Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

falca1
13. únor 2012

dneska kuřecí polívka a zbytky ze soboty + jsem upekla mřížkový koláč 😀

brusinka.pusinka
13. únor 2012

@boban
Bavorské vdolečky( Mojí maminky)
50 dkg hladké mouky
3 dkg cukru
3 dkg tuku
3 žloutky
3 dkg kvasnic
3 lžíce rumu
1/3 l mléka
špetka soli
250 g tvarohu
250 ml šlehačky
povidla
rum

Návod k přípravě
Mléko ohřejeme, aby bylo vlažné, přidáme lžičku cukru, kvasnice a necháme vykynout. Tuk utřeme s cukrem, až se spojí do hladké hmoty, přidáme žloutky a mícháme do pěny. Pak přidáme rum, mléko, kvasnice, sůl a postupně přisypáváme mouku. Vymícháme do hladkého těsta, nejlépe tak, aby se při míchání dělaly v těstu bublinky. Dáme na teplé místo vykynout. Po vykynutí znovu promícháme a necháme kynout ještě jednou. Pokaždé cca 20 minut, ale záleží na teplotě místa. Těsto vyklopíme na pomoučený vál, rozválíme na asi 1 cm a vykrajujeme kolečka. Rozpálíme si v nádobě olej, aby byl minimálně 5 cm, případně fritézu. V každém kolečku vždy uděláme prstem důlek a vhodíme do oleje důlkem dolů. Smažíme dozlatova po obou stranách. Po vyjmutí a zchládnutí naplníme povidly rozmíchanými s trochou rumu, nahoru dáme tvaroh smíchaný s ušlehanou šlehačkou a posypeme cukrem.

brusinka.pusinka
13. únor 2012

@zmuzle strana 312

power700
13. únor 2012

ahojky holky, prosím o radu, zbyla mi bramb.kaše, asi půl hrnce, nevíte , co s tím,? třeba zapéct s něčím nebo tak..?

zmuzle
13. únor 2012

@brusinka.pusinka Diky moc.

@power700 Ja znam zapecenou s mletym masem. Je to moc dobry. Nebo tchyne ji pak opeka, dela z toho placicky a da mezi to salam.

power700
13. únor 2012

@zmuzle supr, díky moc, zkusím. 🙂

zmuzle
13. únor 2012

@power700 To s tim mletym masem delali az v UK. Navrch muzes dat i syr a deti to maji radi.

brusinka.pusinka
13. únor 2012

@power700 což zapéct se zeleninkou
Vymastíme zapékací nádobu. Na její dno dáme jakoukoli zeleninu. Nejraději volím balenou zeleninovou směs hrách, mrkev a kukuřici. Směs nekořeníme.
Hotovou bramborovou kaši nalijeme na zeleninu a zapečeme v troubě při 180 °C asi 20 minut.
Zapečenou bramborovou kaši se zeleninou nepodáváme hned, ale chvíli po zapečení, protože tak kaše chutná nejlépe. Alespoň u nás doma. Tato bramborová dobrota je rychlá, jednoduchá a ekonomicky nenáročná.

a nebo zapečená s vejci ber množství orientačně
Brambory 1 kg
Sůl
Máslo 80 g
Mléko 2,5 dl
Vejce 4 ks
Strouhaný sýr 50 g
Oloupané brambory uvaříme, scedíme a rozmačkáme. S máslem a mlékem vymmícháme na hladkou kaši. Zapékací mísu vymažeme, vložíme do ní kaši, zarovnáme a uděláme do ní 4 jamky. Do každé jamky vyklepneme vejce. Osolíme, posypeme sýrem a v troubě zapečeme.
Podáváme tak, aby každý strávník měl část kaše s vejcem, k tomu hlávkový nebo okurkový salát nebo kyselou okurku.

simonceli
13. únor 2012

@power700 dělám zapečenou s mletým masem.... maso si osmahneš na cibulce na pánvi, dáš si tam koření podle chuti, já do toho strouhám i mrkev na hrubo. pak dám do pekáče, na to bramborovou kaši, zaliju rozšlehaným vejcem a dám zapéct, někdy ještě posypu strouhaným sýrem.
nebo se dá dělat jako příloha, dáš ji na pekáč trochu opéct, aby měla kurku a k jakémukoliv masu. Když ji dělám jako přílohu, tak jí dávám na pekáč v malých kopečcích.

jinak dnes u nás bylinkové kuře a bramborem a dušenou zeleninou, kulajda a šunkový koláč.

