Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

sova33
15. kvě 2012

@sarunatko hoj, k té cizrně - cizrna na paprice 🙂 K řepě ti nic neřeknu, jelikož ji vůbec nemusím (a proto nevařím).

weri1
15. kvě 2012

@anieanne já vařím většinou na dva dny takže ohřívám....nejsem otrok vaření a vařit denně to fakt ne-e 🙂

petule33
16. kvě 2012

@falca1 prosim pošli mi recept na ten chleba dekuji moc 🙂

evuss
16. kvě 2012

Tak u nás dnes na snídani chleba s medem, na oběd zbytek vývaru, rizoto (chřest,tofu,lilek). Na sváču rebarborový koláč no a na véču asi chleba s tuňákem.

evuss
16. kvě 2012

@sova33 ta cizrna na paprice se dělá jako kuře na paprice akorát bez kuřete? Nebo je na to jinej fígl? Díky

sova33
16. kvě 2012

@evuss Cizrnu jsem uvařila zvlášť s majoránkou, udělala základ na cibulka + paprika, zalila půlkou vývaru z cizrny, do toho polovičku uvařené cizrny, rozmixovala a přepasírovala. Pak přidat zbytek cizrny, (v receptu byl ještě pórek, ale ten jsem nedávala) a chvilku povařit. Nakonec zalít smetanou a dochutit. Dělala jsem to zatím jednou a chutnalo nám to všem (i prckovi) 🙂

petrajavor
16. kvě 2012

oběd: kuřecí stehna s rýží a zeleninový salát
večeře: kynuté knedlíky s jahodami nebo povidly a kakaem nebo mákem 🙂

kristi
16. kvě 2012

dneska bude k veceri sushi 😉 ale ne moji vyroby, na to si fakt jeste netroufam

djn
16. kvě 2012

pstruh na přírodno (jen kmín a základní koření), brambory

bulinka
16. kvě 2012

@helen3 prosím jak děláte polévku z červené čočky? Stejně jako z normální, chtěla bych taky vyzkoušet 🙂

pitruskaskarolinkou
16. kvě 2012

dneska kuřecí miniřízečky, šťouchané brambory s osmaženou cibulkou, ledový salát se zálivkou a kachní vývar s celestýnskými nudlemi 🙂

sunnies
16. kvě 2012

pivní kuřecí nudličky s rýží nebo kuskusem 🙂

falca1
16. kvě 2012

@petule33
CHLEBÍK S CIBULÍ A MAJORÁNKOU
310 ml vody, 1 PL oleje, 1 PL octa, 2 ČL soli, 1 ČL cukru, 380g hladké mouky, 120g žitné mouky, 1 ČL sušeného droždí.
Po pípnutí: 1 ČL kmínu, hrst majoránky a cibule (nakrájená).
receptík mám od zuhur 😀

ia.
16. kvě 2012

dneska rajčatový den - rajská polívka ze smetanou a bazalkou, cannelloni s rajčatovým pyré s olivama, oliv.olejem a bazalkou..

ia.
16. kvě 2012

holky můžu jednu takovou osobní otázku? já vím že už je tady na to diskuze, ale chci se zeptat vás, kažodenních kuchařek...mám pocit, že prostě utrácíme hrozně peněz za jídlo na to, že máme mimino, které je krom jedné přesnídávky na oběd a na sváču kojené a druhé dítko se stravuje ve školce. Prostě mi hlava nebere, kde ušetřit, kupuju kvalitní potraviny, a od toho nehodlám ustoupit. Nicméně jsou určitě triky, jak i přesto ušetřit 😉

brusinka.pusinka
16. kvě 2012

dnešní mňam

kulenka
16. kvě 2012

@brusinka.pusinka Auuu, co mi to děláš ... jen jsem chtěla jedním očkem nakouknout, protože teď není moc času na vaření a tady toto!!! 😝 😀

brusinka.pusinka
16. kvě 2012

a druhé také moc chutná🙂 😀

nikiii
16. kvě 2012

@brusinka.pusinka Myslím, že okamžitě sedám do auta a jedu k vám na oběd 😎 😎

brusinka.pusinka
16. kvě 2012

@nikiii čekáme😀

sarunatko
16. kvě 2012

@brusinka.pusinka nekecej, že ti malá sní takovou porci - polívku a ještě druhý 🙂

brusinka.pusinka
16. kvě 2012

@sarunatko nekecám nechala jen dva brambory a 5 malých lžicek maso snědla vše.... ona pěkně jí... teď spinká a jak vstane bude se dožadovat ovoce😀 😀

kammka
16. kvě 2012

@brusinka.pusinka
@sarunatko taky se mi nechce věřit, já tohle sníst, tak jsem napraná a to jsem teda žrout...

a co to, že není malá ve školce????

prdecek
16. kvě 2012

čočková polévka od včera a jako druhé mramorová bábovka

brusinka.pusinka
16. kvě 2012

@kammka malá není ve školičce má zánět spojivek a njak se nemůžeme zbavit.... příští týden na alergoligii jestli to není alergická rakce na pyly ☹ uvidíme:-/

sarunatko
16. kvě 2012

@brusinka.pusinka Tak to je teda fakt šikovná. Je fakt, že my máme doma taky Otesánka, ale jak to vypadá, tak pěkně vybíravýho 🙂

brusinka.pusinka
16. kvě 2012

@sarunatko děkuji jsem ráda že papinká a nemá problém .... hold miluje jídlo.-D asi je po mamince😀

sarunatko
16. kvě 2012

@brusinka.pusinka Já su taky žravá 😀

kammka
16. kvě 2012

my s malou od včera vepřové na žampionech s těstovinami, rýži vařím s mlékem ke svačině, tu co zbyla ze včera... bude s banánem a čokoládou...
a namočila jsem hrách, udělám kaši s klobásou, uvidím, jestli ještě dnes nebo na zítra k obědu..

lenam
16. kvě 2012

@brusinka.pusinka Brusinko, jak děláš tu zeleninu, kterou jste měli dnes k obědu? Děkuji! 🙂

lenam
16. kvě 2012

My dnes brambor, bílou klobásu a salát. V troubě je perník.
Mám na vás holky dotaz, když vaříte rýži s mlékem pro děti, jakou používáte rýži?