Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

eriska
4. únor 2012

já jsem byla teď týden bez netu, zlobil☹ takže byla zapečená brokolice s bramborem a šlehačkou, rajská s těstovinkama, kotlety s bramborem a smetanou a roláda ze srnčí kýty....

holky, dostala jsem plnou mísu čokolády, co s tím? chuťově moc dobrá není, tak bych ji radši do něčeho zamaskovala😉

anieanne
4. únor 2012

Masový nákyp s brkaší, bebe řezy.

reruna
4. únor 2012

@ined77 co je sluníčková polévka?

cervena_vila
4. únor 2012

@eriska já z hnusných čokolád typu mikuláš dělám čokoládové polevy na koláče, jen to podle potřeby doplním hořkou čokoládou a kysanou smetanou.

cervena_vila
4. únor 2012

Co byste vařily týden v apartmánu ve vesnici, kde není obchod? Jednoduché obědy, restaurace tam jsou, ale chci ještě aspoň občas chránit dítě před solí.

weri1
4. únor 2012

@cervena_vila tak to bych ten týden se solí vydržela a chodila do restaurací 😀

ined77
4. únor 2012

@reruna 🙂...nastrouháš na jemno 2 mrkve, osmahneš na másle, na to klepneš vajíčko, pořádně rozmícháš, přisypeš trošku dětské krupičky (podle toho, jak chceš mít polévku hustou😉 ) a zaliješ vroucí vodou.přidáš maličko polévkových bylinek a buď sůl nebo vegetu...já dávám tak lžičku domácí vegety🙂.je to hrozná rychlovka a moooc veliká dobrota🙂.
jdou přidat i na malé kostičky brambory.

ined77
4. únor 2012

@reruna ...a sluníčková proto, že je z té mrkve celá žlutooranžová 😉 .

weri1
4. únor 2012

@ined77 tak teď si říkám, jestli nemluví o téhle polívce pořád manžel....pořád že chce nějakou mrkvovou co si pamatuje z dětství 😀

helcas
4. únor 2012

zítra bude hovězí vývar, pečená krůtí prsa na kořenové zelenině, brknedlík..už teď slintám 🙂

ined77
4. únor 2012

@weri1 🙂 ...zkus to, třeba mu to bude šmakovat.ona je taková dětská, ale já ji teda můžu taky a ráda dojídám zbytky z hrnců 😀 .

@helcas 🙂 ....hmmmm, to slintám taky 😵 ..to musí být dobrota 😉 .

eriska
4. únor 2012

@cervena_vila díky moc, včera byl takhle perník😉 myslela jsem nějakou buchtu, koláč, asi tu půjdu najít recept na ty brownies🙂 do toho by to taky šlo,ne?

weri1
4. únor 2012

@ined77 bude určitě, manžel je polívkovej 😀

pelenka
4. únor 2012

@cervena_vila Manželova máma, když jezdili na dovolenou di Itálie měla navařená normální jídla (rajsou, guláš, lečo) a zavřené ve sklenicích, vždy jen vyklepla, ohřála, přidala těstoviny a jedli...

cervena_vila
4. únor 2012

@pelenka uf, na to ještě nejsem ta správná máma 😀 spíš se asi budu držet hustých zeleninových polívek, moc toho stejně nevymyslím.

eriska
4. únor 2012

@cervena_vila já si taky myslím, že skoro dvouletý prcek zmákne týden se solí..my solíme teda už normálně, i kořením..a jinak, těstoviny, rizoto, noky, salát..

weri1
4. únor 2012

@eriska malej taky jí vše....vždy mu sice odeberu, ale když začne manžel jíst, tak malej je hned u něho a sonduje 😀

cervena_vila
4. únor 2012

Mně šlo i o ten režim, prostě nebudeme chodit dvakrát denně do restaurace, večeři nemůžu ošidit namazaným chlebem, protože moje dcera jí pečivo jen rohlík v obchoďáku a jinak ne. Tak jsem chtěla rozšířit obzory o něco jiného než zeleninové polévky, rýži s kečupem a ovesnou kaši...
Zavařování je super nápad, ale nemám na to čas, sklenice, zavařovací hrnec a důvěru v to, že to v tom opravdu vydrží.

eriska
4. únor 2012

@cervena_vila to je jasné, my zavařujeme jen, když jedeme do Chorvatska jako správní Hujeři.-DDD myslím, že zeleninový saláty, teplé, studené, těstoviny s kakaem, skořicí, mákem, s konzervou, rýže s favoritem či vepřovkou, smíchaná s kompotem či se zeleninou z plechovky a posypat sýrem, babi nám to dělala i s marmeládou, kuskus se zeleninkou, vím, že to není nic moc, ale náš malý miluje ty slupovací párečky, ovocný saláty, koupíš i hotovou sekanou s bramborem..ať se povede vymyslet🙂 ikdyž si myslím, že ti brusinka poradí více😉

kammka
4. únor 2012

@cervena_vila a je tam mrazáček???? 😉

kammka
4. únor 2012

@eriskaačkoliv..teď by to hotový mražený jíddlo stačilo nechat v tašce pověšný z okna.... 😀

cervena_vila
4. únor 2012

@kammka právě že ne... Leda bych to dala za okno a aby mi to pak nějaký šumavský medvěd nesežral 😀

maybay
5. únor 2012

dneska jsme meli zapecene testoviny a pekla jsem tvarohovopovidlovomalinovou buchtu a zitra bude polevka z cervene cocky a bramborova kase a kureci rizek

nadja73
5. únor 2012

dneska to bude rajska s houskovym knedlikem a poradnym kusem hoveziho a kureci vyvar 🙂

babulinkab
5. únor 2012

@eriska můžu se zeptat jen pro inspiraci co za jídla zavařuješ - já mám letos v plánu rajdu, ptáčky, základ na rizoto, něco jako katův šleh

martinka87
5. únor 2012

@maybay juuuu, muzu poprosit o recept na tu buchtu? jsou v tom same lahudky... 😉

my mame dnes pecene kuratko s brkasi 😉

nikiii
5. únor 2012

My dneska zbytek masové směsi ze včerejška, k tomu bramboráčky, a budu zkoušet medovou bábovku.

ined77
5. únor 2012

@cervena_vila 🙂 ...obědy bych řešila restaurací a večeře těmi polévkami nebo krupicovou kaší, popř. třeba rizoto?a nějakou skleničku...hami třeba nebo podobně by malá nespápla?u nás se v tomhle věku občas sklenka ještě zhodila 😉 .

ined77
5. únor 2012

holky poradíte mi prosím některá? 🙂
chtěla bych udělat domácí přesnídávky, recept sice mám, ale zavařuje se to nějak v troubě na plechu s vodou 😕 ...a to vůbec netuším jak udělat a co k tomu všechno potřebuji.doba je u toho uvedena, ale jinak jsem mimo 🙂 .se zavařováním nemám nějak zkušenosti...zatím 😅 .
předem moc díky za každou radu 😉 .

samik2008
5. únor 2012

vývar a sekaný řízek s hranolkama a upeču skořicovou bábovku