petrajavor
13. únor 2012

Tak my dneska máme máčku z kuřete s knedlíkem 🙂

Jinak co plánujete na zítra? 🙂

brusinka.pusinka
13. únor 2012

@petrajavor bramboráky a salátek 😀

petrajavor
13. únor 2012

@brusinka.pusinka no já myslela jestli něco valentýnského? 🙂

brusinka.pusinka
13. únor 2012

@petrajavor my doma tento svátek neslavíme nějak jsme mu s manžou nepropadly , máme se rádi celý rok a celý rok si dáváme drobnůstky🙂 a pozornosti.... u nás se jede pořád den žen a den dětí a manželovi jsme udělali den otců a to protože to chtěl syn😀 Jinak naše svátky a narozeniny výročí svadby a seznámení 😀

power700
13. únor 2012

@brusinka.pusinka
@simonceli děkuji moc, už dělám opečené placičky. Ale s tím mletým zapečená vypadá velice dobře! 🙂

petrajavor
13. únor 2012

@brusinka.pusinka no my jej nějak neslavíme,ale vždy od manžela dostanu kytičku a něco dobrého mu upeču 🙂 loni mě požádal o ruku,takže letos vybírám nějaký dortík,který bych mu upekla,jinak slavíme hlavně první máj a den dětí 😀

tygrous
13. únor 2012

@zmuzle Stránku nevím a nechce se mi to hledat, ale mám to už ložené v pc, tak to kopíruju😉
Vločkové susšenky
Suroviny: 2 hrnky ovesných vloček • 2 hrnky hladké mouky • 2 vejce • 1 máslo (Zlatá Haná) • 2 sáčky vancuk • 1 prdopeč • 1 celý balíček rozinek • citr. kůra • hrst nasekaných ořechů (nebo mletých)
Postup: Sypké ingredience prohňácáme s měkkým máslem a vejci. Místo rozinek lze použít cokoli (čokoláda, kandované ovoce, sušené ovoce). Jsou méně sladké, takže kdo rád sladší, nutno přidat 2 lžíce cukru do těsta. Dáme na půl hoďky do lednice ztuhnout a v ruce kulíme kuličky a z nich placičky a dáváme na plech na pečící papír.
Pečeme při 200°C 5 minut a 15 min dopečeme při 150°C.
Na Vánoce polít čoko a ozdobit barevným sypáním. Jsou fakt vynikající, lepší než cookies a měkkoučký :o)

zuhur
13. únor 2012

Dneska kovbojské fazole s chlebíkem.

brusinka.pusinka
13. únor 2012

večeřéééé 😀

ivigirl
13. únor 2012

@brusinka.pusinka mňááám, buchtičky domácí??? My dělali kuře na paprice s těstovinama

brusinka.pusinka
13. únor 2012

@ivigirl jasně :-d domácí 😝

miskadis
13. únor 2012

rajská omáčka s knedlíkama

kulenka
13. únor 2012

@brusinka.pusinka Mňam dáš prosím recept na ten mrkvový dort? 🙂

brusinka.pusinka
13. únor 2012

@kulenka
1 necelý šálek oleje 2 šálky cukru (lepší je hnědý) 4 vejce 3 PL (navršené) pomerančové marmelády 2 šálky strouhané mrkve 2 šálky mouky (polohrubé) 1/2 KL soli 2 KL sody bicarbony 2 KL skořice 1/2 KL muškátového oříšku Na Polevu: 1 šálek pudrového cukru šťáva z jednoho citronu 1 PL (navršená) rozpuštěného másla Šálkem myslím obyčejný čajový šálek velikosti cca 180ml
Vymastíme dortovou formu a vysypeme moukou. Troubu rozehřejeme na 180st. Celsia.

V jedné míse smícháme všechny sypké ingredience, ve druhé ušleháme vejce s olejem a marmeládou, vlijeme do mouky a asi pět minut třeme. Naplníme formu, vložíme do trouby a pečeme asi 1 hodinu, respektive až se zapíchnutý nůž nelepí.

Upečený dort necháme cca 5 minut odpočinout ve formě a pak vyklopíme na mřížku a necháme prochladnout. Mezitím si v mixeru umícháme polevu, všechny ingredience mixujeme najednou, dokud poleva není hladká a lesklá. Prochladlý dort polijeme polevou, nahoře uhladíme dlouhým nožem a místy necháme stéct na boky. Necháme zaschnout. Díky máslu zůstane poleva i po zaschnutí měkká a při krájení se neláme.

ivigirl
13. únor 2012

@brusinka.pusinka pošli mi prosím do IP receptík?? Peču hodně, ale toto jsem ještě nezkoušela

brusinka.pusinka
13. únor 2012

@ivigirl receptík na buchtičky se šodó je na straně 303 😀

boban
13. únor 2012

@brusinka.pusinka byl by nějaký dobrý receptík na sekanou?? 😅 třeba i plněnou 😉 nechci dělat obyč co dělávám pořád 😝 😀

brusinka.pusinka
13. únor 2012

@boban můj receptík je na straně 239 a klidně ji můžeš naplnit třeba šunkou,párkem , kapii , okurkou ,olivami, vajíčkami nebo na másle posmaženými žampionky🙂 fantazii se meze nekladou
a na straně 26 je od holek nevím teď přesně od koho roláda z mletého masa 😀

boban
13. únor 2012

@brusinka.pusinka a potřebuju na to nějakou formu??doma totiž žádnou nemám 😅

kulenka
13. únor 2012

@brusinka.pusinka Díky 😉

brusinka.pusinka
13. únor 2012

@boban nepotřebuješ udělej si plát a naskládej na něj suroviny a pak druhou půlkou hezky schovej, pořádně utěsni a peč😀