Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

kulenka
30. bře 2012

@gabbika @zuhur Tady je právě popis i bez šunkovaru http://hobby.idnes.cz/uvarit-domaci-sunku-bez-e... 🙂

brusinka.pusinka
30. bře 2012

my šunku občas vaříme doma a nevařím v šunkovaru raději mám tlačenkové střevo, jinak my chodíme do řezníka a ten má šunku 98% masa a ta je užasná, dělá sám... kupuji jak v celku tak i krájenou, klidně naporcuji a dám do mražáku.-) sice je dražší ale výborná malá ji miluje.-)

kulenka
30. bře 2012

@brusinka.pusinka A jak ji děláš v tom střívku? 😕

zuhur
30. bře 2012

@gabbika šunkovar nepotřebuješ

zuhur
30. bře 2012

@brusinka.pusinka já jsem právě šunku do mražáku ještě nedávala, ale říkala jsem si, že ji udělám doma a zamrazím. Mě k tomu chybí koupit vlastně jen to tlačenkové střívko.

gabbika
30. bře 2012

@kulenka Jé díky... 🙂

brusinka.pusinka
30. bře 2012

@kulenka normálně postup stejný jak u šunkovaru jen to střívko se musí moc moc utáhnout a vytlačit všechen vzduch a vařim tak okolo70,80 stupňů 2 hodinky masíčko nakládám cca na 2 dny dopředu 😀 nedávno jsme dělali medovou šunku a ta byla děda jichtěl vyudit nestihl to 😀 😀 😀

brusinka.pusinka
30. bře 2012

@zuhur no já dávám jak říkám koupím víc neboť ten řezník je 30 km a proč byvch tam pořád jezdila🙂 a pak jen vytahuji🙂 dávám do pytlíku do mražáku z Ikei... a po rozmrazení je užasná🙂

brusinka.pusinka
30. bře 2012

Medová šunka
20 g soli (1,5–2 % váhy masa)
100 ml vody
750 g vepřové kýty
1 lžička medu
Postup:
Maso omyjeme, osušíme, odblaníme a nakrájíme na kousky. Zaleží jen na vás, jak velké budou, mějte ale na paměti, že podle toho bude vypadat „mozaika“ vaší domácí šunky. Přidáme sůl v rozmezí 1,5 až 2 % hmotnosti váhy použitého masa. Pro ochucení přidáme lžičku medu a vše hodně důkladně promícháme. Vzniklou směs přikryjeme potravinářskou fólií, dáme do ledničky a necháme 2 dny uležet. V průběhu této doby je dobré směs ještě jednou důkladně promíchat.
Do formy na domácí šunku vložíme mikrotenový sáček a naplníme ho masovou směsí. Musíme maso důkladně upěchovat, aby se nám šunka po uvaření nerozpadala. Formu naplníme, uzavřeme a postavíme do vhodné nádoby s vodou. Dbáme, aby voda při vaření nešla přes formu. Vaříme tak, že 1 kg šunky odpovídá 1 hodina přípravy. Aby se voda jen tak táhla, jako když vaříte vývar (cca. při teplotě 80° C).
Já dělala v tlačenkovém střívku🙂 a druhou v salámovém střívku.-D ta byla pro maloujak dělaná.-D

kulenka
30. bře 2012

@brusinka.pusinka Bezvadný 🙂 Třeba se k tomu konečně dokopu 😀

marhulinka
30. bře 2012

U nás dnes krupičková polévka,rajská s těstovinama a teď jsem vytáhla hotový pečený čaj /viz foto/ a k tomu bude šťouchaná buchta

nikiii
30. bře 2012

Tak konečně už zase funguju, takže dneska máme guláš s těstovinama 🙂

pelenka
30. bře 2012

@zuhur Šunku občas dělám, vařím ve střevech v obyč. hrnci, recept tu tuším někde je i s fotkou🙂

falca1
30. bře 2012

dneska bude zbytek rybí polívky a bramborovej guláš s chlebem 😀

anieanne
30. bře 2012

K obědu zbytek žemlovky od včera, a k večeři se chystám na zapečené maso s brambory - viděla jsem včera v Tescoma s chutí, a moc mě to zaujalo 🙂

petule33
30. bře 2012

ahoj holky prosím nemáte recept na neco s kvetákem třeba nejaký dobrý nákyp??dekuji moc nechteji se mi delat placičky🙂))

beruskanula
30. bře 2012

dnes sesmolim nejakou rychlovku-co dum dal, pže dnešní vaření nebylo vůbec vplánu 😝

a nebo udělám bramboraky

beruskanula
30. bře 2012

@petule33 : u nas milujeme zapečenej květak s bramborem, smetanou a syrem 😎

sarunatko
30. bře 2012

Dneska dojídáme burgundské hovězí a pak bude slaný závin se zeleninovým salátem. A máme tvarohovo-povidlovou buchtu.

petule33
30. bře 2012

@beruskanula a prosim jak to deláš?

radka_h
30. bře 2012

Dneska kuře po kanadsku s opečenym bramborem a jako dezert rychlá kakaová buchta

kulenka
30. bře 2012

Z těch kaštanů jsem nakonec spáchala cheescake, už si hoví v troubě 😀 A k obědu rizoto 🙂

katerinanov
30. bře 2012

Holky máte některá osvědčený recept na nějaký rychlý moučník??

beruskanula
30. bře 2012

@petule33 : uplne jednoduse🙂

květák rozdělím na růžičky a uvařím, brambory nakrájím na platky a taky uvařím🙂

na spod zapékačky osmahnutou cibulku se slaninou, ale ja misto slaniny dam sunku nebo toto uplne vynecham🙂....
pak delam vrstvy brambory, květak, eidam-muze byt nastrouhany nebo platky, dam koreni co mame radi, nebo muzes dat solčanku/podravku, až dovrstvím, tak zaliju smetanou, ve který mám rozšlehaný vajíčko.. napřed dam do trouby přikryte, pak odkryju 🙂

nam to chutná🙂.... děláme to i s brokolicí 🙂 muzes si tam mrsknout co vam chutna 😀 🙂 , rychly, jednoduchy 😀

pelenka
30. bře 2012

Pojďte mi někdo uvařit, já mám hlad🙂. Mrňous měl mrkev-kedlub-brambor a i ta jeho neslaná hmota mi šmakovala tak, že lituju, že jsem toho neudělala víc🙂.

petule33
30. bře 2012

@anieanne koukala jsem nato ty brambory jsou syrový nebo je mela predvařený?

popellka
30. bře 2012

palačinky 🙂

hanula11
30. bře 2012

zapečené těstoviny s kuřecím masem, vajíčky a sýrem
meruňkový kompot 🙂

kulenka
30. bře 2012

@marhulinka Co to je šťouchaná buchta? 😨

brusinka.pusinka
30. bře 2012

dnešní mňam 🙂 fazolovozeleninová polévka se smetanou a tilápie se špenátem zapečená v listovém těstě se salátkem 😀