Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

laurital
20. lis 2013

Kuřecí prsa s nádivkou, brambory a salát, k večeři pro děti pizza a ke kávičce upečeme skořicové šneky 😉

@pusolamy Můžeš zkusit patizon plněný mletým masem se sýrem apod...

kamilamich
20. lis 2013

@laurital - můžu se zeptat, jak se dělají ty skořicoví šneci? 🙂

lenkazdenek
20. lis 2013

Včera vepřové v mrkvi s bramborem ,večeře chléb s rybí pomazánkou. Dneska Hlívový gulášek s chlebem a k večeři nudle s rajčaty a mozzarelou.

laurital
20. lis 2013

@kamilamich Jednoduše, oblíbené kynuté těsto rozválíš na čtverec a pomašluješ rozehřátým máslem, skořicí a krystalovým cukrem.Zavineš a nakrájíš na šneky, pozor, ještě nakynou.Dáš na plech s pečícím papírem, pomašluješ vejcem a pečeš při 180 do zezlátnutí.
Těsto, které používám já:
250 ml mléka
2 lžičky cukru moučka
25g kvasnic
400g hladké mouky
1/2 lžičky soli
60g rozpuštěného (ale ne horkého!) másla
2 lžíce cukru moučka
Jsou téměř totožné jako ty z Ikea.

kamilamich
20. lis 2013

@laurital Děkuju moc moc, odpo je vyzkouším 🙂

laurital
21. lis 2013

Kuřecí vývar tažený deset hodin v pomalém hrnci s nočky, placičky z mletého masa se špenátem a bramborem.A na večeři si manžel přeje halušky s brynzou a zakysanou smetanou s opečenou uzenou panenkou 😉

nellygray
21. lis 2013

Včera pečená kuřecí stehna s nádivkou a brkaší. K večeři rajská polévka zahušťovaná toastovým chlebem (inspirace v pappa al pomodoro), s těstovinovými hvězdičkami a parmazánem. Dnes jsme obědu dojedly kaši upgradovanou šunkou a hráškem, k tomu paprikový salát. Upéct jsem nestihla, tak máme ke kafi šneky a čokorolky od Paula. K večeři bude slepice na paprice, vaří máma, tak to mám bez práce. 🙂

wahu
21. lis 2013

Pondělí: řečené lilky s rajčaty, bulgur s koprem.
Úterý: filet z čerstvého lososa na olivovém oleji (jen sůl a pepř), gratinované brambory.
Středa: krémová brokolicová polévka, guláš z vepřové pečeně, rýže natural.
Čtvrtek: zbytky 😀

laurital
22. lis 2013

Kuřecí špíz se sušenou švestkou a schwarz. šunkou, brambory a salát 😉

katka_mel
22. lis 2013

U nás dnes bramborová polévka s hráškem a mrkví a pečené skopové maso s bramborem. Na večeři těstovinový salát s majonézou a já ho měla i k obědu, protože skopové zrovna nemiluju. 🙂

veruunek
22. lis 2013

včera bramboráčky se směsí masa a zeleniny a dneska gyros kuřecí maso s tzatzikama a rozpečenou bagetkou. Plus mangové smoothie 🙂

kammka
22. lis 2013

v pondělí dojídáme polívku z víkendu, úterý boloňské špagety,středa taky, večer hrášková polévka, čtvrtek k obědu též s kukuřičnými lupínky, večer krupička, dnes dojídáme hráškovku, k tomu drůbeží rizoto se sýrem, to zbylo, tak buď dojíme k večeři, nebo zítra oběd..

maybe72
22. lis 2013

Přeju pěkný večer a má otázku, kuchařinky... Dnes jsem dostala extra panenský kokosový olej. Z etikety moc moudrá nejsem, v podstatě píší, že je pro všestranné použití (i na masáže nebo mazání rukou...). Nemám zkušenosti, proto se ptám: opravdu je to takový zázrak, kam se dostane, tam pomáhá? Používáte ho spíš na studenou nebo na teplou úpravu jídla? (nebo jen na ty ruce a masáže???). Díky za vaše zkušenosti a mějte se!

laurital
22. lis 2013

@maybe72 V kuchyni na něm dají dělat palačinky a krásně voní, pozor ale na teplotu, hodně vysoké teploty mu nesvědčí.Používá se i do cukrovinek atd.V kosmetice ho používám na vlhkou pleť jako mazadlo u sebe i dětí, výborný je i na vaginální infekce nebo jako zábal na vlasy.Mně dal vlasy do kupy po melíru.

kammka
22. lis 2013

tak rizota zbyde maxa jedna porce, takže zítra vepřo-knedlo-zelo....
a teď večer upeču buchty..

laurital
23. lis 2013

Vepřový perkelt a noky 😉

mamkamarketa
23. lis 2013

Mate prosim nekdo recept na dobrou polevku z cervene cocky prosim?

sarkad2856
23. lis 2013

@mamkamarketa
Polévka z červené čočky
Ingredience Červená čočka 250 g
Mrkev 1 ks
Cibule
(Střední) 1 ks
Česnek 3 stroužek
Sojová omáčka
Citron
Pepř
Petrželka
Bujón 2 ks
Oregáno
Bazalka
Postup přípravy:

Dáme vařit čočku do půl litru vody, přidáme nakrájenou mrkev a kostky bujónu. Nakrájenou cibulku a česnek lehce osmažíme na oleji, přidáme sójovou omáčku a koření. Přidáme do vařící se polévky. Polévka je hotová když čočka zežloutne a polévka zhoustne. Dochutíme citronem, pepřem a přidáme petrželku. Polevka je moc dobrá, je podobná klasické čočkové polévce, ale má sladší chuť.

lenkazdenek
23. lis 2013

včera halušky se zelím a slaninou,dneska vepřové po myslivecku s hranolkama a k večeři polévka s knedlíčkama 🙂 ,zítra losos zapečený v listovém těstě se zeleninovým salátem 🙂

kammka
23. lis 2013

dnes nakonec místo vepřa-knedla-zela krkovice pečená s brkaší, zítra nevím, tatínek byl na zabíjačce, tak jsem nějak počítala, že donese kus prejtu, ale jen škvarky..no, já něco ráno vymyslím 🙂

kammka
23. lis 2013

možná halušky se zelím a brynzou 😅

mamkamarketa
24. lis 2013

@sarkad2856 diky! Byla vyborna

laurital
24. lis 2013

Nedělní klasika- řízek z kotletky, bramb. kaše a salát 😉

fifina86
24. lis 2013

Menu podle Romana Vaňka: Bramborová polévka a svíčková ...

werry
24. lis 2013

znojemská s rýží

cepecek
24. lis 2013

Hovězí polévka s rýží, těstoviny s kuřecím masem a brokolicí

sarkad2856
24. lis 2013

@mamkamarketa jj taky dělávám je super 😉 nz

sarkad2856
24. lis 2013

@laurital koukám že jsme měli stejný oběd akorár řízek teda kuřecí 🙂

xvitk101
24. lis 2013

V tydnu jsme meli trhanec s visnovou marmeladou, teleci roladu s ryzi, candata s bramborovou kasi, perkelt s testovinami, veprovou panenku s domacimi hranolkami a o vikendu varila babicka🙂

punky
25. lis 2013

dnes budeme mit smakouna s marinovanym tofu a listovim spenatem a zelinovou polevku a bezlepkovej piskot s domaci marmoskou 🙂