Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

zuhur
10. led 2012

@brusinka.pusinka ty kapustové závitky se u nás díky tobě zabydlely. Dneska už je dostane i Jindříšek tak jsem zvědavá jak mu budou chutnat 🙂

Asi budu muset projít ten náš seznam - na zbytek týdne už nemám moc nápady (teda na víkend ano, ale ještě ty tři pracovní dny...)

brusinka.pusinka
10. led 2012

@zuhur to jsem ráda že se zabydleli 😉 a že chutnaj a Jindříškovi přejeme dobrou chuť 😉 a aby také chutnaly.... Hlavní je že to chutná tvému muži 😉

nikiii
10. led 2012

@brusinka.pusinka Mňam, díky moc, o víkendu kuchtím 😉

falca1
10. led 2012

protože jdem k doktorce tak jsem dneska už hotová s přípravou oběda - budeme mít kuličky z mletého masa s těstovinama a hořčičnou omáčkou 😀

cervena_vila
10. led 2012

Já pro radost penne s krevetkami, cherry rajčátky a chilli, manžel něco fádního 😀
@falca1 Jak se dělá hořčičná omáčka? Znám jen kečupovou.

kammka
10. led 2012

tak já dnes dojídám řízečky z panenky s vařenými bramborami a dušenou zeleninou a polívku ze včerejška....zítra jedu do gennetu na utz v rámci NT screeningu, už se klepu, ale co nadělám, nic neovlivním..začala jsem dělat tátovi svačiny, nemáte nějaké tipy, hlavně kde co kupujete, třeba pitta chleba a tak... mám dojem, že v lidlu jsem ho neviděla a u nás v sámošce úplná bída... anebo třeba vege pomazánky, ať si odlehčíme od masa..o víkendu jdem pomáhat na zabíjačku...tak tipuju v sobotu k obědu ovar a v neděli pečená jitrnice s bramborem a kysaným zelím... do té doby nevím, ale dnes jsem koukala na telku na spektrum a tam dělali karbanátky ze šťouchaných brambor a uzené ryby.. tak to zkusím z makrely..

eriska
10. led 2012

@cervena_vila já ji dělám tak, že na másle osmahnu cibulku, pak přidám nějakou pikantní hořčici, třeba dijonskou nebo francouzskou a zaliju smetanou.povařím do zhoustnutí 😉
@kammka, neklepej se, určitě to dobře dopadne😉 pak písni, jak jsi dopadla, budeme držet pěstičky🙂 já ti ve svačinách moc neporadím, já mu dávám chleba, housky, rohlíky, bagetky, s máslem, salámem, šunkou, sýrem taveným, sýrem plátkovým, sýrem strouhaným😀DD třeba s madelanem, s marmeládou, s medíkem, se šunkovou pěnou, s krájenou houbovou paštikou, když zbyde třeba vajíčková pomazánka, masová pomazánka, kedlubnová, nebo jen s pomazánkovým máslem či s lučinou😉 on nám chodí na obídek domů, takže řeším jen sváču..nebo dneska měl třeba perník, když zbyde nějaká buchta, taky ji dostane..nebo z listového těsta šátečky, ať slané nebo sladké

mamkamarketa
10. led 2012

@kammka ty karbanatky jsou super ze stouchanych brambor a tunaka z konzervy 😉
pita chleba bych koupila treba v tescu vic a hodila na mrazak

kammka
10. led 2012

@mamkamarketa díky, ale já bohužel tesco široko daleko žádný nemám... jedině zejtra cestou z Prahy kouknout v malým tescu v Želivci, pokud pojedu s chlapem autem a ukecám ho..
toho tuňáka myslíš můžu i sendvičovýho - toho trhanýho na kousky ve vlastní šťávě???

ještě tam byl rcp ze sardinek v oleji: na tom oleji z rybek osmažit cibuli a brambory na malé kousky a zalít smetanou nebo mlékem, zbytečkem oleje vymazat zapékací misku, vyskládat na dno ty sardinky a na to nalít směs z pánve a zapéct... rychlovka za pár kaček..taky určitě zkusím..

mamkamarketa
10. led 2012

@kammka urcite, nech odkapat tu vodu a pak promichat s se stouchanyma bramborama (ja do nich davam i jarni cibulku) a se salatkem to je mnamka 😵
tak pokud mas moznost,kup ho proste vic a zmraz a pak tahat ven dle potreby

kammka
10. led 2012

@eriska díky za palečky... no já to taky zatím vždycky řešila chlebem a rohlíkama s čímkoli....on má obědy ve škole, tak snad si na ně i dojde.. děsnej workoholik, ten můj chlap..pak sežere na co příjde 😒
tak aspoň se teď, co budu ještě chvíli doma budu snažit o pořádný večeře, ale dneska třeba udělám ty tvarohový nočky, rozvařím na ně švestky z mrazáku, zakysanku a skořici..to si zas pošmákne malá,doufám..dneska mají ve školce kuře ála bažnat se zelím a knedlíkem, tak včera jásala a hulákala jestli bude to zelí červený a když jsem řekla, že prej jo, tak ona na to: "no to jsem potřebovala..." 😀 české dítě...
včera měli hrachovou kaši s párkem... 😒

kammka
10. led 2012

@mamkamarketa 😀 jj, určitě nějakej koupím, musím kuoknout do mrazáku, jestli se tam něco vejde... 🙂 přijde mi to takový praktický pečivo, dá se to naplnit třeba zeleninovým salátem

mamkamarketa
10. led 2012

@kammka s jogurtikem s cesnekem a pazitkou...mnam 😵
navic jak je splaskly vecpes ho do mrazaku

raaad
10. led 2012

my dnes špenátek, vajíčko a krupicové nočky.......já už dobaštila, malá ještě spí...ale určo si dá....má to moc ráda (jen ten stoleček je pak od toho špenátu opravdu k nepoznání 🙂
A na zítra jste mi poradili tu rajskou s těstovinami.....jen ještě nevím, co k tomu (hovězí u nás nikdo nechce, tak asi udělám karbenátky.....

