Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

sarunatko
27. bře 2012

@brusinka.pusinka a co je menší plech?můžeš mi ho změřit? 🙂

brusinka.pusinka
27. bře 2012

23x33 cm 😉

brusinka.pusinka
27. bře 2012

@sarunatko 23x33cm

zuzi82
27. bře 2012

@lenam Zadní hovězí kýtu 😉

lenam
27. bře 2012

@zuzi82 Zuzi, díky! 🙂

sarunatko
27. bře 2012

@brusinka.pusinka Děkuji, děkuji, děkuji 🙂

zuzi82
27. bře 2012

Tak na večeři nakonec hamburgery 😉

brusinka.pusinka
27. bře 2012

u nás vajíčka smažená na špeku a cibulce🙂

anieanne
27. bře 2012

Dnes vaječný řízek s pečivem, a upečen zkušební beránek 🙂

Holky, nevíte, existuje nějaké velikonoční menu ? Jako se na vánoce dělá kapr a salát, je nějaké takové tradiční jídlo na velikonoční pondělí ?

1luciferka1
27. bře 2012

@anieanne já znám jen velikonoční nádivku 😅 jinak my míváme pečenou kačenu nebo husu 😉

1luciferka1
27. bře 2012

osvědčený mufínkový receptík? mám koupeny kandované třešně, tak chci udělat dobrotu 😉

zuzi82
27. bře 2012

@anieanne My děláme pečené kuře plněné velikonoční nádivkou s kopřivama. Hned po ránu jde manža na kopřivy a já pak plním a peču. 😉

cervena_vila
27. bře 2012

Špenátová omeleta plněná sýrem a zeleninou. Užívala jsem si to barevné jídlo a napadlo mě, že by se dala udělat i sladká verze, kdyby se do palačinkového těsta místo špenátu dala třeba meduňka.

aaadus
28. bře 2012

Na snídani palačinky, k obědu kuřecí vývar s játrovými knedlíčky, kuřecí maso se špenátem a těstovinami a ještě budu péct krtkův dort na plech pro zítřejší návštěvu.

marhulinka
28. bře 2012

U nás dnes nudlová polévka a bram.lívance se sýrem a čekáme návštěvu,tak ke kávičce a čajíku tvarohová buchta s povidlama

zuhur
28. bře 2012

Dneska budou vepřové kousky s mrkví a bramborem.

sarunatko
28. bře 2012

K obědu buchtičky s krémem a k večeři asi to samé, co @zuhur

zuhur
28. bře 2012

@sarunatko vaříš a nebo doufáš, že nám zbude? 😀 😀 😀

sarunatko
28. bře 2012

@zuhur Jéje, byla jsem prozrazená! 🙂 Tak teda budu vařit, no... 😖

zuhur
28. bře 2012

@sarunatko 😀 obávám se, že by zbylo už jenom na Lucinku 😀

sarunatko
28. bře 2012

@zuhur Joo, tak to asi nevíš, kolik ona toho sní 🙂

zuhur
28. bře 2012

@sarunatko fajn, tak pro tebe a Lůca má smůlu 😀

sarunatko
28. bře 2012

@zuhur Jojo, to už je lepší 🙂

yesu
28. bře 2012

Holky poradíte recept na plecko??Nikdy sem s tím masem nedělala a hlavně to nechci vařit, to by mi chlap nejedl!

1luciferka1
28. bře 2012

@zuzi82 jůůůůů dej prosím receptík na tu nádivku s kopřivama 😵

pelenka
28. bře 2012

@yesu Já dělám z plecka skoro všechno🙂 - pečená klasika, na paprice, dušené v mrkvi, různé směsi a tuhle jsem dostala neobvykle prorostlé, tak z něj bylo první letošní grilování a jaké byly steaky🙂

brusinka.pusinka
28. bře 2012

dnešní mňam kulajda a krkovice s uho majdou a vařené brambory ve slupce a fazolky se šunkou a česnekem 😀

lucifereeek
28. bře 2012

@brusinka.pusinka to tvoje jídlo vypadá vždy jak z nějaké spešl restaurace, ať kouknu na cokoliv tak je to tak pěkně nazdobené 🙂

llllucka
28. bře 2012

Holky,chci se zeptat,má mi na víkend přijet sestřenka s alergií na lepek.Chci udělat jídlo,kam se musí dát vývar,ale v mrazáku došel a nový nestihnu udělat.Koukala jsem doma na kostky bujónu,ale všechny jsou s lepkem.Nemáte některá zkušenost,jestli je kostka bez lepku.A taky čím mám na zahuštění nahradit mouku.Napadá mě jen solamyl.Díky

brusinka.pusinka
28. bře 2012

@lucifereeek no i oko musí jíst 😀 ale nezdobím jen nakladu uhledně na talířek😀
@llllucka vím že kamarádka používala rýžovou moučku na zahušťovaní nebo pohankovou a ve zdravé výživě je bezlepkový bujón nevo ořeí polévkové na 100%