Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

baca
20. čer 2011

Tak já jsem dnes poprvé dělaal lasagne a musím říct, že jsou parádní. jen na některých místech mi zůstal tvrdý ten úplně spodní plát. Nevíte, čím to? Dávala jsem je tam syrové, dle návodu na obalu.

reruna
20. čer 2011

@baca první vrstvu musíš dát rajčatovou omáčku

brusinka.pusinka
20. čer 2011

@peroli hrášek je mražený z loňska letošní jěště chvilku potřebuje mrkev je ze záhonku 😉 a polotovar používám jen asi listové těsto 😀, piškoty a sušenky do buchet 😉 pusinky děláme rádi jsou mňam a jsou rychlé 😉 😀 Žádné kaše z pytlíku ani polévky ani omáčky nepoužívám, nikdy jsme to doma nedělali snad jen na chatě kde se vaří do jednoho kotlíku 😀, vývar je redukovaný a domácí nejlepší 😉 a když to roste na chaloupce kde jsme každej víkendík tak proč nevypěstovat 😉 Opravdu polotovary néééé kazí to chuť jídla 😉však v obchodech je čerstvého dost 😉

brusinka.pusinka
20. čer 2011

@peroli moc děkujiiiii 😵

baca
20. čer 2011

@reruna myslíš pod tu vrstvu lasagní? Aby ten plátek byl "obalený" vlhkým z obou stran? Asi to tak bude 🙂

reruna
20. čer 2011

@baca ano tak, nejdřív rajčatová omáčka, pak plátky lasagní, pak masová vrstva, lasagne, bešamel, lasagne, rajčatová omáčka, masová směs, atd.... a nahoře lasagne, bešamel a sýr, když nejsou ty syrový lasagne dost navlčený, tak zůstanou takový tvrdý - a peču to nejméně 40 minut

zuhur
20. čer 2011

@kathule já to mám dobrý, bydlím od @miriska kousek 😀
U nás dnes canelloni plněné mletým masem a zapečené s rajčaty a sýrem.

peroli
20. čer 2011

@brusinka.pusinka tak aspoň že nepečeš i piškoty... hned je mi líp 😀 😀 😀

peroli
20. čer 2011

@miriska Miri můžu se k holkám @kathule @zuhur přidat? ještě pořád máš dost? 😀 😀 😀

kathule
20. čer 2011

@miriska ty holka nevíš co mluvíš...muž by vás vyžral kompletně 😀 😀 😀 😀

kathule
20. čer 2011

@peroli jasněeeeeeeee čím víc tím líp 😀 😀

peroli
20. čer 2011

@kathule já budu tak hodná a aspoň to zelený a brambory ji tam nechám.. ke koleni nejradši křen, hořčici a rohy.. si klidně dovezu i vlastní.. 😎 😀 😀

kathule
20. čer 2011

@peroli jasně...jak se říká "chleba netreba - masa tri kusy" 😀 😀 😀

zuhur
20. čer 2011

@peroli jojo, křen a čerstvej chlebík 😵 😵 😵

peroli
20. čer 2011

@kathule @zuhur akorát se nám ta Mirka @miriska někam ztratila 😀 😀 😀 takže koleno asi nebude 😀

aaadus
20. čer 2011

@zuhur děkuji 🙂

Nemáte nějaký dobrý recept na hovězí co by mi mohl jíst i malý. Mám strašnou chuť na hovězí na hříbkách, ale to není pro malého ještě vhodné

klarinetek
20. čer 2011

@aaadus dívala jsem se, že už máš ročního chlapečka, což by nebyl takový problém už mu dát klidně z hovězího i svíčkovou omáčku nebo koprovku s hovězím masíčkem. My vaříme normální jídla, asi od 8-9měsíce akorát pro malou se dává nastranu a nesolí se to tolik. Ale určitě si myslím, že když se to masíčko pro prcka naseká nadrobno a pak to jen do omáčky přisypeš s kousky knedlíčku tak by to malý mohl. Naše malá koprovku zbožňuje.

miriska
20. čer 2011

@zuhur
@peroli
@kathule Pomooooc, já to zase tak vážně nemyslela 😀

@zuhur Zuzi, nepůjdete ven?

aaadus
20. čer 2011

@klarinetek jo tak omáčky on baští o 106 už delší dobu. Já bych si dala spíše něco bez smetany s těstovinama. Přinejhorším jako vždy udělám rajskou omáčku 😀

kammka
20. čer 2011

@peroli já bych se nedivila...to vepřový maj teda svoje určitě, to máme my taky.. 😀 mně teda fascinujou ty pusinky..to je br.kaše??? nebo něčím vylepšená????
jinak hrášek a mrkev se dá koupit mražený ve směsi..

peroli
20. čer 2011

@aaadus recept dát můžu ale byla to jen taková improvizace, proto jsem psala že tomu ještě něco jakoby chybělo 😉

Zlehka osmažit 2 cibule na osminky, přihodit nakrájené kuřecí na nudličky (cca 0,5kg), osmažit, přilít jednu skleničku naložených mungo klíčku (kupuju v Lidlu v Asijských dnech), 1 plechovku žampionu (nebo menší krabičku čerstvých) a nasekanej svazek jarní cibulky... chvíli povařit a těsně před koncem přidat menší porek nakrájenej na šikmo..
Podávat buď s nudlemi nebo brkaší atd..

