Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

klara.t
1. črc 2011

@zuhur díky, pěkný seznam. Vím co to dá práce, já zase tvořím v diskuzi Hodnoty NT seznam holek, kterým to vyšlo blbě a jak to dopadlo.

eriska
1. črc 2011

my vegetovali u babičky, takže bez vaření🙂 babí dělala obalovanou cuketku ze zahrádky a nový brambůrek, dneska pečená krkovička s cibulí a slaninou a zítra pečený králík, špenát a bramborový knedlík.

petule246
1. črc 2011

já chystám na zítřek mleté maso, že naplním lilky a zapeču v troubě + brambor, na neděli mám v plánu mexické tortily s kuřecím masem, salsou, zakysankou a guacamole, ... příloha asi fazole, rýže, prostě mexiko

berenika39
1. črc 2011

na zítra jsem udělala špízy -maso,slaninku,klobásku,žampion a papriku. potřela směsí olej,pepř,sůl, česnek a nechala uležet. upeču v troubě na pečíčím papíru. k tomu šťouchaný brambor s pažitkou.

samik2008
2. črc 2011

u nás dnes zeleninová polívečka a mini langoše 🙂

aaadus
2. črc 2011

Včera oběd u babičky - bramboračka, těstoviny s kuřecím masem. Já dnes neobědvám, manželovi udělám krkovičku jako steak a večer jdeme do kina a tataráček 😵 A vlastně jsem upekla perník

pet.s
2. črc 2011

dneska nic..Bára u přítele, muž na chatě, syn, malá a já jsme teprve před chvílí dosnídali a jedeme do bazenu, takže se najíme cestou.-)))Tomun říkám prima vyření.-)))))))))))))

helisek84
2. črc 2011

@aaadus tataráček závidím 😀

já dnes pekla prošívanou deku a nic moc jsem nejedla...chlapovi jsem opekla brambory a udělala kotletku...

nemáte někdo nějaký osvědčený recept na brambory? něco netradičního, chuťově zajímavého?

@samik2008 můžu poprosit recept na mini langoše?

samik2008
2. črc 2011

@helisek84 jistěže můžeš 😵
MINI LANGOŠE
POTŘEBNÉ PŘÍSADY

1 bílý jogurt, polohrubá mouka, sůl, jedlá soda

POSTUP PŘÍPRAVY

Postup:
Do mísy vyklopíme bílý jogurt, prázdný kelímek dvakrát naplníme polohrubou moukou a přidáme do mísy, doplníme lžičkou jedlé sody a přiměřeně solí. Vypracujeme těsto, které se nelepí na mísu, vyklopíme na vál a vyválíme slabou placku. Formičkou, nebo likérovou skleničkou vykrajujeme malá kolečka a smažíme na pánvi ve větší vrstvě oleje. Potíráme česnekem rozmíchaným v kečupu a zdobíme nastrouhaným sýrem.

Jsou opravdu vynikající

helisek84
2. črc 2011

@samik2008 moc moc děkuju, to bude můj chlap naprosto u vytržení!

samik2008
2. črc 2011

@helisek84 není zač,pokud jich budeš chtít více tak si kup ten větší bílý jogurt,já sem koupila ten menší 150g a bylo jich myslím 20kousků malých.

helisek84
2. črc 2011

@samik2008 no, já koupím určo těn velký...ten můj by se po tom mohl umlátit 😅 a ještě když mu je nasmažím na másle, bude u vytržení...

zurkova
3. črc 2011

Zkoušela jsem dnes tu pudinkovou buchtu od brusinky.pusinky a naprostá paráda!!! Tak jednoduché a rychlé, takové receptíky mám ráda. Akorát jsem do vanilkové dala kousky čokolády a ty se mě propadly až na dno, takže po čokoládě ani památky. Ale jinak je famózní! Dnes máme česnekačku polívku a jenom pečené kuřátko s rýží, zítra zapečené zemáčky se slaninkou, cibulkou a smetánkou🙂

samik2008
3. črc 2011

u nás dnes kuřecí polívka a čína s rýží

petrusam
3. črc 2011

hovězí guláš a knedl 😉

renatuss
3. črc 2011

Meruňkové knedlíky 😉 sypané tvarohem 🙂 🙂

helisek84
3. črc 2011

Uzenou polívku s kroupama a smažený sýr a brambory 😉 a k večeři mini langošky od samik2008 😉

babulinkab
3. črc 2011

zeleninová polívka
sekaná, šťouchané brambory, salát z ledového salátu

sylvka
3. črc 2011

francouzké brambory 🙂

aaadus
3. črc 2011

Kuřecí vývar s játrovými knedlíčky, srnčí řízečky, brambor a rajčatový salát

samik2008
4. črc 2011

@helisek84 jak dopadly langoše? 😉

u nás dnes bude rajská polívečka(děti už otravovali včera 😵 a bramboráky-namíchám s cuketou. 🙂

brusinka.pusinka
4. črc 2011

dneska máme kapustovou polévku s bramborem, Rýži a králíčí kousky na školní omajdě s rýži a dvoubarevnou bábovku 😉

petrusam
4. črc 2011

dneska jedem na obídek k babi, zítra bude kuřecí rizeto s kukuřicí 😉

reruna
4. črc 2011

@pet.s tak jedině, že bys opravdu zkusila nevařit, vždyť už jsou velcí ne ... mohli by třeba zkussit uvaři něco oni, třeba to vezmou i jako zábavu a určitě to potom sní, když to budou vařit oni....
My o víkednu smaženou cuketu ze zahrádky obalenou v kukuřičné strouhance se strouhaným sýrem, brambory, polévku z vodnice (něco jako ředkvička) s koprem, včera polévku zeleninovou (cuketa, brambor, mrkev) s pohankou, kuřecí prsa pečená a rýže, ovocný koláč s tvarohem a pudinkem na snídani, na svačinu tvaroh s čokoládovým pudinkem, na večeři domácí žitný chleba s pomazánkou. Dneska polévka ze včerejška a bramborový guláš s chlebem, koláč ještě dojídám 🙂

miriska
4. črc 2011

My budeme mít dneska ruský boršč s kys. smetanou a jinak asi nic 😅

mirisek81
4. črc 2011

U nás dnes Tilapie a bramborova kaše

pet.s
4. črc 2011

@reruna to jim nevadí..když nevařím..holka, ta pak žije ne hamburgrech, co si koupí venku a kluk na houskách se sýrem..

pet.s
4. črc 2011

@mirisek81 co to je tilapie?

brusinka.pusinka
4. črc 2011

Dnešní menu 😉

brusinka.pusinka
4. črc 2011

@pet.s to je ryba typu okoun 😉