureci kousky se smetanovou omajdou s kolinkama

moudivlacek
13. lis 2011

@sarunatko pokud nebudes ned varit,nakrajela bycvh ji na kosticky a zamrazila syrovou

kammka
13. lis 2011

@sarunatko pro miminko to klidně upeč samotné, ta chuť je malinko lepší, než když se to máchá ve vodě.. můžeš to pak jen rozmačkat vidličkou a nacpat do krabiček a pak použít jako polotovar...

anieanne
13. lis 2011

Dnes přírodní kuřecí plátky s jednoduchým bramborovým salátem 🙂

mikkisek
13. lis 2011

zeleninová polévka, zapečená brokolice s bramborem.

marecek4
13. lis 2011

plněné papriky,a na zítra zrovna šiška sekané 🙂

weri1
13. lis 2011

@sarunatko já mrazila uvařenou a rozmixovanou

kammka
13. lis 2011

holky moooc prosím o ozdůbky.. ☹

http://vanocni.datart.cz/kamila-marikova-si-pre...

klara.t
13. lis 2011

@arianka
roláda v srnčím hřbetu: Vezmeš si kuřecí prsa (nevím přesně kolik - víc než půl kila určitě), nebo stehenní řízky a uděláš z toho plátky - naklepeš je, posolíš, popepříš nebo posypeš grilovacím kořením. Tu formu jsem si potřela olejem a vystlala asi 1/2 toho masa (prostě jí celou pokryla masem). Na to jsem položila plátky angl. slaniny (můžeš šunkou atd.), plátky sýra, na to jsem dala umíchaná vajíčka (4ks), posypala pažitkou a pro barvu položila na proužky nakrájenou červenou papriku. To jsem zase zakryla tím zbytkem kuřecího masa. Trochu zamačkala. Zbylo mi maso, tak jsem to položila ve druhé vrstvě ještě na to. Pak jsem ten srnčí hřbet položila na plech (vytéká šťáva) a dala péct asi na 180st. na hodinu a půl, i víc. Chvíli přikryté alobalem, možná být ani nemusel, ale dělala jsem to poprvé, tak abych to zeshora nepřipekla. No a bylo to. Musíš to pak opatrně krájet, aby se to moc nerozsypalo. Někdo si vystele tu formu pečícím papírem.

peroli
13. lis 2011

na oběd špenát, na večeři minilangoše s česnekovým kečupem a sýrem

simonceli
14. lis 2011

na oběd nám zbyla husí stehna se zelím a knedlíkem a slepičí bazalkový vývar se smetanou a máme taky kynutou buchtu s jablky a višnemi a posypkou. Tchýně nás vybavila 😀

arianka
14. lis 2011

@klara.t : díky moc, o víkendu testnu 😉 🙂

1luciferka1
14. lis 2011

mám tu celé, dvoukilové kuře a přemýšlím co s ním....tak mi pošlete nějaké tipy, jen včera byl guláš, tak na paprice ho dělat nechci ..

brusinka.pusinka
14. lis 2011

@1luciferka1
kuře na zelí
voda na podlití
1/2 kg kysané zelí
1 ks kuře
podle chuti
sůl
grilovací koření
olej
mletý černý pepř
Kuře očistíme, naporcujeme a podle chuti kořeníme solí, pepřem a grilovacím kořením. Místo kuřete můžeme použít kuřecí stehna nebo kuřecí prsa. Klidně ale ji vepřové.
Zapékací misku vymažeme olejem a trochu oleje necháme na dně. Dno misky vyložíme kysaným zelím. Na zelí položíme kořeněné kuřecí maso a podlijeme trochou vody.
Pečeme ve středně vyhřáté troubě dozlatova. Podle potřeby podléváme vodou.
Kuře na zelí podáváme s brambory nebo houskovým či bramborovým knedlíkem.

Kuře na hořčici
5 lžic plnotučné hořčice ,2 lžičky grilovací koření, 1 lžička mletá sladké papriky, 1 lžička soli 1 ks kuře, 1 kelímek smetany ke šlehání, 1/2 ks másla
Postup přípravy receptu
V hrnečku rozpustíme půlku másla, přidáme lžičku sladké papriky, 2 lžičky grilovacího koření a 5 lžic hořčice, celé povaříme.
Kuře nebo králíka dáme do pekáče a přelijeme zálivkou. Kuře na hořčici dáme do trouby pod alobal a pečeme půl hodiny. Pak alobal sundáme a kuře dopékáme asi ještě půl hodiny, poté zalijeme sladkou smetanou, do které přidáme lžičku soli. Už jen krátce dopečeme.
Kuře na hořčici podáváme s přílohou podle chuti. Vhodné jsou brambory, rýže i těstoviny.