a dneska další improvizace - Kuřecí prsíčka na červeno:
Osmažit 2 cibule na osminky, přidat nakrájená kuř.prsa, osolit, okořenit kořením na hranolky, přidat 2 lžíce hořčice, přilít jednu skleničku sterilované papriky (kapie) a jednu plechovku krájených rajčat (nebo ty vcelku rozmixovat), chvíli podusit a chvíli před koncem přidat pár lžic kečupu a přilít ještě jednu skleničku sterilované papriky... Měli jsme to s rýží a malému chutnalo

brusinka.pusinka
20. čer 2011

@aaadus
Hovězí v italské celerové omáčce
200 g celeru, 40 g slaniny, cibule, česnek, rajčatový protlak, sůl, pepř, 300 g hovězího masa

200 g na kostky nakrájeného celeru uvaříme doměkka. 40 g na kostičky pokrájené slaniny rozškvaříme, osmahneme na ni 30 g rozkrájené cibule, rozsekaný stroužek česneku, přidáme rajčatový protlak, sůl, pepř a měkký celer. Do této omáčky vložíme 300 g na plátky rozkrájeného vařeného hovězího masa a prohřejeme. Podáváme s těstovinami.

Řošťácké nudličky s uzeným masem
30 dkg hovězího zadního masa/nebo roštěnky/,10 dkg libového uzeného masa,1 šlehačka,2 cibule,10dkg str.sýra,olej,hladká mouka,worcester,sladká paprika,pepř,sůl,petrželka

Maso nakrájíme na tenké nudličky.V papiňáku si na oleji zpěníme cibuli,přidáme nudličky hovězího masa a orestujeme,pak přidáme na nudličky nakrájené uzené maso- opečeme ,přidáme asi 2 lžíce hladké mouky,podlijeme vodou ,okořeníme a dusíme do měkka asi půl hodiny./nebo děláme klasicky v kastrole-ale dusíme déle.Když je maso měkké vlijeme šlehačku-přisolíme a povaříme.Podáváme s těstovinou na ,talíři sypeme str.sýrem a petrželkou.

Dušené hovězí s mrkví pod bramborovou peřinou

500g hovězího masa na dušení, 500g /i více/ mrkve na kolečka, 250g rajčat nakrájených na čtvrtky, 1 cibule, 500g (dle počtu strávníků i více) brambor, 20 dkg sýru čedar /ten je nejlepší/ nebo gouda nebo parmazán, worchesterová omáčka, trošku tymiánu (dělala jsem i bez něj), olej, sůl, pepř, trošku hladké mouky.

Maso si nakrájíme na kostky jako např, na guláš, obalíme je v hladké mouce, do které jsme zamíchali sůl a pepř. Na hluboké pánvi si rozehřejeme olej, dáme tam maso, prudce osmahneme, až se zatáhne a dáme bokem. Do zbytku výpeku dáme cibuli, počkáme až změkne a přisypeme mrkev na kolečka a necháme osmahnout, přidáme maso a zalijeme vroucí vodou, aby maso bylo polopotopené, přidáme nakrájená rajčata, worchesterovou omáčku a dusíme do měkka - musíme vydusit skoro všechnu vodu, zbyde taková hustá voňavá omáčka, v této fázi přidáme trošku tymiánu. Omáčku s masem rozprostřeme do vyššího plechu nebo zapékací mísy.
Připravíme si bramborovou kaši - brambory ušťoucháme s máslem a troškou mléka /ne moc, kaše by měla být spíše tuhá/ a vmícháme najemno nastrouhaný sýr. Bramborovou hmotu jemně natřeme na masovou směs a dáme zapéct, až zezlátne sýr a vytvoří se taková krustička.

brusinka.pusinka
20. čer 2011

@kammka máme domací maso jen telecí a mořské ryby kupujeme , Vepřové a králiky a kuřata jsou od tetičky 😀 😀 😀 i občas skopové 😉
A je to bramborová kaše se sýrem a vajíčkem

Ingredience Brambory
oloupané 500 g
Máslo 30 g
Vejce 1
Sůl 1 lžička
Strouhaný parmesán 30 g
Žloutek
na potření 1



Oloupané brambory uvaříme ve slané vodě. V misce pěnovitě utřeme máslo, přidáme prolisované brambory, žloutek, vejce, sůl a parmezán. Plech potřeme máslem a posypeme moukou. Bramborovou směsí naplníme sáček a nastříkáme pusinky nebo jiné tvary na plech. Potřeme žloutkem a pečeme do růžova.
Je to rychlá a atraktivní příloha.

aaadus
20. čer 2011

@brusinka.pusinka @peroli děkuji 🙂

miriska
20. čer 2011

Tak jsem upekla tvarohovou bábovku od @etinka , teď jsem ji vytáhla z trouby tak jsme zvědavá jaká bude 🙂 je fakt jednoduchá, akorát teda nějakým záhadným způsobem se mě dostalo těsto až na vlasy 😀

peroli
20. čer 2011

@miriska 😀 😀 😀

kammka
20. čer 2011

@brusinka.pusinka teda jako jestli jsi sem dávala ten recept kvůli mně, tak to byla ztráta času.. u mně doma to nikdo neocení, ale to už jsem se zmínila.. ale jestli nějaké jiné kuchařinky budou stříkat pusinky na plech, tak prosím 😀
@miriska 😀 😀 😀

miriska
20. čer 2011

tak teda nevím kde se stala chyba, ale ta bábovka je tuhá a vůbec není nakynutá ☹

zuhur
20. čer 2011

@miriska jo, ale dnes až po čtvrté, teda pokud nezačne lít - jdou mraky ze všech stran.

miriska
20. čer 2011

@zuhur taky jsem chtěla jít později, ale volal tatínek že do půl hodiny přijede tak toho musím využít a jedeme nakupovat. né teda že by se mě chtělo, ale musíme....