Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

1luciferka1
5. bře 2012

@yesu povařila jsem jia z půlky udělal salát s cibulí, rajčeta, olivami a zálivkou z oliváče a octa a druhou půlku jsem upekla s bramborama cibulí a mrkví a obě verze byly super, ale brusinka tu dávala recepty a příště až budu mít ingredience tak zkusím podle ní na řecký způsob 😉

nikiii
6. bře 2012

Dojídáme svíčkovou, dneska bude s kolínkama, a uvařím asi jen puding a budu mít dneska hotovo.

sarunatko
6. bře 2012

Holky, mám doma asi deset skleniček přesnídávek, co dostala Lucinka od návštěvy. Dávat jí to nechci, je to hrozně sladké. Nenapadá vás, co s tím?

sarunatko
6. bře 2012

U nás dnes budou asi čínské nudle, inspirace od brusinky 🙂 A až Lucie odpoledne usne, tak něco upeču - asi hrk hrk buchtu.

nikiii
6. bře 2012

@sarunatko A co jí to po částech vmíchávat do bílýho jogurtu?

sarunatko
6. bře 2012

@nikiii No i tak se mi to zdá sladký, já ju na sladký nechcu moc učit, do jogurtu dostává jablíčko, banán nebo švestku.

brusinka.pusinka
6. bře 2012

@sarunatko Dávám místo kakaa do krupicové nebo vločkové nebo jáhlové kaše i pohankové, dávám jako přílohu k brambotrové kaši a masíčku místo kompota udělám nepečený piškotový koláč , natírám palačinky😀

sarunatko
6. bře 2012

@brusinka.pusinka Ten nepečený piškotový koláč - jen proložíš piškoty těma přesnídávkama nebo ještě něco do toho? To bych udělala, to by se u nás snědlo.

brusinka.pusinka
6. bře 2012

@sarunatko dělám tak že přesnídavku smíchám se zakysanou smetanou a želatinou rospustnou a to pak prokládám 😀 je to mňamina jak dávám jablkovou dávám do toho víc skořice a nahoru davám také skořici, pokud dávám jiné klidně přidám čerstvé ovoce jako banán jahody maliny 😀 a vanilku 😀

sarunatko
6. bře 2012

@brusinka.pusinka to je super, díky, to dneska "upeču" 🙂

brusinka.pusinka
6. bře 2012

@sarunatko 😀 i palačinky můžeš zapéct třeba ceozrnné a ty dělám tak že uvařím pudink vanilkový a zatepla do něj přidám přesnídavku naplním palačinky a zapeču s vajíčem a smetanou do pudinku nedavám žádný cukr😀

sarunatko
6. bře 2012

@brusinka.pusinka jojo, děkuji, to bych taky mohla zkusit.

anieanne
6. bře 2012

Dnes k obědu jahodové knedle ze včera, na večeři udělám zapečené těstoviny.

petrajavor
6. bře 2012

Tak pro manžela dneska dělám špagety se smetanovo-sýrovou omáčkou chilli a česnekem 🙂

aaadus
6. bře 2012

Kuřecí vývar, kuře na paprice s těstovinami

brusinka.pusinka
6. bře 2012

dnešní obídek bílá fazolačka a těstoviny s holubci a moje bolavá nožka 😀

nikiii
6. bře 2012

@brusinka.pusinka Vypadá to prudce jedle, mně se strašně líbí ty vaše těstoviny. A cos vyváděla??? 😨 😨 😨

brusinka.pusinka
6. bře 2012

@nikiii špatně jsme včera ráno šlápla na patník a mám to hodně moc špatně pohmožděné mám dlahu😀 bolí ale dá se přežít včera to byl děs☹ Díky že se t líbí naše těstovinky 😀

kulenka
6. bře 2012

@brusinka.pusinka Prosím recept na bílou fazolačku ... a co to jsu holubci? 😅 Co máš s nohou? 😕