@crca ...dobrý nápad 😉

kammka
10. led 2012

@brusinka.pusinka a kde máš malou, je ve školce??

zuhur
10. led 2012

@cervena_vila já osobně ji dělám asi trošku jinak než sestra tak ať máš možnost si vybrat 😀
Osmahnu trochu cibulky a zasypu moukou. Po té přileju vývar - ideálně hovězí a podle množství a chuti přidám hořčici (k masovým kuličkám dávám jak kremžskou - tak plnotučnou a k masíku jen plnotučnou). A pokud dělám ty masové kuličky tak do ní přidávám ještě smetanu a lžičku medu, opepřím a osolím, pokud je potřeba tak ještě zahustím jíškou. Mňam.

eriska
10. led 2012

@raaad já dělám rajsko bez maska a nikdo nenadává, ani muž masožravec😉
@kammka mňam, to budete mít dobrotu, našeho taťku by to neuctilo, ten ze sladkého jídla leda žemlovku a sladkou rýži a přes léto ho ukecám jednou na knedlíky, ale to je tak vše..nicméně, já bych si dala hnedka🙂 my k nám chodíme ne kebab v pita chlebu s tzatiky a tím jejich sýrem.taky dobrota

moudivlacek
10. led 2012

@alenv docitam zpetne od Vanoc a narazila jsem na tvuj prispevek o sushi, nemas nejaky receptiky, ci postupy ja miluju koupila jsem si rasu ryzi a delala jsem vsemozne "naplne", ale nejak me to zatim moc nejde 😀 tak nevim,zda nedelam neco blbe... taky sushi miluju, ale manza ne, tak ani do restauracky to nejde

zuhur
10. led 2012

@kammka já furt přemýšlím co k obědu a asi to budou tvarohový knedlíky - díky za tip 😀 Ty ty nočky tím ovocem nějak přelíváš?
Já manželovi dělám do práce tortilly a plním je skoro čímkoliv - když mi zbylo mleté maso, tak jsem ho osmahla s fazolkama a na tortillu jsem to smíchala ještě s nakrájeným čínským zelím a polila zakysankou - dobrota. Nebo osmahnu kuřecí kousky a smíchám zase s nakrájeným čínským zelím (to manžel miluje), paprikou a třeba rajčetem a opět ideálně pokapu zakysanou smetanou.

kammka
10. led 2012

@zuhur posledně jsem je dělala s jahodovou dření a nakonec nakonec nočky plavaly v omajdě ze zakysanky a jahod jak v polívce....dneska ty švestky malinko rozvařím a nočky přeleju..

eriska
10. led 2012

@kammka prosím tě a jak děláš ty tvarohový nočky?

kammka
10. led 2012

@eriska myslím, že je to rcp od @zuhur : jeden tvaroh, jedno vejce vyšlehat spolu a přidat 10dkg plhr mouky a špetku soli....vykrajuju nočky namočenou lžičkou a hážu do vroucí vody.po vyplavání nechám vařit ještě cca minutu a vyndám.

zuhur
10. led 2012

@kammka tak to asi taky někdy zkusím každopádně - zkoukla jsem mrazák - mám tam ještě půl pytlíku mražených jahod tak to vidím buď na zítra nebo na čtvrtek, ale už teď na ně mám chuť 😉

brusinka.pusinka
10. led 2012

@kammka JJ malá už chodí do školky 😉

kammka
10. led 2012

@brusinka.pusinka a ty jsi doma??? děláš na sebe, nebo u manžela v jeho firmě???

brusinka.pusinka
10. led 2012

@kammka dělám na sebe dělám vlastně pořád jen teď nemusím večer ale mám na to dopoledne. Manžel nemá firmu nepodniká.... oba máme své zaměstnavatele 😉. Dělala jsme celé těhu celou dobu vždy povečerech a 4x do měsíce jsme dojížděla do práce teď mám víc času a práci a 30.7. už jdu na stálo na své místo 😉

lenam
10. led 2012

@raaad Můžu se zeptat, jak děláš ty kupicové nočky? Vajíčko máte natvrdo? 🙂 Díky.

kammka
10. led 2012

@brusinka.pusinka jo to je dobrý.. 🙂

raaad
10. led 2012

@lenam jj,vajíčko na tvrdo....a nočky: mléko, dětská krupička , hrubá mouka, vajíčko,trošku Prdopec a osolit..zamíchat a chvilku nechat odstát. Pak malou lžičkou vyhazuju do vřící vody..... Jednoduché a malá to miluje....

lenam
10. led 2012

@raaad Moc děkuji za inspiraci. To zkusím synovi udělat. Ta kombinace špenát, vajíčko a nočky mne nenapadla 🙂 Někdy už nemám nápady. A co je Prdopec 😀