Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

eriska
23. bře 2012

zdravím, holky, tak já byla s prckem v nemocnici s rotavirama 😠 asi vás ani dočítat nebudu, těch stránek, co jste mi za týden popsaly 😒
takže u nás dietně kuře a brambor, kuřecí vývar s knedlíčky z vajíčka a mouky..taťkovi jsme k večeři upekli slaný štrůdl a sladkého nic, prcka by to lákalo☹

janule1986
23. bře 2012

@dandelion děkujiii 😵

nikiii
23. bře 2012

@brusinka.pusinka Prosím tě, na jak velkej plech děláš ten tvůj cibulovej koláč?

yesu
23. bře 2012

Dnes pepřové kuřecí se zakys. smetanou a mandarinkama+rýže. Na zítra mám kotlety nebo kýtu....nějakej dobrej a jednoduchej recept?

brusinka.pusinka
23. bře 2012

@nikiii dělám do dortové formy nebo na menší pekáček 😉

aaadus
23. bře 2012

@eriska přejeme rychle zotavení 😉
@yesu to pepřové kuřecí zní dobře, recept by nebyl? I když mm mi to asi otluče o hlavu 😅

nikiii
23. bře 2012

@brusinka.pusinka Díky moc, zítra jdu na něj 🙂

nikiii
23. bře 2012

Holky, prosím prosím, kde je to tiramisu podle Itala, já to nemůžu pořád nějak najít...

brusinka.pusinka
23. bře 2012

dnešní mňam 🙂 pečené kuřecí kousky a bramborovo fenyklový salát s dresinkem tisíc ostrovů 😀

brusinka.pusinka
23. bře 2012

@nikiii 378 mám tam receptík na pravé italské tiramisu 😀

jimmy1
23. bře 2012

vepřová pečeně, špenát, brambor, Honzovy buchty podle brusinky 😉 díky za recept, moc se povedly 😵

pelenka
23. bře 2012

@brusinka.pusinka Recept na salát a dresing tu je? vypada i zní to super🙂

heaven_angel
23. bře 2012

dnes čočka na kyselo s párkem a o víkendu těžko říct.. dala bych si něco lehkýho bez masa, ale nějak nemám nápad..

brusinka.pusinka
23. bře 2012

@pelenka nevím dělám takhle :
ve slupce uvařím brambory 1 brambor na osobu střední,oloupu a nechám vystydnout nakrájím na plátky
na cibulce na olivovém oleji osmahnu na proužky nakrájený fenykl a přidám mražené fazolky baby karotku a kukuřici trochu přisolím a přidávám římský kmín osmahnu na skuz a pak dám do misky a přidám vystydlé brambory a nakrájený salát dochutím solí a pepřem ale ne moc jen tak trošku a připravím si dresink, z majonézy + kečup + červená mletá paprika 1 stroužek česneku a oregano, 1 jogurt nebo zakysanka a cukr ...zamíchám a nechám alespoň 5 minut odležet pak podávám

brusinka.pusinka
23. bře 2012

@heaven_angel těstoviny se sýrovou omáčkou a žampiony, nebo kuskus se zeleninou nebo na sladko, bramborové šišky s cibulkou(nebo na sladko) a nebo halušky se zelím,noky s vajčkem a okurkou,pohankové rizooto s hřibami, květákové placičky🙂 smažený celer .-D

beruskanula
23. bře 2012

my dnes mame jeste plnene br. knedliky 😵 a zitra bude rajska s testovinama, v nedeli zatim nevim 🙂

brusinka.pusinka
23. bře 2012

zítra karboše a bram. kaše a v neděli buď azaně nebo špagety😀 polévku asi písmenkovou 😀 a bílou česnečku

beruskanula
23. bře 2012

@heaven_angel : testovinovej salat 🙂

beruskanula
23. bře 2012

@brusinka.pusinka : nad spagetama jsem taky premyslela 😀

tyjo..... karbose 😵... mohla bych udelat v nedeli holandske rizky 😀 😎 🙂 s kasiiii 😵, a okurkovej salat, mnammmm, zeptam se manzi 😀 🙂 ja musim v nedeli neco co zbude i na pondeli-cely pondelni dopo jsme fuc 🙂 😎

brusinka.pusinka
23. bře 2012

@beruskanula 😀 u nás málokdy zůstavá na druhý den😀 a t jedině kdybych dělala velký hrnec guláše či segedýnu😀 to by pak vyzbylo pro jednoho dva na druhý den😀

heaven_angel
23. bře 2012

@brusinka.pusinka děkuju za inspiraci 🙂

heaven_angel
23. bře 2012

@beruskanula ten bych si klidně dala, ale manžel ho nerad 🙂)

yesu
23. bře 2012

holky jak děláte ovocnej salát?mám banány, jablka, hrozny, jahody a pomeranče a nechci to nakrájet jen tak, co ještě do toho ale dát?

olusenka
23. bře 2012

Mám doma čerstvé žampiony a chci je naplnit. nevíte, čím to ochutit? Chci tam dát nějakou směs krůtího masa, cibule, vajíček a posypat strouhaným sýrem.... Improvizuju (náplň), z toho, co je doma. Nebo stačí jen pepř a dát dovnitř i ty nakrájené nohy?

kammka
23. bře 2012

já jsem dnes úplně mimo.. ráno nám umřela čubina... spát jsem šla někdy před čtvrtou, před půlnocí začala zvracet, pak to z ní lítalo i zadem, pak byla apatická, v křeči, na klinice v Libuši jí udělali sono, našli nádor a ráno v bolestech umřela... to nám ještě navrhovali odběry..a že po zklidnění operace... to by byla pitva zaživa..štěstí,že jsem měla navařeno zevčera...

na zítřek si malá poručila kuřecí řízečky.. tak budou.. jen když nám to trochu zvedne náladu.. za chvíli máme pohřeb..naštěstí máme už objednané štěně, akorát jsme mysleli, že nám ho Jezinka pomůže vychovat..

beruskanula
23. bře 2012

holky, chystám se dělat konečně tu citronovou babetu..ale nemuzu najit ten recept 😅 😝 byly tu tusim dva-jeden od Brusinky 😎 , ale Heru nemam, tak bych rada ten druhej, ale nemuzu ho najit 😝

tak uz ji mam, strana 368🙂

kulenka
23. bře 2012

@beruskanula 286 a 368 🙂 Já zkoušela tu na str. 368 a byla dobrá 🙂

beruskanula
23. bře 2012

@kulenka : uz ji budu davat za chvilku do trouby 🙂 , tak jsem zvedava 🙂 😉

kulenka
23. bře 2012

@beruskanula Aha, přišla jsem s křížkem po funuse 😀
Nám chutnala ... ale stejně to nebylo to, co si pamatuju z dětství ... kupovali jsme citronovou babetu v takové kulaté alobalové misce, ale možná mám už jen zkreslenou představu 🙂

mochenkaa
23. bře 2012

Rizoto. Diagnostikovali mi těhu cukrovku, takže pěkně zdravě a hlídat množství 🙂