Recepty z jednoho hrnce-Babské kuře

5-6 velkých brambor, majoránka, sůl, česnek, kmín, 3 rohlíky, 2 dl mléka, 1 lžička vegety, 1 lžíce sádla, 100 g slaniny, 1 cibule, 4 vejce, 1 kuře, grilovací koření (nebo koření na pečené kuře)

Očištěné kuře rozporcujeme na osm dílků.\r\nRohlíky nakrájíme na kostičky, zalijeme mlékem a necháme nasáknout. \r\nNa pánvi rozehřejeme sádlo, přidáme na kostičky pokrájenou slaninu, nadrobno posekanou cibuli a osmažíme.\r\nBrambory oloupeme, nastrouháme a slijeme z nich puštěnou vodu. Osolíme, přidáme majoránku, kmín, rozmačkaný česnek, 2 vejce a promícháme.\r\nK rohlíkům přidáme vegetu, celý obsah pánve, 2 vejce a promícháme. \r\nBramborovou a rohlíkovou směs smícháme dohromady a nalijeme do dobře vymazaného pekáče. Na ni naskládáme osolené kousky kuřete kůží dolů, lehce do směsi zatlačíme a posypeme grilovacím kořením. Přikryjeme a vložíme do trouby vyhřáté na 190°C. Po 45 minutách vytáhneme, kousky kuřete otočíme kůží nahoru, posypeme grilovacím kořením a už bez pokličky dopečeme do zezlátnutí masa.\r\nPodáváme se zeleninovým salátem nebo s kysaným zelím.

Kuře pečené na cibuli
1 kuře,3 velké cibule,4 str.česneku,kmín,sůl,pepř,máslo,anglická slanina-10 dkg plátků
Na pekáčku na másle orestuji cibuli,přidám česnek nakráj.na plátky na to dám rozporcované kuře,osolím,opepřím,pokladu plátky anglické slaniny a upeču do červena.
Pz .podávám s vařeným bramborem a kompotem.

brusinka.pusinka
14. lis 2011

@1luciferka1

PEČENÉ KUŘÁTKO NA ČÍNSKÉM ZELÍ A ŽAMPIONECH

1 KUŘE,NEBO KUŘECÍ STEHNA,1 ČÍNSKÉ ZELÍ,CCA 6-8 ČERSTVÝCH ŽAMPIONŮ,2 VELKÉ CIBULE,4 STROUŽKY ČESNEKU,KMÍN,ML.PAPRIKA,SŮL,GRILOVACÍ KOŘENÍ
PEKÁČ TROŠKU VYMAŽEME OLEJEM A NASYPEME POKRÁJENÉ ZELÍ,ŽAMPIONY,CIBULI A ČESNEK,,,POSYPEME KMÍNEM,ML.PAPRIKOU A OSOLÍME, NAHORU POLOŽÍME OSOLENÉ MASO OKOŘENĚNÉ GRILOVACÍM KOŘENÍM. VŽDY PEČU NEJDŘÍV KŮŽIČKOU DOLŮ....ASI PO PŮL HODINCE OTOČÍM A DOPEČU DOKŘUPAVA. MŮŽEME TROŠKU PODLÍT VODOU,ALE ZELÍ A ŽAMPIONY PUSTÍ DOST SVOJÍ ŠŤÁVY. MY K TOMU NEJRADŠI JASMÍNOVOU KARI RÝŽI,ALE MOHOU BÝT I BRAMBORY,TĚSTOVINY....ŽÁDNÁ KALORICKÁ BOMBA A PŘITOM NÁRAMNÁ MŇAMKA A VAŘENÍ SKORO BEZ NÁDOBÍ..🙂))

Kuře naložené v kefírové marinádě
Kuře.Marináda:250ml kefíru,2 lžíce oleje,sůl,pepř,grilovací koření,česnek.
Smícháme všechny přisady na marinádu.Kuře naporcujeme.Do připravené marinády naložíme kuře a necháme odležet v lednici do druhého dne.Druhý den pečeme při 175°C asi 50-60 minut.Podáváme s rýží nebo brambory

Plněné kuře
kuře, drcený kmín, sůl, 5brambor, 150g měkkého salámu (může být jakákoli uzenina), 3stroužky česneku, 1lžička majoránky, 1lžička mleté papriky, 2lžíce másla
Kuře osolit a pokmínovat, oloupané brambory a salám nakrájet namalé kostičky a promíchat.Směs dochutit česnekem, majoránkou, solí a mletou paprikou.\r\nPřipravenou nádivkou naplnit kuře.\r\nDo pekáče dát máslo, vložit kuře (prsíčky nahoru), lehce podlít vodou a péct v předehřáté troubě na 180°dozlatova (cca 80minut).\r\nBěhem pečení podle potřeby podlévat a zároveň přelévat vypečenou šťávou.\r\nPokud se všechna nádivka nevejde do kuřete, přidat ji asi v polovině pečení do pekáče ke kuřeti a dopéct společně.

babulinkab
14. lis 2011

výpečky, zelí, br. knedlík
pro dceru dělám hustou polívku z červené čočky - přidala jsem tam i mrkev, brambory... a syn má ve školce čočku s vajíčkem

maikyp
14. lis 2011

My máme dnes ptáčky zbytek z neděle..Jen udělám bramborovou kaši 🙂 A zítra plánuji bramboráky ...

mikkisek
14. lis 2011

@kammka tak se mi podařilo ti pověsit také pár ozdob i z fb. Moc bych ti to přála, myčka je fakt věc a jak píšeš, ušetří hromadu času, teplý vody atd...

zeleninová polévka, pečené kuře s rýží. Včera jsem dělala "bramboráky" z cukety, mládě se mohlo utlouct. Přemýšlím že udělám "kinder řezy" - nezkoušela jste některá tento recept? http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=118379

sarunatko
14. lis 2011

Ahoj, mám tu tortilly, byl by nějaký tip, čím je naplnit?