Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

heaven_angel
17. bře 2012

dneska dělám česnečku, smažený květák s bramborem a okurkový salát.. moučník ještě nevím, možná tvarohovou bábovku 🙂

yesu
17. bře 2012

Holky chci dělat to tiramisu, ale nemám doma žádnej alkohol, jen slívku a jagermeistra, je blbý, když to tam nedám??

lucie777
17. bře 2012

@yesu Ne, taky dělám tiramisu bez alkoholu! 🙂

yesu
17. bře 2012

@lucie777 JO?Na stránce 378 jsou dva recepty, mrkneš mi na to...děláš to tak nebo jinak?

yesu
17. bře 2012

Jinak dneska vařím zapečenej květák s nivou a tvrdým sýrem a k tomu brambory, dělám to poprvé, tak jestli to bude dobrý, hodím recept 🙂

lucie777
17. bře 2012

@yesu Já to dělám mnohem jednodušeji! 😀 Ušlehám šlehačku s ricotou (řekla bych, že je to skoro to samý, co mascarpone, ale mnohem levnější), samozřejmě můžeš mít to mascarpone nebo pomazánkový máslo nebo lučinu, dosladím dle chuti. Rozmíchám si kafe ve studený vodě, stačí malá mistička, silný kafe, po jednom v tom pak rychle máčím piškoty a hned je skládám do misky nebo formy, naskládám jednu vrstvu piškotů (namáčím je fakt fofrem, aby se celý nerozpadly, na to pak dám vrstvu krému, pak zas namáčený piškoty a tak dál, poslední vrstvu krému posypu obyč kakaem a nechám uležet v lednici, když sme hodně nedočkavý, tak stačí i pár hodin.. 🙂

pajula
17. bře 2012

U nás máme rizoto s kyselou okurkou 🙂

lucie777
17. bře 2012

@yesu Květák bude určitě mňamka, jen bych to ještě prolila smetanou, aby to nebylo suchý, hm, dala bych si, mě tu dnes čekají těstoviny s kečupem, dítě i manžel sou pryč, tak sobě navářet nebudu.. 😀

heaven_angel
17. bře 2012

@lucie777 já mám špagety s kečupem hrozně ráda, děláme domácí kečup, pak to posypu parmazánem a kápnu trošku olivovýho oleje a je to děsná mňamka 😀

lucie777
17. bře 2012

@heaven_angel já to mám taky ráda, když sem žila sama, tak sem na tom byla živá, pak teda ještě tousty, ale parmazán tu nemám, jen plátkovej eidam.. 😀 Ale taky zrovna máme domácí kečup! 🙂

alenv
17. bře 2012

@heaven_angel prosím tě jak dělám dom. kečup 😉

yesu
17. bře 2012

@lucie777 Já mám právě doma to mascarpone...ale udělám to jednuše podle tebe, to vajíčko tam chybět nebude ne??

sarunatko
17. bře 2012

My dnes máme řízky s bramborovou kaší a fazolovou polívku. Na odpoledne domácí klobásu. A buchty s tvarohem a povidlama.

lucie777
17. bře 2012

@yesu V pohodě to můžeš udělat z mascarpone, já ho nekupuju, protože je dražší, ale myslím, že zásadní rozdíl v tom nebude! A vajíčko tam taky chybět nebude, jako těhulka bych ho tam stejně asi radši ani nedávala.. 😉

katchi
17. bře 2012

Tak u nas dneska bude hovezi vyvar se zeleninkou a s nudlema a rajska omacka s knedlikem. A protoze muz neni doma a az prijde z lesa, kde cely den dneska maka jak barevnej, bude chtit nejakou mnamku, tak asi taky udelam tiramisu.

katchi
17. bře 2012

@lucie777 muzu se zeptat, jakou slehacku slehas s tou ricotou? A pokud dam lucinu, zmeni se hodne chut? Obavam se, ze mascarpone ani ricotu u nas nekoupim 😅

lucie777
17. bře 2012

@katchi Normální šlehačku ke šlehání, i s lučinou bude chuť dobrá nebo dej třeba jednu šlehačku, jednu lučinu a jedno pomazánkový máslo, já se s tím moc nepatlám, ale jak se to osladí a pak k tomu přidají ty piškoty, tak je to vždycky dobrý! 😉 možná že někdy dávám i 2 šlehačky, záleží na množství ostatního..

Ste mě úplně navnadily.. 😵

brusinka.pusinka
17. bře 2012

dnešní dobroty rajská s parmezánovími noky, šťouchané brambory s kuřecím prsíčkem v bylinkovém dipu a zeleninou a šneci na lano a bábovka

paja1975
17. bře 2012

@sabcav no jo, to je jasný 😉 to by mě nenapadlo 😀 😀 😀

paja1975
17. bře 2012

u nás je hovězí polévka s játrovou zavářkouva segedín, malinká bram s kapustičkou a mrkví 😉 a odpoledne listové těsto plněné šunkou, sýrem, rajčátkama a ještě tam dám co dům dá, a večeře celerová pomazánka s bagetkou.

heaven_angel
17. bře 2012

@alenv dělám podle tohoto receptu, je super, akorát ho teda vařím většinou dýl jak hodinu, prostě do zhoustnutí http://recepty.vareni.cz/domaci-kecup-2/

vyplatí se počkat na dobrá rajčata v sezoně 🙂

katchi
17. bře 2012

@lucie777 Diky, prave se chystam do kramu pro knedlik, pac domaci fakt delat nebudu 😀 tak nakoupim i na dezert 😎

@brusinka.pusinka pekny menicko 😵

yesu
17. bře 2012

@brusinka.pusinka To mě řekni kde na to všechno bereš čas a energii????? 😕

tyrisa
17. bře 2012

@brusinka.pusinka Asi se k vám stěhuju 😀

brusinka.pusinka
17. bře 2012

@yesu no normálně ráno vstanu nasnídám se uvařím upeču a pak mám klid a můžu si hrát s malou😀 jinak stávám 5.30 hod každej den 😀
@tyrisa 😀 však ty to máš co bys kamenem hodila😀

yesu
17. bře 2012

@brusinka.pusinka Aha, tak to já vstávám tak v devět 😀

kulenka
17. bře 2012

@brusinka.pusinka Mňam ta bábovka vypadá ale dobře 😝 Pošli prosím recept, ať si rozšířím sbírku 😉 Díky 🙂

brusinka.pusinka
17. bře 2012

@kulenka 189 bábovka se zakysanou smetanou
@yesu no já to neumím takhle spinkat já tak vstávám už mnoho let a do práce na ranní jěště dřív.-D

yesu
17. bře 2012

@brusinka.pusinka Tak to bych pak možná taky zvládala víc vařit i péct...

kulenka
17. bře 2012

@brusinka.pusinka Díky 🙂