brusinka.pusinka
6. bře 2012

@kulenka Bílá fazolačka
fazole bílé 160 g
vývar 1000 ml
smetana 12% 200 g
máslo 24 g
ocet 24 g
skořice celá
sůl 12 g
vývar z fazolí 80 g
Přebrané fazole několikrát propláchneme, zalijeme vodou a necháme máčet, aby dobře nabobtnaly. Nabobtnalé fazole v téže vodě uvaříme téměř doměkka, přidáme vývar a dovaříme. Ke konci vaření přidáme kousek skořice, necháme ji krátce povařit a opět vyjmeme. Polévku dochutíme octem, osolíme, přidáme smetanu, zjemníme máslem a krátce povaříme.
přidávám uzeninu a navrh kysanou smetanu😀
Holubci jsou plněné zelné listy vařené v rajském protlaku

kulenka
6. bře 2012

@brusinka.pusinka Díky vypadá to moc jedle 🙂 😝

A přidáš prosím holubce? 😀 To bude určitě taky dobré a zas je to něco jiného 🙂

brusinka.pusinka
6. bře 2012

@kulenka
Holubce
1 ks rajčatový protlak
2 lžíce strouhanka
1 hrnek rýže
1 hlávka bílé hlávkové zelí
1 ks vejce
40 dkg mleté vepřové maso
podle chuti
 sůl
 cukr krupice
černý pepř
a jíška na zahuštění dle potřeby
Celou hlávku zelí vložíme do hrnce, přiklopíme poklicí a vaříme do poloměkka. Zelí nemusí být celé potopené. Vyjmeme ho z vody a necháme úplně vystydnout. Potom rozebereme hlávku na jednotlivé listy. Seřízneme košťály, odkrojky nevyhazujeme, ale nakrájíme je nadrobno. Propláchneme si ve vodě syrovou rýži, kterou vložíme do připravené mísy. Pak přidáme mleté maso, sůl. pepř, vajíčko a strouhanku. Nyní směs pěkně propracujeme
Ze směsi odebíráme kousky hmoty a zabalujeme je do zelných listů. Vzniklé válečky naskládáme těsně vedle sebe do pekáčku. Pokrájené košťály poházíme seshora na holubce.
Mimo v kastrolu si svaříme rajčatový protlak, který osolíme a dochutíme cukrem. Vznikne omáčka, kterou si zahustíme trochou instantní jíšky, nesmí být moc hustá.
Omáčku vylijeme na holubce, přiklopíme pekáčem a pečeme asi půl hodiny. Potom pekáč odklopíme a dáme zpět do trouby ještě asi tak na 15 minut.
Holubce podáváme teplé.


lusyy
6. bře 2012

Tak já dnes pro manžela žemlovku 😀 Jelikož má svátek a on ji miluje.

kulenka
6. bře 2012

@brusinka.pusinka Mňam 🙂

brusinka.pusinka
6. bře 2012

@kulenka 😀

beruskanula
6. bře 2012

u nas dnes zeleninove lečo s bramborem a chtela jsem zlikvidovat par vajiček 😀 -mame jich děsne moc, tak že něco upeču a nějak jsem dostala chut na hrnkovej pernik 😅 , tak jsem ho začla dělat a pak si až uvědomila, že je bez vajec 😅 😀

kulenka
6. bře 2012

@beruskanula 😀 😀

brusinka.pusinka
6. bře 2012

@beruskanula dávala jsme sem na perník bez vajíčka receptík 😀

beruskanula
6. bře 2012

@brusinka.pusinka : 😀 tendle je taky bez vajec, je nas nejoblibenejsi, tak proto jsem se do nej pustila, aniz bych si uvedomila, ze jako vajicka nezlikviduju, neva, az se doji pernik-tak za dva, tri dny 😅 😀 , udelam tvarohovyho fesaka 😎 🙂 , tam vajicka jsou 😀

babulinkab
6. bře 2012

u nás dnes drožďová polívka
druhý taková směs opečená cibulka, na tom vepř. kýta na nudličky, pak jsem přidala sterilovaný houby, sterilovanou červenou papriku, protlak a pasírovaný rajčata z dm, na konci trochu zahustila moukou, k tomu vlnky z trouby a okurkový salát 😉 😉